بهترین دکتر اسلیو معده را چه‌طور پیدا کنیم + 4 نکته‌ی کلیدی برای انتخاب [آپدیت 1402]

بهترین جراح اسلیو معده

مدت زمان مطالعه: 10 دقیقه

ما ایرانی‌ها موقع سفارش یک ساندویچ ساده کلی توی گوگل و اینستاگرام و اسنپ‌فود می‌گردیم تا بهترین فست‌فود شهرمان را پیدا کنیم. چه برسد به وقتی که می‌خواهیم تن عزیزتر از جان‌مان را به تیغ یک جراح بسپاریم! کاملا طبیعی است که کل گوگل را زیر و رو کنیم و نی‌نی‌سایت را شخم بزنیم. حتی به دورترین فامیل پدرمان، که سال‌ها است سلامی خشک‌وخالی هم به او نکرده‌ایم، زنگ می‌زنیم تا از تجربه‌ی جراحی مشابهی که داشته بپرسیم. شاید باورش سخت باشد، اما می‌خواهیم در این مقاله همه‌ی این نکات ناب و طلایی را یک‌جا به شما تحویل بدهیم. پس چند دقیقه‌ی کوتاه همین‌جا باشید تا بهترین جراح اسلیو معده را به شما معرفی کنیم و باهم ببینیم که بهترین جراح برای عمل اسلیو معده چه ویژگی‌ها و مهارت‌هایی باید داشته باشد.

اگر هنوز به آن فامیل دور پدرتان زنگ نزده‌اید، دست نگه دارید. شاید بعد از خواندن این مقاله دیگر نیازی به این کار طاقت‌فرسا و وحشت‌ناک نداشته باشید.

چرا انتخاب بهترین جراح اسلیو معده خیلی خیلی مهم است؟!

در این بخش از مطلب می‌خواهیم برای شما توضیح دهیم که انتخاب جراح مناسب اسلیو چرا این‌قدر مهم است. عملی که قرار است در آن معده‌ی شما را به دو بخش کوچک و بزرگ تقسیم کنند و قسمت بزرگ معده، یعنی 70 درصد کل آن را از بدن‌تان خارج کنند. بخش بزرگ مسئولیت تولید هورمونی را دارد که مربوط به احساس گرسنگی و اشتها است. به همین دلیل است که بعد از این جراحی مقدار اشتها و غذای مصرفی شما شدیدا کم می‌شود.

توضیح کامل مراحل جراحی اسلیو معده

در جراحی اسلیو، معده‌ی شما را به دو بخش کوچک و بزرگ تقسیم کنند و قسمت بزرگ معده، یعنی 70 درصد کل آن را از بدن‌تان خارج کنند. بخش بزرگ مسئولیت تولید هورمونی را دارد که مربوط به احساس گرسنگی و اشتها است.

موارد زیر، به‌خوبی نشان می‌دهد که چرا انتخاب بهترین جراح برای عمل اسلیو معده این‌قدر مهم است.

چرا انتخاب بهترین دکتر برای عمل اسلیو معده اهمیت زیادی دارد؟
چرا انتخاب بهترین دکتر برای عمل اسلیو معده اهمیت زیادی دارد؟

1- چون عوارض عمل را تا حد خیلی زیادی کم می‌کند

جراحی اسلیو در عین این که عمل آسانی است، مشکلات و عوارض خاص خودش را هم دارد. اگرچه عوارض جانبی اسلیو معده خیلی ناچیز است و در موارد نادری اتفاق می‌افتد. اما اگر می‌خواهید عوارض و مشکلات مربوط به این جراحی از این هم کمتر شود باید در انتخاب جراح خود دقت زیادی کنید، چرا که هرچه جراح اسلیو ماهرتر و باتجربه‌تر باشد بهتر می‌تواند این مشکلات را کنترل کند و طبیعتا عوارض جراحی کمتر می‌شود.

بروز بیش از حد عوارض هم تجربه‌ی جراحی را برای شما تلخ می‌کند و هم مهم‌تر از آن سلامتی شما را به خطر می‌اندازد. البته در کنار همه‌ی این‌ها، وقت و هزینه‌ی بیشتری از شما خواهند گرفت.

2- چون شما را خیلی بیشتر لاغر می‌کند

همان‌طور که در بالا گفتیم، با بهترین جراح عمل اسلیو معده عوارض جراحی تا حد خیلی زیادی کم می‌شود. در غیر این صورت، مشکلاتی بعد از عمل برای شما به وجود می‌آورد که متاسفانه ممکن است در روند کاهش وزن‌تان تاثیر منفی بگذارد. به عبارت دیگر، وقتی بهترین نتیجه را از عمل لاغری خود می‌گیرید که کار را به دست کاردان بسپارید.

بهترین جراح اسلیو معده عوارض عمل را تا حد ممکن کم می‌کند
بهترین جراح اسلیو معده عوارض عمل را تا حد ممکن کم می‌کند

3- چون بهتر تشخیص می‌دهد نیازی به جراحی دارید یا نه

این‌طور نیست که فکر کنید هرکسی مجاز است برای لاغرشدن عمل لاغری شود. برای این کار باید یک سری شرایط داشته باشید. مهم‌ترین آن این است که BMI یا شاخص توده‌ی بدنی شما بالاتر از 40 باشد. یا این‌که بالای 35 باشد و دچار بیماری‌های ناشی از چاقی باشید.

بروز بیش از حد عوارض هم تجربه‌ی جراحی را برای شما تلخ می‌کند و هم مهم‌تر از آن سلامتی شما را به خطر می‌اندازد. البته در کنار همه‌ی این‌ها، وقت و هزینه‌ی بیشتری از شما خواهند گرفت.

در این‌جا تشخیص پزشک بسیار مهم می‌شود. چه بسا شما بتوانید با روش‌های غیرتهاجمی‌تری غیر از عمل لاغری وزن‌تان را کم کنید و نیازی به آن نباشد. این‌جا است که یک پزشک ماهر و حرفه‌ای اجازه‌ی عمل اسلیو معده به شما نمی‌دهد.

آیا جراحی لاغری پیشنهاد خوبی برای شما است؟

4- چون بهترین نوع عمل لاغری را برای شما انتخاب می‌کند

غیر از عمل اسلیو معده، روش‌های دیگری هم برای جراحی لاغری وجود دارد؛ مثل بای پس و سوئیچ اثنی عشر. این‌که شما کدام نوع جراحی را انجام دهید کاملا بستگی به وضعیت بدنی شما دارد. این‌جا است که با انتخاب بهترین پزشک متخصص اسلیو معده خیال‌تان راحت خواهد شد که قرار است بهترین نوع جراحی را تجربه کنید.

ماهر بودن جراح تاثیر زیادی در نتیجه‌ خواهد داشت
ماهر بودن جراح تاثیر زیادی در نتیجه‌ خواهد داشت

از کجا بفهمیم کدام پزشک بهترین جراح اسلیو معده است؟

بعد از این‌که این‌همه برای شما توضیح دادیم چرا باید بهترین را انتخاب کنید، نوبت به این می‌رسد که نشانه‌ها و ویژگی‌های بهترین دکتر عمل اسلیو معده را هم بگوییم. این‌طوری خودتان می‌توانید تحقیق کنید و کسی را پیدا کنید که در بهترین شرایط ممکن شما را به وزن رویایی‌تان برساند.

1- پول برایش مهم باشد، اما نه بیشتر از سلامتی شما

متاسفانه در دنیای امروز، اهمیت پول بیش از حد زیاد شده است. تا جایی که در بعضی موارد حتی سلامت یک انسان هم بازیچه‌ی دست این کاغذ مستطیلی می‌شود. در حرفه‌ی پزشکی این مساله خیلی مهم‌تر از جاهای دیگر است. چرا که این کار به شکل کاملا مستقیمی با سلامت مردم سر و کار دارد.

پس حتما جراحی را انتخاب کنید که سلامت شما برایش در اولویت اول باشد.

بهترین دکتر اسلیو معده همیشه سلامتی شما را در اولویت اول قرار می‌دهد
بهترین دکتر اسلیو معده همیشه سلامتی شما را در اولویت اول قرار می‌دهد

2- دلسوز بیمارش باشد

جراح اسلیو باید به وضعیت و شرایط بیمارش توجه کند و با او همدل و مهربان و دلسوز باشد. طبیعی است بیمار برای انجام جراحی استرس و نگرانی‌هایی دارد که با دلسوزی دکترش مقدار زیادی از این نگرانی‌ها کم می‌شود. واضح است که هرچه بیمار استرس کمتری داشته باشد، جراحی هم راحت‌تر انجام می‌شود.

3- مهارت زیادی داشته و به کارش مسلط باشد

جراح اسلیو باید مهارت بالایی داشته باشد تا بتواند شرایط را به خوبی مدیریت کند. با این کار، عوارض این جراحی تا حد بسیار زیادی کم می‌شود. در بیشتر مواردی که بعد از جراحی برای بیمار عوارض زیادی به وجود آمده، به علت این بوده که کار به جراح غیرماهر و نابلدی سپرده شده است.

4- تجربه‌ی زیادی در جراحی لاغری داشته باشد

دکتری که می‌خواهید انتخاب کنید حتما باید تعداد زیادی جراحی اسلیو و بای پس انجام داده باشد تا کاملا مسلط بر روال جراحی باشد. مثل مورد بالا، در این حالت بهترین پزشک متخصص برای اسلیو معده می‌تواند به‌راحتی شرایط پیش‌آمده را کنترل کند و عوارض ناشی از جراحی را به شکل چشم‌گیری کم کند.

 بهترین جراح اسلیو معده باید تجربه‌ی زیادی در کار خود داشته باشد
بهترین جراح اسلیو معده باید تجربه‌ی زیادی در کار خود داشته باشد

به دنبال کسی باشید که او و تیم پزشکی‌اش در بیمارستانی این جراحی را انجام دهند که مجهز باشد. هرچه بیمارستان مجهزتر باشد جراحی شما به دلیل امکانات بالا آسان‌تر انجام می‌شود. طبیعتا با این اتفاق، عوارض کمتر شده و مدیریت شرایط راحت‌تر می‌شود. پس حتما با پزشک‌تان درباره‌ی بیمارستانی که می‌خواهید این جراحی را انجام دهید صحبت کنید.

در بیشتر مواردی که بعد از جراحی برای بیمار عوارض زیادی به وجود آمده، به علت این بوده که کار به جراح غیرماهر و نابلدی سپرده شده است.

۵- نزدیک محل زندگی شما بوده و دسترسی به او امکان‌پذیر باشد

جراحی را انتخاب کنید که در نزدیک محل زندگی‌تان باشد، چرا که اگر فاصله‌ی زیادی با خانه‌تان داشته باشد، بعد از جراحی برای‌تان مشکل به وجود می‌آید و شرایط برایتان سخت می شود.

تصور کنید جراحی شما تمام شده و می‌خواهید از بیمارستان مرخص شوید. اگر محل زندگی‌تان فاصله‌ی زیادی با بیمارستان داشته باشد، مجبور می‌شوید زمان زیادی را در ماشین بنشینید و شرایط خیلی سختی را تحمل کنید.

6- بعد از جراحی پیگیر مشکلات شما باشد

فراموش نکنید که شما تا چندین ماه نیاز به مراقبت و ویزیت پزشک دارید. پس حتما باید پزشک جراحی را انتخاب کنید که بعد از جراحی کاملا پیگیر مشکلات شما باشد و تمام سوال‌های شما را به‌خوبی پاسخ بدهد.

مراقبت‌های بعد از جراحی باید توسط پزشک جراح پیگیری شود
مراقبت‌های بعد از جراحی باید توسط پزشک جراح پیگیری شود

نکته پایانی

جراحی اسلیو در عین راحتی پیچیدگی و مشکلات خودش را دارد که با انتخاب دکتر اسلیو معده کاربلد و با تجربه این مشکلات و عوارض بسیار کمتر می شود. اگر می خواهید درباره دکتر اسلیو معده اطلاعات بیشتری به دست آورید می توانید به پیج اینستاگرام و سایت دکتر محمود حیدری متخصص و فلوشیپ جراحی لاغری مراجعه فرمایید.

به‌علاوه، اگر شما هم تجربه‌ای دارید که کمک می‌کند دیگران بهتر بتوانند بهترین جراح اسلیو معده را انتخاب کنند، حتما در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

آیا قیمت بالای یک جراح نشان‌دهنده‌ی کیفیت بالای کار او است؟

لزوما این‌طور نیست. چرا که بالابودن قیمت جراحی به فاکتورهای بسیار متعددی بستگی دارد و فقط مربوط به کیفیت کار جراح نیست. برای مثال، نوع جراحی، نوع بیمارستان، شرایط بدنی بیمار، تیم پزشکی و بیمه، تاثیر بسیار زیادی رو هزینه‌ها خواهند داشت.

چه‌طور می‌توانیم جزئیات مدارک و رزومه‌ی یک جراح را بشناسیم؟

بهترین راه این است که مستقیما با خود جراح یا مطب او تماس بگیرید و اطلاعات مورد نظرتان را درخواست کنید. راه دیگر این است که از نام جراح را در گوگل جست‌وجو کنید و مشخصات او را در سایت‌های رسمی و معتبر پیدا کنید.

دکتر محمود حیدری دارای چه مدرکی در جراحی بوده و چه مقدار تجربه دارد؟

دکتر محمود حیدری در سال ۱۳۹۵ موفق به کسب بورد تخصصی جراحی عمومی با رتبه برتر از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه شد. سپس به عنوان عضو هییت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان مشغول به کار شد. او در دانشگاه علوم پزشکی کاشان بالغ بر ۳۰۰۰ جراحی مختلف سنگین و سرپایی در بیمارستان بهشتی و نقوی کاشان و بیمارستان سیدالشهدای شهر آران و بیدگل انجام داده است.

در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ با نمره ممتاز موفق به قبولی در رشته فلوشیپ فوق تخصصی جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته، جراحی چاقی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شد. دکتر حیدری در مدت دو سال در اصفهان بالغ بر 1000 جراحی چاقی مختلف انجام داده است. ایشان هم‌اکنون عضو هییت علمی دانشگاه های علوم پزشکی قم و کاشان می‌باشد.

Rate this post

27 دیدگاه

  • به بیماران توصیه میشه بسته به شغل خود سه تا چهار هفته از محل کار خود مرخصی بگیرن. پس از چهار هفته میتونید فعالیت هاتون رو از سر بگیرید.

  • بعد از جراحی، ممکنه فقط یک روز در میان باشه. اما به طور کلی اگه در مدت 2 تا 3 روز اجابت مزاج نداشتید یا اگه همراه با درد بود، با پزشک تون تماس بگیرید.

 • سلام
  خواهرم خیلی چاقه، اصلا بیرون نمیره و افسرده شده و اشتهای کاذب داره. میخاستم بدونم آیا این عمل اسیلیو معده منگنه براش مناسبه و بازگشت نداره و عوارض نداره؟؟؟؟؟؟

  • سلام
   عمل لاغری با توجه به آزمایشات و بی ام آی شما توسط پزشک جراح تشخیص داده میشه. عمل اسلیو اگه توسط پزشک جراح به درستی انجام بشه هیچ عارضه ای نداره و میتونه مفید باشه.

 • سلام سپاس از شما
  می‌توان گفت اسلیو معده به نسبت بای پس عوارض کمتری دارد. البته این نکته را هم فراموش نکنید که بای پس کاهش وزن بیشتری را به شما هدیه می‌دهد.

 • سلام و سپاس
  علی عزیز طبق آمار، جراحی بای‌پس هم موثرتره و هم نتایج موفق بیشتری نسبت به جراحی اسلیو داره. البته جراحی اسلیو هم اختلاف کمی با بای پس داره و به دلیل ساده‌تر بودن، طرفداران بیشتری رو هم جذب کرده.

 • سلام و درود و خسته نباشید
  سه ماه بعد جراحی اسلیو چه‌قدر وزنم کم می‌شه؟

  • سلام سپاس از شما
   دقت داشته باشید که فاکتورهای زیادی در مقدار کاهش وزن شما بعد از جراحی تاثیر دارند. با این حال، معمولا هر ماه پنج تا سیزده کیلو لاغرتر خواهید شد.

  • دوست عزیز حدودا هشتاد تا نود درصد جراحی‌های اسلیو موفقیت‌آمیز است.

  • امیر علی جان جراحی «گاستروپلاستی اسلیو اندوسکوپیک» در حال حاضر جدیدترین متد جراحی لاغری است.
   در این روش، با استفاده از روش اندوسکوپی، ابزاری مخصوص از راه دهان وارد معده‌ی شما می‌شود تا آن را بخیه بزند. با این کار معده‌ی شما کوچک‌تر می‌شود.

  • سلام ممنون از شما
   از بعضی از بیماران خواسته می‌شود تا به اندازه‌ی ده درصد وزن‌شان قبل از عمل لاغر شوند. برای بقیه هم کم‌کردن شش تا هشت کیلوگرم قبل از جراحی کافی است تا عوارض جراحی به حداقل ممکن برسد.
   به طور کلی، حواس‌تان باشد که دستورالعمل‌ها و رژیم غذایی قبل از عمل را، که جراح‌تان به شما می‌دهد، به‌خوبی رعایت کنید.

  • سلام دوست عزیز
   به طور معمول، بیماران مقدار درد پنج از ده را گزارش می‌کنند. در بعضی موارد هم تجربه‌ی درد، هفت از ده بوده است. البته جراح شما دستورالعمل‌های لازم برای این شرایط را به شما می‌دهد. اگر درد بعد از جراحی برای شما غیرقابل‌تحمل است یا بیش از آن مقداری است که جراح به شما گفته است، باید به او اطلاع دهید.

  • سلام مهدی عزیز
   می‌شه گفت اسلیو معده به نسبت بای پس عوارض کمتری دارد. البته این نکته رو هم فراموش نکنید که بای پس کاهش وزن بیشتری را به شما هدیه می‌ده.

 • سلام خسته نباشید
  ممنون از مطالب مفیدی که روی سایت قرار میدید
  سوالم اینه ممکنه بعد از عمل لاغری بیش از اندازه لاغر بشم؟

  • سلام خانم مجیدی
   مطالعات نشان می‌ده که بعد از عمل اسلیو، معمولا بیماران هفتاد درصد اضافه‌وزن خود را از دست می‌دهند. بعضی‌ها وزن بیشتری کم می‌کنند و بعضی‌ها کمتر. با این حال، در هیچ موردی مشاهده نشده که بیمار بیش از حد استاندارد لاغر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *