ویژگی های بهترین دکتر اسلیو معده (نکات کلیدی برای انتخاب پزشک)

بهترین جراح اسلیو معده

فهرست این مقاله

در صورت عدم پاسخگویی کلیک کنید

ما ایرانی‌ها موقع سفارش یک ساندویچ ساده کلی توی گوگل و اینستاگرام و اسنپ‌فود می‌گردیم تا بهترین فست‌فود شهرمان را پیدا کنیم. چه برسد به وقتی که می‌خواهیم تن عزیزتر از جان‌مان را به تیغ یک جراح بسپاریم! کاملا طبیعی است که کل گوگل را زیر و رو کنیم و نی‌نی‌سایت را شخم بزنیم. حتی به دورترین فامیل پدرمان، که سال‌ها است سلامی خشک‌وخالی هم به او نکرده‌ایم، زنگ می‌زنیم تا از تجربه‌ی جراحی مشابهی که داشته بپرسیم. شاید باورش سخت باشد، اما می‌خواهیم در این مقاله همه‌ی این نکات ناب و طلایی را یک‌جا به شما تحویل بدهیم. پس چند دقیقه‌ی کوتاه همین‌جا باشید تا بهترین جراح اسلیو معده را به شما معرفی کنیم و باهم ببینیم که بهترین جراح برای عمل اسلیو معده چه ویژگی‌ها و مهارت‌هایی باید داشته باشد.

اگر هنوز به آن فامیل دور پدرتان زنگ نزده‌اید، دست نگه دارید. شاید بعد از خواندن این مقاله دیگر نیازی به این کار نداشته باشید.

چرا باید در انتخاب بهترین دکتر برای عمل اسلیو معده دقت کنیم؟

عمل‌های جراحی چاقی چه به روش اسلیو یا روش‌های دیگری مانند بای پس، جزو حساس‌ترین عمل‌ها هستند. در صورتی که پزشک مهارت کافی برای انجام این عمل را نداشته باشد، ممکن است با نشتی معده بعد از اسلیو یا عوارض دیگری مواجه شوید که شرایط سختی را برای شما ایجاد کند. بنابراین چه بهتر که از همان اول در انتخاب پزشک دقت لازم را به خرج دهید و بهترین جراح اسلیو معده را پیدا کنید.

در ضمن بهترین پزشک متخصص اسلیو معده، وظیفه خود را فقط در انجام عمل موفق نمی‌داند! بلکه نکات لازم قبل و بعد از عمل را هم به خوبی برای شما توضیح می‌دهد و در تا زمانی که به زندگی عادی خود برگردید، حامی شماست. پس اگر می‌خواهید تجربه خوبی از عمل داشته باشد و نتایج دلخواه خود را بگیرید، در انتخاب دکتر اسلیو معده محتاط باشد.

توضیح کامل مراحل جراحی اسلیو معده

 در جراحی اسلیو، معده‌ی شما را به دو بخش کوچک و بزرگ تقسیم کنند و قسمت بزرگ معده، یعنی 70 درصد کل آن را از بدن‌تان خارج کنند. بخش بزرگ مسئولیت تولید هورمونی را دارد که مربوط به احساس گرسنگی و اشتها است.

 

موارد زیر، به‌خوبی نشان می‌دهد که چرا انتخاب بهترین جراح برای عمل اسلیو معده این‌قدر مهم است.

بهترین جراح اسلیو معده عوارض عمل را تا حد ممکن کم می‌کند
بهترین جراح اسلیو معده عوارض عمل را تا حد ممکن کم می‌کند

از کجا بفهمیم کدام پزشک بهترین جراح اسلیو معده است؟

بهترین دکتر اسلیو معده را چطور شناسایی کنیم؟ به چه مواردی دقت کنیم و از چه طرقی میزان مهارت و تجربه پزشک را بدست آوریم؟ در زیر به نکات پایه‌ای پرداخته‌ایم که به شما کمک می‌کنند بهترین پزشک اسلیو را به راحتی شناسایی کنید.

1- اولین اولویت پزشک بیمارش است

متاسفانه در دنیای امروز، اهمیت پول بیش از حد زیاد شده است. تا جایی که در بعضی موارد حتی سلامت یک انسان هم بازیچه‌ی دست این کاغذ مستطیلی می‌شود. در حرفه‌ی پزشکی این مساله خیلی حیاتی‌تر از جاهای دیگر است. چرا که این کار به شکل کاملا مستقیمی با سلامت مردم سر و کار دارد.

برای بهترین جراح اسلیو معده سلامتی و رضایت بیمار در اولویت است و اگر کاندید مناسبی برای جراحی نباشید، روش های لاغری سریع دیگر را به شما پیشنهاد می‌دهد.

بهترین دکتر اسلیو معده همیشه سلامتی شما را در اولویت اول قرار می‌دهد
بهترین دکتر اسلیو معده همیشه سلامتی شما را در اولویت اول قرار می‌دهد

2- بیمار را از لحاظ روحی آماده عمل کند

بهترین جراح اسلیو معده باید به وضعیت و شرایط روحی بیمارش هم توجه کند و رفتاری دلسوزانه و مهربان با او داشته باشد. طبیعی است بیمار برای انجام جراحی استرس و نگرانی‌هایی دارد که با دلسوزی دکترش مقدار زیادی از این نگرانی‌ها کم می‌شود. بهتر است بیمار را از لحاظ روحی آماده پذیرفتن شرایط بعد از عمل خود کند. چرا که برخی افراد به دلایل مختلف دچار افسردگی بعد از اسلیو معده می‌شوند؛ همراهی و کمک دکتر در این شرایط برای بیمار بسیار لازم است.

3- دارای مهارت کافی برای انجام جراحی باشد

بیش از هرچیز مهارت جراح است که موفقیت عمل را تضمین می‌کند. جراح اسلیو باید مهارت لازم و کافی برای عمل را داشته باشد و بتواند به کمک تیم خود، شرایط را به خوبی مدیریت کند. مراقب جراحان عمومی که خود را بهترین جراح اسلیو معده معرفی می‌کنند باشید. این پزشکان مدرک تخصصی برای عمل لاغری را ندارند و فقط به صورت تجربی نحوه انجام عمل را آموخته‌اند.

بهترین پزشک متخصص برای اسلیو معده کسی است که دوره‌های مختلف و لازم جراحی چاقی و باریاتریک را گذرانده و به تکنیک جراحی لاپاراسکوپی کاملا مسلط است. عمده عوارضی که برای بیمار بعد از عمل چاقی به وجود می‌آید، به دلیل عدم مراجعه به پزشک متخصص است.

4- علاوه بر مهارت و مدرک لازم، تجربه کافی هم داشته باشد

دکتری که می‌خواهید انتخاب کنید حتما باید تعداد قابل توجهی جراحی اسلیو انجام داده باشد تا کاملا مسلط بر روال جراحی باشد؛ چرا که هر عمل، تجربیاتی زیادی به دکتر اضافه می‌کند. در واقع فقط داشتن مدرک و آموخته‌های تئوری کافی نیستند و جراحی که به شکل عملی کار نکرده باشد و تجربه کمی در انجام جراحی اسلیو داشته باشد، قطعا بهترین دکتر عمل اسلیو معده نخواهد بود.

 بهترین جراح اسلیو معده باید تجربه‌ی زیادی در کار خود داشته باشد
بهترین جراح اسلیو معده باید تجربه‌ی زیادی در کار خود داشته باشد

۵- ارتباط گرفتن و دسترسی به جراح آسان باشد

قبل و مخصوصا بعد از عمل ممکن است سوالات زیادی در خصوص رژیم غذایی، ورزش بعد از عمل و نحوه فعالیت‌هایی که باید داشته باشد برایتان پیش بیاید. بنابراین لازم است که در صورت نیاز بتوانید به راحتی در فضای مجازی، از طریق ایمیل یا شبکه‌های اجتماعی پزشک خود، با ایشان در ارتباط باشید و پاسخ ابهامات و سوالات خود را بگیرید. پس حتما راه‌های ارتباطی با بهترین دکتر اسلیو معده خود را بررسی کنید.

6- بعد از جراحی پیگیر شرایط شما باشد

فراموش نکنید که شما تا چندین ماه بعد از عمل نیاز به مراقبت و ویزیت پزشک دارید. پس حتما باید پزشک جراحی را انتخاب کنید که بعد از جراحی کاملا پیگیر مشکلات شما باشد و تمام سوال‌های شما را به‌خوبی پاسخ بدهد. میزان کاهش وزن شما بعد از عمل را چک کند و اگر دچار استپ وزنی شدید، برنامه مناسبی برای شما بچیند که این استپ وزنی باعث نگرانی شما نشود.

رژیم غذایی بعد از جراحی چاقی و ورزش‌هایی که بهتر است بعد از عمل داشته باشید را به خوبی برای شما توضیح دهد.

مراقبت‌های بعد از جراحی باید توسط پزشک کنترل شود.
مراقبت‌های بعد از جراحی باید توسط پزشک کنترل شود.

آیا جراحی لاغری پیشنهاد خوبی برای شما است؟

7- بهترین روش عمل لاغری برای شما را تشخیص می‌دهد

انواع جراحی لاغری به غیر از اسلیو وجود دارد که می‌توانید برای کاهش وزن سریع از آن‌ها استفاده کنید؛ مثل بای پس و سوئیچ اثنی عشر. این‌که شما کدام نوع جراحی را انجام دهید کاملا بستگی به وضعیت بدنی شما دارد. با انتخاب بهترین پزشک متخصص اسلیو معده می‌توانید مطمئن باشید که بهترین روش جراحی برای شما انجام می‌شود. برای برخی افراد به دلیل بیماری‌هایی که دارند، ممکن است عمل اسلیو مناسب نباشد و پزشک توصیه کند از روش‌های دیگری برای لاغری استفاده کند.

ماهر بودن جراح تاثیر زیادی در نتیجه‌ خواهد داشت
ماهر بودن جراح تاثیر زیادی در نتیجه‌ خواهد داشت

در اولین جلسه مشاوره چه سوالاتی باید از پزشک بپرسید؟

ممکن است توسط آشنایان یا جستجو در گوگل بهترین جراح عمل اسلیو معده را پیدا کرده باشید و حالا اولین جلسه مشاوره شما تنظیم شده باشد. در این جلسه بهتر است چه سوالاتی را از پزشک بپرسید؟

 1. کدام یک از انواع عمل لاغری را به من پیشنهاد می‌دهید؟ به چه دلایلی؟
 2. چند سال است عمل جراحی لاغری انجام می‌دهید و تا کنون چه تعداد عمل موفق و غیر موفق داشته‌اید؟
 3. میزان تخصص و مهارت تیم پزشکی شما چقدر است؟
 4. در کدام بیمارستان قرار است عمل را انجام دهید؟ آیا تجهیزات کافی و مناسب برای عمل، در این بیمارستان وجود دارد؟
 5. آیا می‌توانم با بیماران قبلی شما در ارتباط باشم؟
 6. آیا خطر یا عوارض خاصی بعد از جراحی چاقی در انتظار من خواهد بود؟
 7. میزان کاهش وزن و بهبود بیماری‌های مرتبط با چاقی که دارم، بعد از عمل چقدر خواهد بود؟
 8. اگر بعد از عمل دچار عوارض بعد از جراحی چاقی شوم، شما چطور به مشکل رسیدگی خواهید کرد؟
جلسه مشاوره با پزشک متخصص اسلیو معده
جلسه مشاوره با پزشک متخصص اسلیو معده

مدرک و تخصص پزشک را از کجا بررسی کنیم؟

برای اطمینان از اینکه پزشک مورد نظر شما چه مدرکی دارد، می‌توانید به سایت نظام پزشکی مراجعه و نام ایشان را در سایت جستجو کنید. در این بخش می‌توانید متوجه شوید که پزشک شما متخصص است یا فوق تخصص دارد. برای مثال در بخش اطلاعات بهترین دکتر اسلیو معده، فلوشیپ فوق تخصصی لاپاراسکوپی و جراحی چاقی نوشته شده است.

عواقب انجام عمل اسلیو نزد دکتر غیر متخصص!

اگر عمل خود را نزد بهترین جراح اسلیو معده انجام ندهید به احتمال زیاد دچار عوارض و پیامدهای ناگواری خواهید شد که تا مدت‌ها همراه شما می‌ماند. برای مثال در صورتی که صورتی که پزشک بعد از برداشتن بخشی از معده، آن را خوب منگنه نکرده باشد، ممکن است دچار نشتی معده بعد از اسلیو شوید. آسیب دیدن بخش‌های دیگر شکم نیز می‌تواند از عوارض انجام عمل نزد پزشک غیر متخصص باشد.

علاوه بر آسیب‌های جسمی که ممکن است داشته باشید، از توصیه‌های مهم قبل و بعد عمل که جزو وظایف دکتر است هم محروم می‌شوید؛ و به طور کل احتمال ناموفق بودن عمل شما یا تحمل شرایط سخت زیاد خواهد بود. بنابراین برای راحتی خودتان هم که شده سعی کنید جستجوی کافی را برای پیدا کردن بهترین دکتر اسلیو معده انجام دهید.

انتخاب بهترین جراح برای عمل اسلیو معده
انتخاب بهترین جراح برای عمل اسلیو معده

نکته پایانی

جراحی اسلیو در عین راحتی پیچیدگی و مشکلات خودش را دارد که با انتخاب بهترین جراح اسلیو معده این مشکلات و عوارض بسیار کمتر یا صفر می شود. اگر می خواهید درباره بهترین دکتر اسلیو معده اطلاعات بیشتری به دست آورید می توانید به پیج اینستاگرام و سایت دکتر محمود حیدری، متخصص و فلوشیپ جراحی لاغری مراجعه فرمایید.

به‌علاوه، اگر شما هم تجربه‌ای دارید که کمک می‌کند دیگران بهتر بتوانند بهترین جراح اسلیو معده را انتخاب کنند، حتما در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

1. آیا قیمت بالای یک جراح نشان‌دهنده‌ی کیفیت بالای کار او است؟

لزوما این‌طور نیست. چرا که بالابودن قیمت جراحی به فاکتورهای بسیار متعددی بستگی دارد و فقط مربوط به کیفیت کار جراح نیست. برای مثال، نوع جراحی، نوع بیمارستان، شرایط بدنی بیمار، تیم پزشکی و بیمه، تاثیر بسیار زیادی رو هزینه‌ها خواهند داشت.

2. چه‌طور می‌توانیم جزئیات مدارک و رزومه‌ی یک جراح را بررسی کنیم؟
 1. بهترین راه این است که مستقیما با خود جراح یا مطب او تماس بگیرید و اطلاعات مورد نظرتان را درخواست کنید. راه دیگر این است که از نام جراح را در گوگل جست‌وجو کنید و مشخصات او را در سایت‌های رسمی و معتبر پیدا کنید.

3. دکتر محمود حیدری دارای چه مدرکی در جراحی بوده و چه مقدار تجربه دارد؟

دکتر محمود حیدری در سال ۱۳۹۵ موفق به کسب بورد تخصصی جراحی عمومی با رتبه برتر از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه شد. سپس به عنوان عضو هییت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان مشغول به کار شد. او در دانشگاه علوم پزشکی کاشان بالغ بر ۳۰۰۰ جراحی مختلف سنگین و سرپایی در بیمارستان بهشتی و نقوی کاشان و بیمارستان سیدالشهدای شهر آران و بیدگل انجام داده است.

در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ با نمره ممتاز موفق به قبولی در رشته فلوشیپ فوق تخصصی جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته، جراحی چاقی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شد. دکتر حیدری در مدت دو سال در اصفهان بالغ بر 1000 جراحی چاقی مختلف انجام داده است. ایشان هم‌اکنون عضو هییت علمی دانشگاه های علوم پزشکی قم و کاشان می‌باشد.

Rate this post

27 نظر

  • به بیماران توصیه میشه بسته به شغل خود سه تا چهار هفته از محل کار خود مرخصی بگیرن. پس از چهار هفته میتونید فعالیت هاتون رو از سر بگیرید.

  • بعد از جراحی، ممکنه فقط یک روز در میان باشه. اما به طور کلی اگه در مدت 2 تا 3 روز اجابت مزاج نداشتید یا اگه همراه با درد بود، با پزشک تون تماس بگیرید.

 • سلام
  خواهرم خیلی چاقه، اصلا بیرون نمیره و افسرده شده و اشتهای کاذب داره. میخاستم بدونم آیا این عمل اسیلیو معده منگنه براش مناسبه و بازگشت نداره و عوارض نداره؟؟؟؟؟؟

  • سلام
   عمل لاغری با توجه به آزمایشات و بی ام آی شما توسط پزشک جراح تشخیص داده میشه. عمل اسلیو اگه توسط پزشک جراح به درستی انجام بشه هیچ عارضه ای نداره و میتونه مفید باشه.

 • سلام سپاس از شما
  می‌توان گفت اسلیو معده به نسبت بای پس عوارض کمتری دارد. البته این نکته را هم فراموش نکنید که بای پس کاهش وزن بیشتری را به شما هدیه می‌دهد.

 • سلام و سپاس
  علی عزیز طبق آمار، جراحی بای‌پس هم موثرتره و هم نتایج موفق بیشتری نسبت به جراحی اسلیو داره. البته جراحی اسلیو هم اختلاف کمی با بای پس داره و به دلیل ساده‌تر بودن، طرفداران بیشتری رو هم جذب کرده.

  • سلام سپاس از شما
   دقت داشته باشید که فاکتورهای زیادی در مقدار کاهش وزن شما بعد از جراحی تاثیر دارند. با این حال، معمولا هر ماه پنج تا سیزده کیلو لاغرتر خواهید شد.

  • امیر علی جان جراحی «گاستروپلاستی اسلیو اندوسکوپیک» در حال حاضر جدیدترین متد جراحی لاغری است.
   در این روش، با استفاده از روش اندوسکوپی، ابزاری مخصوص از راه دهان وارد معده‌ی شما می‌شود تا آن را بخیه بزند. با این کار معده‌ی شما کوچک‌تر می‌شود.

  • سلام ممنون از شما
   از بعضی از بیماران خواسته می‌شود تا به اندازه‌ی ده درصد وزن‌شان قبل از عمل لاغر شوند. برای بقیه هم کم‌کردن شش تا هشت کیلوگرم قبل از جراحی کافی است تا عوارض جراحی به حداقل ممکن برسد.
   به طور کلی، حواس‌تان باشد که دستورالعمل‌ها و رژیم غذایی قبل از عمل را، که جراح‌تان به شما می‌دهد، به‌خوبی رعایت کنید.

  • سلام دوست عزیز
   به طور معمول، بیماران مقدار درد پنج از ده را گزارش می‌کنند. در بعضی موارد هم تجربه‌ی درد، هفت از ده بوده است. البته جراح شما دستورالعمل‌های لازم برای این شرایط را به شما می‌دهد. اگر درد بعد از جراحی برای شما غیرقابل‌تحمل است یا بیش از آن مقداری است که جراح به شما گفته است، باید به او اطلاع دهید.

  • سلام مهدی عزیز
   می‌شه گفت اسلیو معده به نسبت بای پس عوارض کمتری دارد. البته این نکته رو هم فراموش نکنید که بای پس کاهش وزن بیشتری را به شما هدیه می‌ده.

 • سلام خسته نباشید
  ممنون از مطالب مفیدی که روی سایت قرار میدید
  سوالم اینه ممکنه بعد از عمل لاغری بیش از اندازه لاغر بشم؟

  • سلام خانم مجیدی
   مطالعات نشان می‌ده که بعد از عمل اسلیو، معمولا بیماران هفتاد درصد اضافه‌وزن خود را از دست می‌دهند. بعضی‌ها وزن بیشتری کم می‌کنند و بعضی‌ها کمتر. با این حال، در هیچ موردی مشاهده نشده که بیمار بیش از حد استاندارد لاغر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات