انتخاب بهترین جراح چاقی؛ اولین قدم برای شروع یک زندگی سالم‌تر

بهترین جراح چاقی

یک. دو. سه! مسافرین محترم کمربندهای خود را ببندید! آیا آماده برداشتن اولین قدم خود در مسیر سلامتی هستید؟ آیا آماده هستید تا زندگی خود را متحول کنید و سفر خود را به سمت آینده‌ای سالم‌تر و لذت‌بخش‌تر شروع کنید؟ قبل از هر چیز ماجرای لاغری شما با پیداکردن بهترین جراح چاقی شروع می‌شود. اهمیت یک جراح خوب که فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی هم داشته باشد، تاثیر زیادی در نتیجه عمل شما خواهد داشت، پس آن را دست کم نگیرید. ما در این مقاله رازهای پیداکردن بهترین جراح چاقی را با شما در میان خواهیم گذاشت. پس بار و بندیل خود را ببندید و خودتان را برای برداشتن اولین قدم آماده کنید.

خطر چاقی را جدی بگیرید

چاقی شدید معمولا با عوارض خطرناکی برای سلامتی همراه است. بیماری‌های قلبی، دیابت نوع 2، فشارخون بالا و بعضی از سرطان‌ها از چاقی شدید سرچشمه می‌گیرند. متاسفانه ماجرای چاقی به همین جا ختم نمی‌شود و چربی اضافی فشار زیادی روی مفاصل و اندام‌ها وارد می‌کند. خرابکاری‌های چربی‌های اضافه بدن باز هم ادامه دارد و حتی می‌تواند روی سیستم هورمونی و متابولیک بدن هم تاثیر بگذارد.

زندگی روزمره با چاقی چالش‌های زیادی دارد و می‌تواند تاثیر جدی‌ای روی کیفیت زندگی و سلامتی فرد بگذارد.

اگر از یک دوره منظم رژیم غذایی جواب نگرفته‌اید و ورزش مداوم هم بی‌اثر بوده است؛ احتمالا جراحی چاقی به کمک شما خواهد آمد.

عوارض چاقی بیش‌ازحد واقعا خطرناک است.
عوارض چاقی بیش‌ازحد واقعا خطرناک است.

جراحی چاقی چیست؟

قبل از اینکه سراغ پیداکردن بهترین جراح چاقی برویم، بهتر است اول یک توضیح مختصر در مورد جراحی چاقی بدهیم.

جراحی چاقی مناسب کسی است که از رژیم و ورزش نتیجه دلخواهش را نگرفته است و به‌خاطر چاقی خود در معرض بیماری‌های خطرناکی قرار دارد.

در روش‌های جراحی چاقی مانند بای پس معده یا عمل بای پس کلاسیک، سیستم گوارش شما تغییر می‌کند و بعد از آن شما به یک کاهش وزن قابل توجه و پایدار می‌رسید. بعد از جراحی چاقی، شما زودتر از گذشته احساس سیری می‌کنید، کالری کمتری مصرف می‌کنید و متابولیسم بیشتری دارید.

در جراحی چاقی سیستم گوارشی شما اصلاح می‌شود.
در جراحی چاقی سیستم گوارشی شما اصلاح می‌شود.

چطور بهترین جراح چاقی را انتخاب کنیم؟

حالا که تصمیم جدی خود را برای عمل گرفته‌اید، بهتر است نگران انتخاب بهترین جراح نباشید. در ادامه ما چند نکته کاربردی برای انتخاب بهترین جراح لاغری را به شما یادآوری خواهیم کرد.

1- حواس‌تان به پوشش بیمه‌ای باشد

قبل از اینکه شروع به انتخاب جراح کنید، باید ببینید بیمه شما چه چیزی را پوشش می‌دهد و آیا جراحانی که در لیست خود دارید می‌توانند با شرکت بیمه شما همکاری کنند یا نه؟ اگر بیمه هزینه‌های جراحی شما را پوشش دهد، یک قدم بزرگ به نفع جیب خود برداشته‌اید.

2- بی‌گدار به آب نزنید

بعد از اینکه تصمیم به جراحی گرفتید، وقت آن است که تحقیقات خود را شروع کنید. باور کنید یکی از مهم‌ترین مراحل قبل از عمل، همین تحقیقات است. پس حتما شروع به پرس‌وجو از اطرافیان و دوستان خود بکنید. اسم جراحی که بیشتر از همه به گوش‌تان می‌خورد را در لیست خود یادداشت کنید.

3- به سوابق تحصیلی جراح اهمیت بدهید

بعد از اینکه لیست خود را تکمیل کردید، حالا نوبت اعتبارسنجی جراحان داخل لیست است. جراحی که می‌خواهید انتخاب کنید باید حتما گواهینامه برد را داشته باشد. در مورد تخصص و گواهی‌های اضافی حسابی تحقیق کنید. سعی کنید بفهمید که که قبلا از جراح شما شکایتی ثبت شده است یا نه.

تجربه و مهارت؛ فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین جراح چاقی
تجربه و مهارت؛ فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین جراح چاقی

4- تجربه را دست کم نگیرید.

چیزی که خیلی واضح است، اهمیت تجربه جراح است. هر چقدر جراح عمل‌های بیشتری انجام داده باشد، مهارت و تجربه بیشتری هم دارد. بنابراین وقتی که شما در اتاق عمل هستید و خدای نکرده مشکلی پیش بیاید جراح باتجربه نسبت به یک جراح کم‌تجربه، خیلی راحت‌تر می‌تواند اوضاع را کنترل و مشکل را حل کند.

5- به نتایج عمل اهمیت بدهید

هر جراحی که انتخاب کنید، قطعا در فضای مجازی فعال هست. شما می‌توانید با چک‌کردن تصاویر قبل و بعد بیماران، تصویر واضح‌تری از میزان موفقیت جراح داشته باشید. حتی می‌توانید به مطب جراح مراجعه کنید و به‌صورت حضوری نتایج عمل را ببینید و با بیماران در مورد آن گپ بزنید.

برای انتخاب بهترین جراح چاقی، حسابی در فضای مجازی تحقیق کنید.
برای انتخاب بهترین جراح چاقی، حسابی در فضای مجازی تحقیق کنید.

6- از یک جراح قابل‌اعتماد و امن کمک بگیرید

یادتان باشد که فقط مهارت جراح مهم نیست؛ نکته مهم دیگر این است که بتوانید پیش جراح خود راحت باشید، احساس امنیت کنید و در مورد همه نگرانی‌های خود درباره عمل و بعد از آن با او صحبت کنید.

بهترین جراح چاقی به‌خوبی می‌داند که لاغرشدن فقط یک تغییر فیزیکی نیست، بلکه این مسئله بار عاطفی و روانی زیادی را برای بیمار دارد. جراح باید با همدلی به بیمار خود نزدیک شود و در یک محیط امن و بدون قضاوت با بیمار ارتباط برقرار کند.

همدلی جراح با بیمار، یکی دیگر از فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین جراح چاقی
همدلی جراح با بیمار، یکی دیگر از فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین جراح چاقی

7- از تجربه دیگران استفاده کنید

یکی از ارزشمندترین منابع برای اینکه بهترین جراح چاقی را پیدا کنید، نظرات بیماران قبلی جراح است. نظرات بیماران قبلی را به‌دقت بخوانید؛ چه در مورد عمل و چه در مورد رفتار جراح بعد از عمل و حواس‌تان به نکته‌های منفی که ممکن است به چشم‌تان بیاید، باشد.

رضایت بیمار دکتر حیدری

8- به تیم جراح توجه کنید

جراحی را انتخاب کنید که با یک تیم متخصص همکاری کند. این تیم می‌تواند شامل متخصصان زیر باشد:

 • تغذیه
 • روان‌شناس
 • تناسب‌اندام

داشتن این تیم می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که جراح به تمام مراحل لاغرشدن شما از جمله مراقبت‌های قبل و بعد از عمل توجه می‌کند و برایش اهمیت دارد.

9- به‌روز بودن را فراموش نکنید

بررسی کنید و ببینید آیا جراحی که انتخاب کرده‌اید، به‌‌طور مرتب اطلاعات خود را در زمینه جراحی به‌روز می‌کنند یا نه. شما قطعا روی جراحی که با آخرین پیشرفت‌ها همراه هست، حساب بیشتری می‌توانید باز کنید. جراحی که به تکنیک‌ها و فناوری‌های جدید دسترسی دارد، احتمالا نتایج بهتری هم در عمل‌های خود به‌دست میاورد.

10- روی پشتیبانی جراح حساب کنید

در مورد خدمات پشتیبانی که جراح در اختیار شما قرار می‌دهد، حسابی تحقیق کنید. این پشتیبانی شامل آموزش‌های لازم قبل از جراحی، مشاوره تغذیه، حمایت‌های روانی و مراقبت‌های بعد از عمل است. استفاده از این خدمات پشتیبانی بعد از عمل، می‌تواند به موفقیت طولانی مدت و داشتن یک زندگی سالم به شما کمک کند.

11- حواس‌تان به موقعیت مکانی خود و جراح‌تان باشد

به موقعیت و دسترسی جراح انتخابی‌تان توجه کنید. بعد از عمل باید مرتب با جراح خود در ارتباط باشید و ویزیت شوید؛ پس بهتر است جراحی را انتخاب کنید که در فاصله معقولی با شما قرار داشته باشد و این رفت‌وآمدها شما را اذیت نکند.

بهتر است اول در شهر خود به دنبال جراح خوب باشید. برای مثال اگر ساکن قم هستید، ابتدا به دنبال بهترین جراح چاقی در قم باشید و اگر پزشک خوبی را پیدا نکردید، در شهرهای دیگر که نزدیک به شما باشند جستجو کنید.

12- جراحی را انتخاب کنید که در مورد هزینه‌ها با شما شفاف است

در مورد قیمت‌های جراح کاملا پرس‌وجو کنید و مطمئن شوید که جراح در مورد هزینه‌ها با شما شفاف است. در مطب جراح شما باید اطلاعات دقیق در مورد هزینه‌های جراحی، مراقبت‌های قبل و بعد از عمل، مشاوره و … در اختیار شما بگذارد. اینکه شما دقیقا بدانید برای عمل لاغری خود چقدر هزینه کنید به شما در برنامه‌ریزی مناسب کمک می‌کند.

انتخاب بهترین جراح چاقی نیاز به تحقیق و بررسی کامل دارد و لطفا از کنار این مسئله به‌سادگی نگذرید
انتخاب بهترین جراح چاقی نیاز به تحقیق و بررسی کامل دارد و لطفا از کنار این مسئله به‌سادگی نگذرید

بعد از انتخاب بهترین جراح چاقی چه اتفاقی میفتد؟

بعد از انتخاب بهترین جراح چاقی، حالا سفر شما به سمت یک زندگی سالم‌تر شروع می‌شود. شما عمل را انجام خواهید داد و کم‌شدن وزن شما کم‌کم شروع می‌شود. در ادامه همراه ما باشید تا ادامه این مسیر را برای شما روشن‌تر کنیم.

1- شروع بهبودی

تقریبا همه جراحی‌های لاغری به روش لاپاروسکوپی انجام می‌شوند. با این روش برش‌های کوچکی روی شکم شما ایجاد می‌شود و این یعنی بعد از عمل شما دوران ریکاوری را خیلی سریع‌تر پشت سر می‌گذارید و فقط چند را مهمان بیمارستان هستید. خبر خوب این است که بعد از عمل در عرض 3 تا 5 هفته می‌توانید فعالیت‌های روزمره خودتان را شروع کنید.

2- غذاخوردن

بلافاصله بعد از عمل، همه بیماران باید رژیم خاصی را رعایت کنند. رژیم شما با مایعات شروع می‌شود و کم‌کم از غذاهای نرم به‌سمت غذاهای جامد پیش خواهید رفت. بهترین جراح چاقی بعد از عمل به شما یک برنامه‌غذایی کامل خواهد داد؛ پس نگران نباشید.

3- حمایت عاطفی

ما درک می‌کنیم که وقتی مدت زیادی با چاقی دست‌وپنجه نرم کرده‌اید، فشار روانی زیادی روی شما بوده است. همچنین کاملا درک می‌کنیم که بعد از جراحی، خلق‌وخوی شما تغییر کند. این کاملا طبیعی‌ست. بهترین جراح چاقی در این مسیر کنار شما خواهد بود تا احساس مثبت‌تری نسبت به ظاهر جدید خود داشته باشید و شما را در مسیر نگه می‌دارد تا به وزن و اندام ایده‌آل خود برسید.

4- تغییرات ظاهری

بیشترین تغییر را در 12 الی 18 ماه بعد از جراحی، در خودتان خواهید دید. اما میزان کم‌کردن وزن برای هر شخصی متفاوت است. حتما به تمام توصیه‌های مربوط به سبک زندگی که توسط جراح برای شما تجویز می‌شود، متعهد بمانید تا بهترین نتیجه را از جراحی خود بگیرید.

رضایت دکتر محمود حیدری بعد از عمل

جمع‌بندی

انتخاب بهترین جراح چاقی یک تصمیم حیاتی است و تاثیر زیادی بر روند لاغری شما دارد. با در نظر گرفتن عواملی مثل تخصص، مهارت، مراقبت و توجه بعد از عمل، مدرک، تجربیات بیماران قبلی و خدمات پشتیبانی جراح، انتخاب بهترین جراحی چاقی کار چندان سختی نخواهد بود.

با انتخاب بهترین جراح چاقی، که همه این ویژگی‌ها را داشته باشد؛ می‌توانید به اهداف زیر برسید:

 • نتیجه موفقیت‌آمیز عمل
 • سلامت متابولیک
 • رفع بیماری‌های مرتبط با چاقی

علاوه‌بر همه این‌ها جراح به شما کمک خواهد کرد تا کنترل سلامتی خود را دست بگیرید. همچنین با راهنمایی‌های جراح می‌توانید تغییرات لازم را برای به دست آوردن یک زندگی سالم ایجاد کنید و از پشتیبانی‌های جراح در این مسیر کمک بگیرید.

دکتر محمود حیدری یکی از جراحان موفق و باتجربه در زمینه عمل‌های لاغری است که کار خود را وقف کمک به بیماران برای رسیدن به بهترین نتیجه کرده است.

چیزی که دکتر حیدری را از بقیه همکاران او متمایز می‌کند، رویکرد بیمار محور اوستو دکتر حیدری چالش‌هایی که در مسیر لاغری برای هر بیمار به وجود میاید را به‌خوبی درک می‌کند و برای هر بیمار برنامه‌های درمانی شخصی‌سازی شده‌ای را طراحی می‌کند تا بیمار هر چه سریع‌تر به نیازها و اهداف خود در زمینه جراحی لاغری دست پیدا کند.

برای تعیین وقت مشاوره و ویزیت، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

۰۹۹۲۳۶۳۱۱۶۹

آیا هزینه‌ی بالای کار جراح نشان می‌دهد او بهترین پزشک جراحی چاقی است؟

لزوما خیر؛ چراکه بالابودن هزینه‌ی عمل به فاکتورهای متعددی بستگی دارد و تنها به کیفیت کار جراح مربوط نیست. مثلا، نوع جراحی، نوع بیمارستان، شرایط فیزیکی بیمار، تیم پزشکی و نوع بیمه، تاثیر خیلی زیادی روی هزینه‌ها می‌گذارند.

چطور می‌توان مهارت جراح را ارزیابی کرد؟

یکی از راه‌هایی که می‌توانید مهارت جراح را ارزیابی کنید، بررسی بازخورد سایر بیماران و دیدن نمونه‌کارهای قبلی جراح است؛ به‌عنوان‌مثال شما می‌توانید با مراجعه به صفحه اینستاگرامی دکتر حیدری به آدرس dr.mahmood_heydari دید بهتری نسبت به مهارت ایشان و میزان رضایت بیماران قبلی او به دست بیاورید.

مدرک جراحی دکتر محمود حیدری چیست و چه مقدار تجربه دارد؟

دکتر حیدری در سال 97 مدرک خود را در زمینه فلوشیپ لاپاراسکوپی پیشرفته و فوق‌تخصص جراحی چاقی از دانشگاه علوم‌پزشکی اصفهان دریافت کرده‌اند و تا کنون بیش‌از 2000 جراحی چاقی موفق را در کارنامه‌شان به ثبت رسانده‌اند.

Rate this post

29 نظر

  • حسنای عزیز
   جراحی‌های لاغری مختلفی وجود دارند، اما دکتر حیدری روش‌های مدرن‌تر را ترجیح می‌دهد.
   یعنی اسلیو معده، بای پس کلاسیک، بای پس مینی، ساسی پای پس و سوئیچ اثنی عشر.

 • من توی یکی از شهرهای کوچیک استان اصفهان زندگی میکنم که امکانات پزشکی خوبی نداره
  به نظرتون بهتره برای جراحی کدوم شهر برم؟

  • فاطمه گرامی
   توصیه می‌کنیم برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر از جراحی و کم‌کردن عوارض تا جای ممکن، حتما به یک جراح ماهر و باتجربه مراجعه کنید.
   در این مقاله می‌تونید روش پیداکردن بهترین جراح لاغری رو مطالعه کنید.

 • سلام و عرض خسته نباشید
  ممنون میشم بفرمایید که جراح لاغری باید چه تخصصیی داشته باشه
  تشکر

  • سلام و سپاس
   یک جراح عمومی هم می‌تواند عمل لاغری را انجام دهد، اما برای این‌که عوارض جراحی تا حد ممکن کم شود، اکیدا توصیه می‌کنیم جراحی را انتخاب کنید که تخصص جراحی لاغری داشته باشد. این جراحان علاوه بر دوره‌های جراحی عمومی، دوره‌های تخصصی جراحی لاغری و باریاتریک را هم گذرانده‌اند.

 • سلام و خسته نباشید
  جناب دکتر بهترین جراحی کاهش وزن برای کسی که چاقیه مفرط داره کدوم جراحیه؟

  • سلام دوست عزیز
   جراحی چاقی روش های مختلفی داره که شامل بای پس معده، اسلیو، سوئیچ اثنی عشر و … هست. با توجه به نتایج بی ام آی و آزمایشات شما مشخص میشه که کدوم یک از این عمل ها متناسب با شرایط فعلی شماست. در نهایت هر یک از این عمل ها به عادی سازی متابولیسم شما از جمله قند خون، فشار خون و کلسترول کمک می کنن.

 • سلام وقت بخیر
  به نظر شما آیا ورزش به کاهش وزن بیشتر کمک می کنه یا جراحی چاقی؟

  • سلام و سپاس از شما
   جراحی کاهش وزن به بیماران فرصت مبارزه برای غلبه بر اضافه وزن و بیماری های همراه آن، زندگی طولانی‌تر، بهتر و سالم‌تر رو می‌ده. در حالی که حفظ رژیم غذایی و ورزش به تنهایی در طول زمان دشوار و زمانبره، طبیعتا تغییرات سبک زندگی به همراه جراحی چاقی می تونه بهترین نتیجه رو برای شما داشته باشه.

  • سلام سپاس از شما
   با توجه به انتخاب جراح و آزمایشات لازم قبل از جراحی، پزشک تون حتما به همه موارد قبل از عمل و بعد از عمل توجه لازم رو داره و مشکلات و عوارضی که بعد از عمل ممکنه رخ بده رو کاملا تحت کنترل داره و نیاز ی به نگرانی در این زمینه نیست و اما بعضی از عوارض شایع میتونه شامل عفونت، خون ریزی بیش از حد، لخته شدن خون، مشکلات ریوی یا تنفسی، نشت در دستگاه گوارش شما و …

 • سلام وقت بخیر
  جراحی لاغری پیش دکتر حیدری انجام دادم الان واقعا از زندگی و وزنم راضی هستم به نظرم ایشون یکی بهترین جراحان لاغری هستن… ممنونم

  • سلام دوست عزیز
   از بعضی بیماران خواسته می‌شود تا به اندازه‌ی ده درصد وزن‌شان قبل از عمل لاغر شوند. برای بقیه هم کم‌کردن شش تا هشت کیلوگرم قبل از جراحی کافی است تا عوارض جراحی به حداقل ممکن برسد.
   به طور کلی، حواس‌تان باشد که دستورالعمل‌ها و رژیم غذایی قبل از عمل را، که جراح‌تان به شما می‌دهد، به‌خوبی رعایت کنید.

  • سلام محمد عزیز
   بنابر تحقیقات انجام‌شده توسط دانشگاه میشیگان، دو تا سه ماه اول بعد از جراحی چاقی، هر هفته دو و نیم تا هشت کیلوگرم وزن‌تان کم می‌شود. بعد از شش ماه، این روند آرام‌تر می‌شود و هر هفته نیم تا یک کیلو وزن شما کم می‌شود.

 • سلام و وقت بخیر میگم خدمتتون
  واقعا این مطلب برام مفید و کاربردی بود. ممنون از زحماتتون

 • سلام دوست عزیز سپاس از شما
  بله. زمان جراحی لاغری شما تحت بی‌هوشی عمومی قرار خواهید گرفت.

 • سلام دوست عزیز
  جراحی چاقی می تونه خطراتی را به همراه داشته باشه مثل سندرم دامپینگ، وضعیتی که می تونه منجر به حالت تهوع و سرگیجه، قند خون پایین، سوء تغذیه بشه، اما برای جلوگیری از این خطرات شما تا مدت ها تحت نظر پزشک خود هستید از این بایت جای نگرانی نیست.

 • سلام دوست گرامی.
  در صورت داشتن این شرایط، احتمالاً نمی‌تونید عمل جراحی انجام بدید: اختلالات لخته شدن خون و بیماری قلبی شدید که استفاده از بیهوشی رو ممنوع می کنه.

  • سلام سپاس از شما دوست عزیز
   عفونت، عوارض تنفسی و عوارض قلبی می‌تونه در ناحیه عمل یا در سایر قسمت‌های بدن رخ بده. عوارض تنفسی می‌تونه از اختلال در عملکرد ریه‌ها اتفاق بیفته و عوارض قلبی ممکنه به دلیل تنش قلبی در طی عمل و یا به دلیل عوارض بعد از عمل از جمله خونریزی باشه. برای کاهش خطرات این عوارض، باید جراحی چاقی توسط یک پزشک مجرب و در محیط با تجهیزات و فضای مناسب انجام بشه. همچنین، باید برای بعد از عمل به درستی مراقبت شود و دستورالعمل‌های پزشک رو رعایت کرد.

  • سلام دوست عزیز
   عمل ناموفق بیشتر اوقات به این دلیله که بیمار به عادات بد غذایی قبلی خود بازگشته. در بعضی مواقع هم ممکنه روش چاقی موثر نبوده و نیاز به تجدید نظر داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات