بهترین جراح بای پس معده را چگونه شناسایی کنیم؟

بهترین جراح بای پس معده

بهترین جراح بای پس معده کیست؟ بهترین دکتر بای پس معده چه ویژگی هایی دارد؟ آیا دکتر بای پس معده متخصص جراحی لاپاراسکوپی هم هست؟ این ها احتمالا سؤالاتی هستند که ذهن شمایی که دنبال رهایی از مشکلات چاقی هستید را مشغول کرده اند. این سؤال بسیار مهمی است چرا که معده عضو بسیار مهم و حساسی از بدن ما است که باید تا آخر عمر مثل یک دوست همراهمان باشد. بدن ما همواره احتیاج به سوخت و ساز مناسب دارد و برای آن نیاز به یک معده‌ی سالم داریم.

جراحان لاغری توصیه می کنند تا زمانی که مشکل جراحی موجب بیماری نشده و یا با رژیم و ورزش قابل درمان است نوبت به جراحی نمی رسد. انتخاب بهترین پزشک جراح می تواند در انتخاب نوع صحیح عمل، کاهش احتمال عوارض جراحی و گرفتن نتیجه مطلوب از عمل برای شما بسیار تاثیرگذار باشد. بنابراین اگر به عنوان آخرین راه حل نیاز به جراحی داریم، لازمست بهترین جراح را پیدا کنیم. در این مقاله می خواهیم به ویژگی هایی بپردازیم که برای انتخاب بهترین دکتر بایپس معده باید مدنظر داشته باشیم. پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا با هم ویژگی های بهترین دکتر بای پس را مرور کنیم.

بهترین جراح بای پس معده
بهترین جراح بای پس معده

عمل بای پس معده چیست؟

عمل بای پس معده از جراحی های لاغری مهم و موثر محسوب می شود. این عمل در حجم معده و هضم و گوارش غذا تغییراتی ایجاد می کند.. بعد از عمل بای پس فرد نسبت به غذا میل کمتری دارد و بدلیل وارد شدن غذا به قسمت خیلی کوچکی از روده کالری کمتری جذب بدن می شود. بیمار خیلی زود سیر شده و دفع راحت تری نیز دارد.

در عمل بای پس، معده به دو بخش تقسیم می‌شود و از طرفی برای اینکه غذا مسیر کمتری را در معده  طی کند، معده به روده کوچک متصل می‌شود. برای آشنایی بیشتر با این عمل می‌توانید مقاله عمل بای پس کلاسیک را مطالعه کنید.

بای پس را می توان یک روش برگشت ناپذیر و تا حدودی دائمی برای افرادی که اضافه وزن مفرط دارند دانست. در این روش تغییری که جراح در معده و روده می دهد باعث کاهش وزن می شود.

جراحی بای پس معده
در جراحی بای پس معده بخش اعظم از معده از فرایند هضم غذا کنار گذاشته می شود و تنها از طریق ارتباط با روده آنزیم های معده در هضم غذا کمک می کنند

برای انجام این عمل بیهوشی عمومی صورت می گیرد و فرد احساس درد کمی دارد. افرادی که شاخص توده ی بدنی آن ها بالای چهل است برای این عمل مناسب تر هستند.

با عمل بای پس حجم معده کم می شود و مسیر عبور غذا برای رسیدن به مرحله دفع کمتر می شود همچنین در هورمون ها تغییراتی ایجاد می شود.

از آن جا که این عمل حساس و برگشت ناپذیر است پیشنهاد می‌شود بهترین دکتر برای بای پس معده را برای مشاوره و عمل انتخاب کنید. در ادامه به ویژگی های بهترین جراح بای پس معده خواهیم پرداخت.

مراحل جراحی بای پس معده

در مرحله اول معده به دو قسمت تقسیم می شود که می توان بخش بالایی و بخش پایینی نامید، بخش بالایی کوچکتر و پایینی بزرگتر است.

قسمت بالا که کوچک است مکانی برای وارد شدن غذا محسوب می شود و به همین دلیل است که فرد پس از عمل کمتر غذا می خورد و کاهش وزن چشمگیری پیدا می کند.

انیمیشن مراحل جراحی بای پس معده به روش لاپاراسکوپی

در مرحله دوم عمل یک میانبر در مسیر روده ایجاد می شود در واقع یک مجرای جدید برای دریافت کردن و هضم غذا در دسترس بدن گذاشته می شود.

قسمت کوچکی از روده به بخش بالایی معده وصل می شود و طی این مرحله غذایی که فرد مصرف می کند از راه یک دهانه جدید به قسمتی از روده وارد می شود. در نتیجه کالری کمتر جذب شده و وزن کاهش می یابد.

بهتر است عمل بای پس را زمانی انجام دهید که تمامی راه های کاهش وزن را امتحان کرده و به نتیجه ی دلخواه نرسیده باشید. عموما افرادی که دچار چاقی مفرط هستند به سراغ این عمل می روند.

چرا انتخاب بهترین جراح بای پس معده مهم است؟

همان طور که گفته شد در انجام عمل لاغری خصوصا عمل بای پس معده انتخاب بهترین جراح بسیار مهم و تاثیرگذار است. از فاکتورهای مهم و تاثیرگذار جراح خوب در کیفیت عمل شما می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. اینکه جراح با تجربه، دانش و مهارت کافی می تواند موارد پیش بینی نشده را بسیار بهتر کنترل کند.
 2. یک جراح فلوشیپ و فوق تخصص خوب به احتمال زیاد تیم جراحی زبده و حرفه ای هم دارد.
 3. یک پزشک جراح با سابقه بهتر می تواند به شما برای انتخاب مناسب ترین عمل به شما کمک کند.
 4. یک جراح متعهد و حرفه ای پیش از عمل و پس از آن از دادن مشاوره و همراهی شما دریغ نمی کند. هرچند امروزه بیمار خیلی سریع پس از جراحی معده ترخیص می شود اما فرایند درمان می تواند یک سال و نیم تا دو سال طول بکشد و ممکن است شما تا آخر این پروسه به ارتباط و راهنمایی پزشک جراح خود نیاز داشته باشید.
 5. هرچند عوارض روش های جدید جراحی یعنی جراحی لاپاراسکوپی نسب به روش های سنتی یعنی عمل باز بسیار کمتر شده است اما به هر حال در هر عمل جراحی امکان بروز عوارض و مشکلاتی مثل عفونت یا پارگی اعضای داخلی و از این قبیل وجود دارد. انتخاب بهترین دکتر جراح به شما کمک خواهد کرد تا احتمال بروز چنین عوارض و مشکلاتی را به نحو چشمگیری کاهش دهید.

بنابراین اگر می خواهید جراحی بای پس معده انجام دهید حتما سعی کنید بهترین را انتخاب کنید. اما برای انتخاب بهترین جراح بای پس معده چه ویژگی هایی را باید مد نظر داشته باشیم؟ در ادامه بخشی از این فاکتورها را با هم مرور میکنیم.

فاکتورهایی برای بهترین جراح بای پس معده
یکی از فاکتورهایی که برای انتخاب بهترین جراح بای پس معده باید در نظر داشته باشید، تجربه جراحی بسیار توسط پزشک جراح است

ویژگی‌های بهترین دکتر بای پس معده

1-باتجربه است

جراح بای پس باید تجربه کافی در جراحی بای پس معده داشته باشد.

هر چه تجربه جراح بیشتر باشد تسلطش بر این جراحی بیشتر می شود و می تواند به خوبی همه شرایط را کنترل کند و عارضه ی این جراحی را بسیار کاهش دهد.

2-به انواع جراحی لاغری تسلط دارد

جراحی که به انواع مختلف جراحی لاغری مثل سوئیچ اثنی عشر، اسلیو، بای پس معده، بای پس روده و غیره مسلط باشد، تجربه بیشتری دارد و در صورت وقوع هرگونه حادثه حین عمل بهتری می تواند مشکلات عمل را کنترل کند.

 مشاوره با بهترین دکتر جراح معده در انتخاب مناسب ترین نوع جراحی معده
برای انتخاب نوع جراحی آزمایشات مختلفی از جمله آزمایش BMI لازم است. مشاوره با بهترین دکتر جراح معده در انتخاب مناسب ترین نوع جراحی معده برای شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود

3-فوق تخصص دارد

جراحی معده توسط جراح عمومی هم قابل انجام است اما جراحان عمومی پس از اتمام دوره خود و کسب تجربه کافی به دنبال اخذ مدرک فلوشیپ و فوق تخصص جراحی لاپاراسکوپی و جراحی های چاقی می روند و در این مرحله بصورت عملی تجربیات بسیاری کسب می کنند. بنابراین خیلی مهم است که جراحی که انتخاب می کنید دارای مدرک فلوشیپ و فوق تخصص لاپاراسکوپی و جراحی لاغری باشد.

رضایت بیماران دکتر محمود حیدری فلوشیپ و فوق تخصص جراحی لاپاراسکوپی و انواع جراحی لاغری را می‌توانید در صفحه اینستاگرام ایشان و در قسمت تصاویر و ویدئوهای سایت مشاهده کنید. هم چنین می توانید از طریق تماس یا واتساپ سؤالات خود را مطرح کنید.

4-از بیمارش حمایت می‌کند و برخوردی دوستانه با او دارد

نحوه برخورد و رفتار مناسب جراح بای پس با بیمار بسیار اهمیت دارد. زیرا بیمار به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از این جراحی دچار نگرانی های مختلفی می شود جراح باید با آرامش و حمایت، سوالات و نگرانی های بیمار را پاسخ دهد.

حمایت از بیمار، نشان دهنده ی خوب بودن جراح می باشد و یکی از ملاک های انتخاب بهترین جراح همین نکته است.

رضایت بیمار دکتر محمود حیدری فلوشیپ و فوق تخصص جراحی لاپاراسکوپی و انواع جراحی لاغری

یک جراح خوب تمام عوارض و فواید عمل های لاغری را می داند و در اختیار فرد قرار می دهد تا فرد با دیدی باز و دانستن مراحل و مشکلات پیش رو بهترین تصمیم را بگیرد.

5-نظر بیماران قبلی درباه ایشان مثبت است

یکی از راه های پیدا کردن بهترین جراح برای بای پس معده و به طور کلی بهترین جراح، دیدن نتیجه ی عمل و نظر بیماران قبلیِ دکتر جراح است. این نکته می تواند به شما برای انتخاب دکتر جراحتان بسیار کمک کند.

برای انتخاب بهترین دکتر بایپس معده می توانید نتیجه عمل های گذشته دکتر را بررسی کنید
برای انتخاب بهترین دکتر بایپس معده می توانید نتیجه عمل های گذشته دکتر را بررسی کنید
یکی از فاکتورهای انتخاب بهترین جراح بای پس معده تسلط پزشک جراح بر انواع مختلف جراحی است
یکی از فاکتورهای انتخاب بهترین جراح بای پس معده تسلط پزشک جراح بر انواع مختلف جراحی است
رضایت بیماران قبلی یکی از فاکتورهای انتخاب بهتری دکتر جراح لاغری
رضایت بیماران قبلی یکی از فاکتورهای انتخاب بهتری دکتر جراح لاغری

6-در بهترین بیمارستان فعالیت دارد

برای انجام جراحی بای پس به بیمارستانی که می خواهید در آن جراحی را انجام دهید توجه کافی داشته باشید. بیمارستانی را انتخاب کنید که مجهز بوده و امکانات لازم را داشته باشد‌ تا با خیالی آسوده بتوانید با موفقیت این جراحی را انجام دهید و به نتیجه دلخواه برسید.

برای انجام جراحی بای پس معده بیمارستان مناسب و مجهز را انتخاب کنید
برای انجام جراحی بای پس معده بیمارستان مناسب و مجهز را انتخاب کنید

۷. به فاصله بیمارستان تا محل زندگیتان توجه داشته باشید

 بهتر است جراحی در شهر خودتان و یا شهری که فاصله کمی با محل سکونت تان دارد انجام شود زیرا بعد از عمل، فاصله زیاد بین بیمارستان و محل زندگیتان برایتان سخت و آزاردهنده می شود.

با دیدن نمونه های عمل می توان میزان موفقیت در عمل و کاهش وزن افراد را دید. برای انتخاب یک جراح خوب بهتر است از ملاک های مهمی که باید در نظر گرفته شود مطلع شویم.

چه دکتر جراحی را پیشنهاد می کنید؟

با توجه به ملاک هایی که برای بهترین دکتر بای پس با هم مرور کردیم، ما دکتر محمود حیدری را به شما توصیه می کنیم.

دکتر محمود حیدری فلوشیپ فوق تخصص جراحی لاپاراسکوپی و انواع جراحی معده از جمله بای پس، تجربه بیش از 3000 عمل موفق دارند.

لازم است قبل از انجام عمل لاغری که هزینه ی زیادی هم برای آن باید پرداخت شود؛ یک جراح خوب  که با تجربه و دارای مدارک معتبر است را انتخاب کنیم.

به راحتی می توانید از طریق شماره های تماس داخل سایت یا از طریق واتساپ در خواست مشاوره یا ویزیت کنید و یا پاسخ سؤالات خود را دریافت کنید.

باید این نکته را مد نظر داشته باشیم که  در صورتی که جراحی معده خود را به یک جراح بی تجربه بسپارید می تواند عواقب غیر قابل بازگشت داشته باشد.

عمل جراحی چاقی توسط فلوشیپ لاپاراسکوپی و جراحی چاقی دکتر محمود حیدری

داشتن مدارک جراحی لاغری خصوصا مدرک فلوشیپ لاپاروسکوپی پیشرفته برای یک جراح لاغری بسیار حائز اهمیت است.

تخصص بهترین دکتر بای پس معده خطرات مربوطه را کمتر کرده و نیز درصد احتمال بروز عوارض جراحی را به شدت پایین می آورد.

دکتر حیدری بر تمامی روش ها و انواع جراحی های لاغری تسلط کامل دارند. این تسلط برای یک جراح لاغری لازم و ضروری است چرا که اگر حین عمل متوجه شوند روش مد نظر برای فرد مفید نبوده امکان تغییر روش جراحی وجود داشته باشد. این باعث می شود پیچیدگی عمل را کنترل و مشکلات را مدیریت نماید.

سخن آخر

در این مقاله دلایلی را آوردیم که اگر شما یا یکی از بستگانتان نیاز به عمل بای پس معده دارید، حتما سعی کنید بهترین دکتر بای پس معده را انتخاب کنید. فاکتورهایی که برای انتخاب بهترین دکتر بای پس باید مد نظر داشته باشید را فهرست کردیم. در نهایت سلامتی مهم ترین چیز در زندگی انسان است بنابراین در انتخاب دکتر جراح خود بسیار دقت کنید.

در صورتی که هرگونه سوال در رابطه با عمل جراحی بای پس دارید به راحتی می‌توانید در قسمت کامنت ها مطرح کنید یا از طریق شماره تماس در سایت یا واتساپ مطرح کنید.

سؤالات متداول

انواع مختلف عمل مثل اسلیو، بای پس، باندینگ و غیره چه تفاوت هایی دارند؟

روش های مختلفی برای عمل لاغری توسعه پیدا کرده اند. تفاوت عمده اسلیو معده با بای پس معده در حجمی از معده است که از فرایند هضم غذا حذف می شود. تفاوت دیگر در بازگشت پذیری عمل هاست. میزان تاثیرگذاری جراحی های مختلف بر وزن نیز متفاوت است. بنابراین با توجه به BMI و عوارض مختلفی که از چاقی متوجه فرد شده است، نوع متفاوتی از عمل برای آنها مناسب خواهد بود.

برای اطلاعات کامل در این زمینه می توانید این مقاله را مطالعه بفرمایید.

روش لاپاراسکوپی چیست؟ آیا دکتر حیدری به روش لاپاراسکوپی عمل میکنند؟

امروزه روش های جدیدی برای جراحی معده توسعه پیدا کرده اند. در روش های قدیمی که به آنها عمل باز هم گفته می شود همانطور که از اسم آنها پیداست جراح باید برش بزرگی در ناحیه شکم بیمار انجام میداد تا بتواند اعضای داخلی شکم را بخوبی ببیند. در روش لاپاراسکوپی که روش نسبتا جدیدی است تنها چند برش کوچک ایجاد می‌شود و از یکی از این برش ها دوربین کوچکی وارد شکم شده و شکم توسط گاز دی اکسید کربن پر میشود و پزشک جراح از طریق مانیتور داخل بدن بیمار را بخوبی دیده و با ابزار جراحی برش ها و بخیه ها را انجام می دهد. برای اطلاعات بیشتر می توانید این مقاله را مطالعه بفرمایید.

دکتر محمود حیدری فلوشیپ فوق تخصص جراحی لاپاراسکوپی بوده و در انواع جراحی لاپاروسکوپی معده خبره هستند.

Rate this post

14 نظر

  • دوست عزیز با توجه به تشخیص و نظر پزشک‌تون مشخص میشه که کدوم جراحی برای شما بهتره و کمترین عوارض رو داره اما به طور کلی نشت آناستوموز عارضه هر روش جراحی چاقیه چون عوارض کلی را تا حدودی افزایش میده.

  • میانگین کاهش وزن هفتگی بیماران بای پس معده حدود 5 تا 15 کیلو برای دو تا سه ماه اوله. پس از شش ماه کاهش وزن‌تون به 1 تا 2 کیلو در هفته میرسه.

  • اینکه کدوم روش برای شما مناسبتره توسط پزشک شما طبق آزمایشات مربوطه تشخیص داده میشه. اما بیماران بای پس معده به طور متوسط بین 50 تا 80 درصد از وزن اضافی بدن خود را در عرض 12 تا 18 ماه از دست میدن. بیماران اسلیو معده به طور متوسط بین 60 تا 70 درصد از وزن اضافی بدن خود را در عرض 12 تا 18 ماه از دست میدن.

  • سلام مهران عزیز
   میشه گفت اسلیو معده به نسبت بای پس عوارض کمتری داره. البته این نکته رو هم فراموش نکنید که بای پس کاهش وزن بیشتری را به شما هدیه می‌ده.

  • سلام دوست عزیز
   در حال حاضر جراحی چاقی موثرترین درمان برای چاقی شدید و عوارض متابولیکی اون هست. با این حال، 15الی 35٪ از بیمارانی که تحت عمل جراحی چاقی قرار می گیرن، ممکنه به هدف خود برای کاهش وزن نرسن

  • سلام دوست عزیز
   در شش هفته اول پس از جراحی از بلند کردن وزنه‌های سنگین‌تر از 20 تا 30 پوند یا انجام حرکات فشاری یا کششی مانند جاروبرقی خودداری کنید و هیمن طور از انجام کارهای سنگین مانند بلند کردن، حمل یا هل دادن بارهای سنگین در سه ماه اول پس از جراحی و از نشستن و ایستادن بدون حرکت برای مدت طولانی دوری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات