بهترین جراح لاغری؛ بدن خود را به تیغ کدام جراح بسپاریم؟

بهترین-جراح-لاغری

عمل جراحی همیشه می تواند ترسناک و یا حتی خطرناک باشد. این یک واقعیت است. هرچه عضوی که قرار است عمل شود حساس تر باشد، اهمیت مهارت جراحی هم بالاتر می رود. معده از مهم ترین و حساس ترین اعضای بدن است پس اگر نیاز به عمل لاغری داریم، لازم است بهترین جراح لاغری که می توانیم را پیدا کنیم.
جراحی که علاوه بر تسلط به انواع روش‌های عمل لاغری، با جراحی لاپاراسکوپی هم آشنایی کامل داشته و دوره فلوشیپ آن را نیز گذرانده باشد.
اما چطور باید بهترین جراح لاغری را پیدا کنیم و چه ویژگی هایی را باید در نظر بگیریم؟ اینکه در حال خواندن این مقاله هستید، یعنی به سلامتی خود اهمیت می دهید و هدفتان از عمل لاغری بهبود وضعیت سلامتی‌تان است. ما در این مقاله تلاش میکنیم تا حد امکان فرایند انتخاب را برای شما ساده کنیم و معیارهایی که برای انتخاب جراح نیاز دارید را با شما در میان بگذاریم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مواردی که هنگام انتخاب بهترین جراح لاغری باید به آن ها دقت کنید:

۱- نظرات و تجربه بیماران را مورد بررسی قرار دهید.

نظرات و تجربه بیمارانی را که به پزشک مورد نظر مراجعه کرده‌اند، بررسی کنید و از رضایت یا عدم رضایت آن‌ها مطلع شوید. در شبکه‌های اجتماعی پزشک مورد نظرتان را پیدا کنید، یا در سایت او نظر بیمارانش را مطالعه کنید. این نظرها می‌تواند به شما کمک بسیار زیادی کند تا جراح لاغری خوب را پیدا کنید.

دکتر محمود حیدری با تخصص و تجربه بالا توانسته نظر و رضایت بیماران خود را جلب کند و بهترین خدمات را به آن‌ها ارائه دهد. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه‌ی اینستاگرام دکتر محمود حیدری، نظر مراجعان را بررسی کنید.

۲- نتایج قبل و بعد از عمل مراجعان را مشاهده کنید.

بهترین راهنما برای شما می‌تواند مشاهده‌ی عکس‌های قبل و بعد بیمارانی باشد که پزشک مورد نظر آن‌ها را جراحی کرده است. عکس‌های قبل و بعد بیماران، کیفیت عمل و کار جراح را به‌طور واضح نشان می‌دهد.

شما می‌توانید در قسمت گالریِ سایت دکتر محمود حیدری (تصاویر و ویدئوها) و همچنین، در صفحه‌ی اینستاگرام ایشان، تصاویر قبل و بعد عمل‌هایی را که دکتر حیدری انجام داده‌اند مشاهده کنید.

یکی از بیماران قبلی دکتر محمود حیدری
یکی از بیماران قبلی دکتر محمود حیدری
نمونه جراحی چاقی دکتر محمود حیدری
نمونه جراحی چاقی دکتر محمود حیدری
نمونه جراحی لاغری دکتر محمود حیدری، بهترین جراح عمل اسلیو معده
نمونه جراحی لاغری دکتر محمود حیدری، بهترین جراح عمل اسلیو معده
دکتر محمود حیدری، بهترین جراح لاغری
دکتر محمود حیدری، بهترین جراح لاغری
دکتر محمود حیدری؛ بهترین جراح اسلیو معده
دکتر محمود حیدری؛ بهترین جراح اسلیو معده
بهترین جراح عمل لاغری
بهترین جراح عمل لاغری

3- هزینه جراحی لاغری چگونه پرداخت می شود؟

هزینه جراحی توسط متخصص جراحی لاغری
هزینه جراحی توسط متخصص جراحی لاغری

هزینه‌ی عمل‌های لاغری، بسته به مکان و روشی که انجام می‌شوند، متفاوت خواهد بود. به‌طورکلی، هزینه‌های این نوع جراحی پایین نیست. البته پیدا کردن جراح خوب و منصف که با بیمارستان‌های دولتی کار کند، و همچنین طرف قرارداد با بیمه‌ی شما باشد، می‌تواند کمک زیادی به صرفه‌جویی در هزینه‌ی عمل شما بکند.

4- تخصص جراح انتخابی شما بسیار مهم است

بهترین متخصص جراحی لاغری کیست و چه ویژگی هایی دارد؟
بهترین متخصص جراحی لاغری کیست و چه ویژگی هایی دارد؟

جراحان زیادی هستند که خود را بهترین جراح لاغری معرفی می‌کنند. اما شما باید به سلامتی خود اهمیت دهید و عمل خود را به دست یک جراحِ «متخصص» بسپارید. جراحان عمومی و جراحان دیگری هم می‌توانند این عمل را انجام دهند، اما این افراد فقط به صورت تجربی این جراحی‌ها را یاد گرفته و تخصص لازم را ندارند.
جراحان چاقی، علاوه بر گذراندن دوره‌های زیاد مرتبط، تخصص‌های جراحی چاقی و باریاتریک را طی سال‌ها گذرانده و روش‌ها، تکنینک‌ها و فن‌های لاپاراسکوپی را به خوبی فرا گرفته‌اند. جراحان متخصص تمام مراحل و مشکلات احتمالی و ریزه‌کاری‌ها را به‌طور کامل یاد گرفته‌اند و به شما اقدامات قبل عمل جراحی لاغری را خواهند گفت. به‌علاوه، دارای کنترل و قدرت مدیریت زیادی برای انجام عمل هستند. در صورت بروز هر نوع مشکل احتمالی، این جراحان تسلط و کنترل بیشتری خواهند داشت و مانند جراحان تجربی سردرگم نمی‌شوند. این نکته‌ی بسیار مهمی است؛ چراکه با بروز بعضی از این مشکلات احتمالی، ممکن است بیمار جان خود را از دست بدهد.

یک جراح لاغری خوب، از نظر مدرک باید فلوشیپ و فوق تخصص جراحی لاپاراسکوپی داشته باشد.

چرا داشتن تخصص برای جراح لاغری خیلی مهم است؟

داشتن فلوشیپ لاپاروسکوپی پیشرفته برای جراح لاغری خیلی مهم است و کمک می‌کند نتایج بهتر و مطلوب‌تری را از عمل خود بگیرید. داشتن تخصص برای جراح لاغری باعث می‌شود عمل لاغری شما کاملا ایمن انجام شود و هیچ خطری شما را تهدید نکند. بنابراین، توجه کنید که جراح لاغریِ انتخابی شما حتما باید دارای تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته باشد تا بتواند درصد رضایت شما را پس از عمل بالا ببرد و شما شاهد بهترین نتایج از عمل لاغری خود باشید.

۵- جراح انتخابی شما به همه روش های جراحی تسلط داشته باشد.

جراحی چاقی فقط دارای یک روش نیست و روش‌های مختلفی دارد. جراحی که انتخاب می‌کنید باید به تمام این روش‌ها تسلط و آگاهی داشته باشد. عموما جراحی لاغری بی‌خطر است و درصد کمی از بیماران دچار عوارض سنگینی می‌شوند.
دو روش بسیار پرطرفدار برای انجام جراحی لاغری، عمل اسلیو معده و بای پس معده می‌باشد. پزشک جراح شما باید کاملا به این دو روش تسلط داشته باشد و به خوبی از عهده‌ی آن ها برآید. علاوه بر آن، بهترین جراح لاغری باید روش‌های دیگر جراحی لاغری از جمله بالون، حلقه، پلیسه‌ی معده، باندینگ معده، مینی بای پس معده، ساسی بای پس و… را بلد باشد. برای مثال، جراح شما تشخیص داده که مینی بای پس معده برای شما مناسب است. حال اگر جراح به روش‌های دیگر تسلط کافی داشته باشد، راحت‌تر می‌تواند پیچیدگی‌های عمل را کنترل کند و مشکلات احتمالی را مدیریت کند.

دکتر محمود حیدری در سال ۱۳۹۵ موفق به کسب بورد تخصصی جراحی عمومی با رتبه‌ی برتر از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه شد. سپس به عنوان عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان مشغول به کار شد. در دانشگاه علوم پزشکی کاشان بالغ بر سه هزار جراحی مختلف سنگین و سرپایی در بیمارستان بهشتی و نقوی کاشان و بیمارستان سیدالشهدای شهر آران‌وبیدگل انجام داده است.
در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷، با نمره‌ی ممتاز، موفق به قبولی در رشته‌ی فلوشیپ فوق تخصصی جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته، جراحی چاقی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شد. ظرف مدت دو سال در اصفهان بالغ بر هزار جراحی چاقی مختلف انجام داده است. ایشان هم اکنون عضو هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی قم و کاشان می‌باشد.
دکتر محمود حیدری، دارای تسلط و توانمندی زیاد در انواع روش‌های لاغری می‌باشند که خیال شما را برای انجام عمل نزد ایشان آسوده می‌کند.

۶- تعداد بیماران و تعداد عمل هایی که انجام شده را بسنجید

بهترین جراح لاغری علاوه بر مدارک تحصیلی معتبر و تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها، باید دارای تجربه و اندوخته‌ی زیادی هم باشد. مهم‌ترین نکته‌ای که یک دکتر را موفق و حرفه‌ای می‌کند انجام عمل‌های زیاد و موفقیت‌آمیز است.

دکتر محمود حیدری علاوه بر گذراندن دوره‌های تخصصی و داشتن مدارک معتبر، دارای تجربه و موفقیت زیادی در زمینه‌ی جراحی لاغری می‌باشند و هزاران مورد عمل موفق داشته اند.

7- تماس و دسترسی به پزشک متخصص راحت باشد

ارتباط با بهترین دکتر جراحی عمل لاغری
ارتباط با بهترین دکتر جراحی عمل لاغری

نکته مهم دیگر این است که دسترسی راحت و سریعی به جراح خود داشته باشید. یک جراح خوب و با اخلاق سعی می‌کند هم در مطب خود و هم در شبکه‌های مجازی و وبسایت خود پاسخگوی بیماران باشد و آن‌ها را به درستی راهنمایی کند. همین امر نشان دهنده اخلاق و مردم داری بهترین جراح لاغری است که برای یک بیمار می‌تواند بسیار مفید و دلگرم کننده باشد.

دکتر محمود حیدری علاوه بر تماس تلفنی در صفحه اینستاگرام خود و وبسایت شخصی، پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود و با حوصله و زبانی ساده شما را راهنمایی خواهد کرد.

۸- نحوه برخورد و صحبت جراح با شما

مسلما برای انجام چنین عملی، سوالات زیادی در ذهن شما به وجود می‌آید. پیدا کردن پاسخ برای این پرسش‌ها به شما آرامش خاطر خواهد داد. جراحی که به دقت و با حوصله به تمام سوال‌های شما پاسخ دهد و شما را به صورت کامل و با زبانی ساده راهنمایی کند، می‌تواند بسیار ارزشمند باشد. از آنجایی که شما پس از عمل هم نیاز به پشتیبانی و حمایت جراح خود دارید، خیلی مهم است جراحی را انتخاب کنید که با مهربانی و با حوصله، پاسخ پرسش‌های شما را بدهد.

رضایت بیمار دکتر محمود حیدری بعد از جراحی بای پس مینی

۹- سلامتی و جان خود را به پزشک مناسبی بسپارید

یک دکتر حرفه ای در صورتی که تشخیص دهد شما کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی لاغری نیستید، شما را از عمل منع می‌کنند و کاملا دل‌سوزانه شما را از انجام آن منصرف می‌کنند. دکتر خوب و با اخلاق برای پول با جان و سلامتی بیمار خود بازی نمی‌کند و تنها در صورتی عمل جراحی لاغری را انجام می‌دهد که شخص، کاندید مناسبی برای انجام عمل باشد. برای اینکه بدانید برای انجام جراحی لاغری مناسب هستید یا خیر، می‌توانید برای دریافت نوبتِ مشاوره با شماره‌ی زیر در ارتباط باشید.

مشاوره و هماهنگی۰۹۹۲۳۶۳۱۱۶۹

10- در کدام بیمارستان قرار است عمل خود را انجام دهید؟

تیم پزشکی و اتاق عمل خوب و تجهیزات بیمارستانی کامل نیز از ملاک هایی هستند که در انتخاب شما مهم هستند.
تیم پزشکی و اتاق عمل خوب و تجهیزات بیمارستانی کامل نیز از ملاک هایی هستند که در انتخاب شما مهم هستند.

یک جراح خوب و موفق معمولا در بهترین بیمارستان‌ها عمل جراحی خود را انجام می‌دهد. بیمارستان‌های دولتی و معتبر خواهان چنین پزشکی هستند و برای این جراح موفق و کارکشته ارزش زیادی قائل هستند. علاوه بر این، اگر عمل شما در یک بیمارستان خوب و با تجهیزات کامل انجام شود، هم خیالتان راحت است و هم نتیجه‌ی بهتری خواهید گرفت. حتما قبل از عمل مطمئن شوید که جراح شما در بیمارستان‌های خوب و دولتی زیادی کار کرده است.

11- جراحی را انتخاب کنید که شما را پشتیبانی و حمایت کند

ویژگی های مهم در انتخاب متخصص جراحی لاغری
ویژگی های مهم در انتخاب متخصص جراحی لاغری

عمل جراحی لاغری نیاز به مراقبت بعدی و دوره نقاهت دارد بنابراین نمی توانید بدون گذراندن دوره حمایتی به کارهای قبلی خود ادامه دهید. شما نیاز دارید چند روز قبل و چندین روز بعد از عمل، تحت حمایت و پشتیبانی جراح خود باشید. باید مراقبت‌هایی را، که بعد از عمل وجود دارد، به طور منظم و کامل انجام دهید. در این مدت، در صورتی که سوالی برای شما پیش آید یا دچار مشکلی شوید، نیاز است که جراح شما به شما یاری کند. مراحلی که جراح شما باید طی این آن همراه شما باشد عبارت است از:
ارزیابی‌های اولیه، بررسی آزمایشات، رژیم‌های غذایی و تمرین‌هایی ورزشیِ قبل از عمل، رژیم‌های غذایی و تمرین‌های ورزشی بعد از عمل، توصیه‌هایی برای تغییر در سبک زندگی و عادت‌های روزانه، ویزیت‌های منظم، بررسی نتایج عمل و …

چه سوال هایی باید از جراح لاغری خود بپرسیم تا متوجه شویم جراح خوبی است یا نه؟

تمامی موارد گفته‌شده در بالا را به طور کامل مطالعه کنید. علاوه بر آن‌ها، برای جمع‌بندی سوال‌هایی برای شما آماده کرده‌ایم که اساسی و مهم هستند. این پرسش‌ها به شما کمک می‌کنند یک جراح خوب و موفق را برای انجام عمل لاغری خود بشناسید.

 • در یک سال گذشته، چه تعداد عمل جراحی لاغری انجام داده است؟
 • آیا به پشتیبانی و حمایت بیمار و نکاتی که پیش، حین و بعد از عمل باید بداند اهمیت می‌دهد؟ آیا همه‌ی توصیه‌های لازم را موبه‌مو در اختیار ما قرار می‌دهد؟
 • به جز انجام عمل چاقی، جراحی‌های عمومی دیگر هم انجام می‌دهد؟
 • اجازه می‌دهد که با بیمارانش ارتباط برقرار کنید و اجازه‌ی دسترسی به آن‌ها و سوال کردن از آن‌ها را می‌دهد یا خیر؟
 • چه روشی از جراحی لاغری برای من مناسب است؟ چرا؟
 • عوارض‌، میزان موفقیت، عدم موفقیت و مراحل جراحی لاغری را به شما توضیح می‌دهد یا خیر؟

دکتر محمود حیدری به گواه بیماران قبلی، پزشک و جراحی با اخلاق هستند و با حوصله در روند درمان شما را همراهی خواهند کرد.

جمع بندی

در این مقاله با ویژگی‌های بهترین دکتر جراح لاغری آشنا شدید. مواردی مثل داشتن تجربه‌ی کافی، انتخاب بهترین روش از جراحی لاغری برای هر بیمار، داشتن مدرک فلوشیپ فوق تخصصی لاپاروسکوپی و جراحی لاغری، داشتن تعهد کاری و در اولویت قرار دادن جان و سلامتی بیمار در هر شرایط، برخورداری از کادر مجرب و حرفه‌ای، تسلط به تمام روش‌های جراحی لاغری، داشتن رفتار حرفه‌ای و برخوردی مناسب با بیماران، حمایت و پاسخ‌گویی به پرسش‌های بیماران حتی پس از عمل، از جمله ویژگی‌های یک جراح لاغری خوب است.
این روز‌ها، چاقی معضل بزرگی برای عموم مردم است و افراد بسیاری به دنبال یافتن راهی مناسب برای لاغری و کاهش وزن هستند. برای انجام این عمل، پزشکِ انتخابی شما بسیار مهم است. بنابراین، دقت لازم را در انتخاب جراح لاغری خود انجام دهید. اگر نیاز به دریافت مشاوره دارید و یا می‌خواهید نزد دکتر محمود حیدری عمل لاغری خود را انجام دهید، می‌توانید همین حالا با شماره‌های درج‌شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ پیام بگذارید.

فیلم رضایت بیمار دکتر محمود حیدری

سؤالات متداول

آیا عمل جراحی چاقی تحت پوشش بیمه های درمانی قرار می گیرد؟عمل های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند و عمل لاغری هم می تواند به عنوان عمل زیبایی شناخته شود. در صورتی که مدارکی برای اینکه عمل جراحی چاقی شما، هدف درمانی دارد و نه زیبایی، می توانید به بیمه ارائه کنید و بیمه بخشی از هزینه عمل را پرداخت خواهد کرد.

برای اطلاع دقیق از مقدار سهم بیمه از هزینه عمل بهتر است با شرکت بیمه خود تماس بگیرید.در چه صورت من کاندید عمل جراحی چاقی هستم؟برای پاسخ به این پرسش باید ابتدا شاخص BMI خود را اندازه بگیرید که در همین سایت امکان آن فراهم شده است. با ملاحظه نتیجه این تست بعلاوه آزمایشات دیگری مثل آزمایش خون، پزشک شما ممکن است به این نتیجه برسد که شما کاندید عمل جراحی چاقی هستید. البته باید این نکته را مد نظر داشته باشید که جراحی چاقی آخرین گزینه است. جراحی چاقی برای کسانی است که روش های کم تهاجمی تر مثل رژیم و ورزش برای آنها جوابگو نبوده است.چگونه اطلاعات بیشتری در رابطه با دکتر حیدری کسب کنم؟برای اطلاعات بیشتر می توانید ویدئوهای رضایت بیماران ایشان در سایت و همچنین در پیج اینستاگرام را مشاهده کنید. هم چنین سوابق و مدارک ایشان را در سایت می توانید ملاحظه بفرمایید. در انتها اگر سوال و یا نیاز به توضیحات بیشتری داشتید از طریق شماره های تماس قرار داده شده در سایت یا از طریق واتساپ می توانید به راحتی تماس برقرار کنید و سؤال خود را مطرح کنید.

مطالب مرتبط و خواندنی

جراحی لاغری
بهترین جراح چاقی
جراحی چاقی
بهترین جراح لاپاراسکوپی
جراحی لاپاراسکوپی
بهترین جراح اسلیو معده
جراحی اسلیو معده
بهترین جراح بای پس معده
جراحی بای پس معده

منابع بیشتر

Sleeve gastrectomy
Coronary artery bypass surgery
How Do Gastric Sleeve and Gastric Bypass Surgeries Compare?
Choosing a Type of Weight Loss Surgery

4.9/5 - (501 امتیاز)

37 نظر

 • با سلام و عرض ادب : بنده مریم مظفری ” 46 ساله” 86 کیلو وزن ” بعلت پادرد و کمر دردی که دارم تصمیم گرفتم عمل بای پس معده را انجام دهم. لطفا بنده را در این زمینه راهنمایی بفرمایید و هزینه عمل هم اعلام فرمایید . باتشکر و قدردانی فراوان از شما

  • خانم مظفری عزیز
   سلام
   پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات کامل درباره‌ی عمل‌های لاغری و این‌که چه عملی مناسب شما هست مقالات زیر رو مطالعه کنید.
   جراحی لاغری و انواع آن
   همچنین برای تصمیم نهایی، پیشنهاد می‌کنیم توسط دکتر حیدری ویزیت بشید تا تمام جوانب کار در نظر گرفته بشه.
   می‌تونید از طریق همین سایت و شماره‌هایی که معرفی کردیم با ما تماس بگیرید. هم برای گرفتن نوبت و هم برای اعلام هزینه‌ها.

  • سلام دوست گرامی
   طبق آمار، جراحی بای‌پس هم موثرتره و هم نتایج موفق بیشتری نسبت به جراحی اسلیو داره. البته جراحی اسلیو هم اختلاف کمی با بای پس داره و به دلیل ساده‌تر بودن، طرفداران بیشتری رو هم جذب کرده. هزینه عمل با توجه به پزشکی که انتخاب می کنید و همینطور آزمایشات مربوطه توسط خود پزشک جراح به شما گفته میشه.

 • سلام ببخشید من 104 کیلو هستم عروسیم حدودا تابستون سال دیگس میخواستم بپرسم اگر همین یکی دو ماه اینده عمل کنم تا اون موقع لاغر میشم؟

  • ثریای عزیز سلام
   اول از همه زندگی مشترک عالی‌ای رو براتون آرزو می‌کنیم.
   باید مشخص بشه که شما کاندید جراحی چاقی هستید یا نه.
   به طور کلی، برای دیدن نتیجه‌ی کامل، حدودا یک تا دو سال باید صبر کردتا 60 تا 80 درصد اضافه‌وزن شما از بین بره.
   اما توی زمان مدنظر شما هم کاهش وزن قابل‌ملاحظه‌ای صورت می‌گیره.
   برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم حتما با شماره تماس‌های موجود در سایت تماس بگیرید تا کامل‌تر شما رو راهنمایی کنیم.

  • راحله‌ی گرامی
   امیدواریم بهترین بهترین نتیجه رو از جراحی بگیرید و همیشه سلامت باشید.

  • شیمای عزیز سلام
   ممنون از شما
   به‌طورکلی عوارض بخشی جدانشدنی از همه‌ی جراحی‌ها است.
   اما می‌شه گفت اسلیو معده به نسبت سایر عمل‌های لاغری عوارض کمتری داره.

 • کدوم جراحی از همه بیشتر ادم رو لاغر میکنه؟
  من خیلی وزنم بالاست و میخوام خیلی لاغر بشم

  • این‌که شما بعد از جراحی چه‌قدر وزن کم می‌کنید، علاوه بر خود جراحی، به فاکتورهای مهم دیگه‌ای هم بستگی داره.
   مثل رعایت دستورات پزشک، انجام ورزش‌های مناسب و رعایت رژیم غذایی.
   اما معمولا بای پس معده سریع‌تر از جراحی‌های دیگه وزن شما رو کم می‌کنه.
   در بیشتر بیماران، 60 تا 70 درصد اضافه‌وزن بعد از شش تا هشت ماه بعد از جراحی بای پس از بین می‌ره.

  • ضحی عزیز سلام
   نمی‌شه فقط با توجه به وزن فرد گفت که کاندید جراحی لاغری هست یا خیر.
   باید بر اساس بی‌ام‌آی تصمیم گرفت. برای این‌کار می‌تونید وزن خودتون رو (به کیلوگرم) تقسیم بر قدتون (به متر) کنید.
   معمولا افرادی که بی‌ام‌آی بالای 40 دارن کاندید مناسبی برای جراحی لاغری هستند.
   به‌علاوه اگه بی‌ام‌‌آی بین 35 تا 40 باشه و دچار بیماری‌های ناشی از چاقی باشید، باز هم مجاز به انجام جراحی هستید.

 • سلام
  وقت بخیر
  عمل اسلیو یا بای پس چقدر طول میکشه؟ منظورم خود عمله نه تایم بستری بعدش. ممنون

  • هیوای گرامی سلام
   بسته به شرایط بیمار ممکنه تفاوت داشته باشه.
   اما معمولا عمل اسلیو بین 1 تا 2 ساعت و عمل بای پس بین 2 تا 3 ساعت زمان می‌بره.

  • سلام دوست عزیز
   مثل هر جراحی دیگه ای، بالطبع جراحی لاغری هم میتونه عوارض هایی مثل ( عفونت، لخته شدن خون و خونریزی داخلی ) داشته باشه اما با انتخاب بهترین جراح لاغری با خیالی آسوده میتونید جراحی رو انجام بدید. چون پزشک با انجام معاینات و آزمایشات لازم و تشخیص بهترین روش به شما کمک می کنه عملی راحت و بدون عوارض را تجربه کنید.

  • سلام ممنون از شما
   بیمارانی که عمل جراحی معده انجام میدن باید این رو در نظر داشته باشن هر زمان که غذا می خورن، معده کار خود را انجام میده و منبسط میشه. با این حال، اگر به طور مداوم در حال سیری غذا بخورید خطر کشش شکم اتفاق میفته و حجم معده از اندازه ای که درست بعد از جراحی بوده، بیشتر میشه.

 • سلام خدمت شما و خسته نباشید. دو ماهه من عمل لاغری بای پس انجام دادم ولی دائما حس گرسنگی بهم دست میده این طبیعیه؟

  • سلام ممنون از شما
   دوست عزیز افزایش اشتها اگه در محدوده رژیم سلامت تون باشه مشکلی نیست و حتما سعی کنید طبق رژیم سلامت بعد عمل پیش برید که مشکلی پیش نیاد.

 • سلام خسته نباشید
  بعد از جراحی لاغری میتونم یک زندگی عادی داشته باشم؟

  • سلام ممنون از شما
   جراحی لاغری کمک می کنه که شما زندگی سالم تر، طولانی تر و رضایت بخش تری داشته باشید.
   به این نکته توجه داشته باشید که جراحی لاغری تنها، راه درمان چاقی نیست، بلکه ابزاری برای کمک به کاهش وزنه.
   موفقیت و رسیدن به وزن ایده آل به توانایی شما در پیروی از دستورالعمل های مربوط به رژیم غذایی، ورزش و تغییرات سبک زندگی بستگی داره.

 • سلام خسته نباشین
  بعد جراحی لاغری نیاز هست تا پوست‌های اضافه رو بردارم؟

  • سلام سپاس از شما
   کم‌شدن سریع وزن معمولا شما را دچار افتادگی و شل‌شدن پوست می‌کند. برداشتن پوست‌های اضافه با جراحی یکی از گزینه‌های معمول است. البته کاملا اختیاری است و بستگی به انتخاب شما دارد.

 • سلام وقتتون بخیر
  من درباره جراحی لاغری و انتخاب جراح خوب اطلاعات کمی داشتم این مطلب خیلی برام مفید بود. ممنون از شما و سایت مفیدتون

  • سلام سپاس از شما
   بنابر تحقیقات انجام‌شده توسط دانشگاه میشیگان، دو تا سه ماه اول بعد از جراحی لاغری، هر هفته دو و نیم تا هشت کیلوگرم وزن‌تان کم می‌شود. بعد از شش ماه، این روند آرام‌تر می‌شود و هر هفته نیم تا یک کیلو وزن شما کم می‌شود.

 • سلام و خسته نباشید خدمت شما
  برای انتخاب بهترین جراح چاقی چه مواردی رو باید در نظر بگیرم؟

  • سلام احمدرضای عزیز ممنون از شما
   انتخاب بهترین جراح به چند عامل بستگی داره:
   • تحقیق: به دنبال جراحانی باشید که تخصص خاصی در زمینه جراحی چاقی داره و دارای تجربه کافیه.
   • مطالعه نمونه های کاری: به نمونه های کاری جراحان چاقی قبل از عمل نگاه کنید تا ببینید که آیا نتایج آنها مطلوبه یا نه.
   • مشاوره: با جراحان مختلف مشورت کنید و از اون‌ها بپرسید که به چه صورت عمل جراحی شما انجام میشه و چه کارهایی باید پس از عمل انجام بدید.
   • دیدار با بیماران سابق: با بیمارانی که قبلاً تحت جراحی چاقی قرار گرفتند، صحبت کنید و نظرات اون‌ها رو در مورد جراح خود بشنوید.
   • هزینه: باید توجه داشت که هزینه بالا نیز نشان‌دهنده کیفیت بالای خدمات نیست، بلکه باید هزینه رو با تجربه و تخصص جراح مقایسه کرد.

  • سلام دوست عزیز
   شکم بزرگ ممکنه به دلایل مختلفی از جمله پرخوری، نبود فعالیت بدنی، تنبلی و یا مشکلات هورمونی رخ بده. برای کاهش اندازه شکم بدون نیاز به جراحی، می توانید از راه های زیر استفاده کنید:
   • تغذیه سالم: رعایت رژیم غذایی سالم و متعادل با تمرکز بر مصرف مواد غذایی کم چرب، کم کالری و پر از مواد مغذی مانند میوه، سبزیجات، ماهی، گوشت سفید و غیره به شما کمک می کنه
   • ورزش: انجام تمرینات ورزشی مثل حرکات کاردیو، تمرینات شکمی، و تمرینات قدرتی مثل پرس و وزنه‌برداری.
   • کاهش استرس: برای کاهش استرس می تونید از روش های مختلفی مانند ماساژ، یوگا، تکنیک های تنفسی و ..استفاده کنید.
   • مصرف آب: با مصرف آب کافی بدنتون رو از سموم و مواد زائد پاک کنید
   • عدم مصرف الکل
   • در نهایت، برای بهبود وضعیت شکم خود، باید تغذیه سالم، ورزش منظم، کاهش استرس و مصرف آب به میزان کافی رو ترکیب کنید و در صورت نیاز با متخصصین تغذیه و ورزش صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات