لاغری بازو؛ بهترین تمرینات ورزشی برای بازو در خانه!

لاغری بازو

لاغری بازو برای افراد بسیاری از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا بازوهای شل نه تنها زیبایی اندام ما را بر هم می‌زند بلکه باعث می‌شوند لباس‌هایمان نیز در تن‌مان خوش‌فرم نباشد. بازو از اندام‌هایی است که لاغری در آن دیرتر از سایر اندام‌های بدن رخ می‌دهد. البته از مزایای این روش‌ها این است که نیاز نیست لزوما در باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی انجام شوند بلکه می‌توانید به راحتی تمرینات را در منزل نیز انجام دهید. در این مقاله به بررسی روش‌های لاغری بازو و معرفی انواع تمرینات برای رسیدن به بازویی متناسب با اندام شما پرداخته ایم.

نکات لازم برای لاغر کردن بازو

برای معرفی چربی‌های بازو همین بس که چربی‌های این قسمت از بدن از نوع سرسخت‌ترین چربی‌ها محسوب می‌شوند. این چربی‌های به راحتی ایجاد می‌شوند، اما به سختی می‌توان آن‌ها را رفع کرد. از مهم‌ترین مواردی که در بروز چربی‌های بازو نقش دارند، سن و سال شما است. با افزایش سن، میزان متابولیسم بدن انسان کاهش پیدا می‌کند و اگر فعالیت فیزیکی کم باشد، چربی‌های اضافی در بازو‌ها جمع خواهند شد.
یکی از نکاتی که برای حل معضل چربی بازی باید به آن دقت داشت این است که ورزش برای لاغری بازو، گزینه مناسبی است که امروزه زن و مرد به دنبال آن هستند؛ زیرا با بازوهای شلو آویزان، بسیاری از لباس‌ها مانند لباس های آستین‌کوتاه یا آستین حلقه‌ای در بدن خوش‌فرم نمی‌شوند و ظاهری زیبایی ندارند. قبل از شروع به ورزش لازم است بدانید که چربی این قسمت از بدن به سختی سوزانده می‌شود. پس نیاز به صبر و تلاش زیاد است و اگر خیلی زود به نتیجه نرسیدید، امید خود را از دست ندهید. انجام این نوع ورزش هرچقدر هم که سخت و زمان‌بر باشد، باز هم به صرفه است. در حقیقت آمار کسانی که دارای اندام متناسب اما بازوهای شل هستند، کم نیست.

لاغری بازو در خانه

لاغری بازو در خانه از اولین راه حل های لاغر کردن بازو محسوب می‌شود. این کار با روش‌هایی مانند داشتن رژیم غذایی مناسب و ورزش در منزل امکان پذیر است که در ادامه به هردو موضوع مفصل می پردازیم:

لاغری بازو با رژیم غذایی مناسب

در بعضی مواقع لاغری با رژیم غذایی باعث تحلیل رفتن عضله بدن و باقی ماندن چربی در بازو می‌شود. همچنین لاغری با رژیم غذایی ممکن است باعث افتادگی و شلی عضلات و ماهیچه‌ها نیز ‌شود. برای جلوگیری از این وضعیت و نتیجه بهتر باید رژیم غذایی همراه با وزش باشد که بتواند از بروز این مشکلات جلوگیری کند.
رژیم غذایی شما باید حاوی کربوهیدرات، پروتئین، و چربی به مقدار کم باشد. داشتن وعده صبحانه، نوشیدن آب ولرم به صورت ناشتا خصوصا اگر با لیمو ترش یا چای نعناع همراه باشد، حذف مواد غذایی مانند کره، عسل، مربا و شیرینی از وعده صبحانه، خوردن کره بادام زمینی، خوردن تخم‌مرغ آب پز، پنیر کم چرب با مغز گردو، خوردن میوه قبل از غذا و … از روش‌های کنترل تناسب اندام در بازوها هستند.

لاغری بازو با ورزش در خانه

لاغری بازو

یکی از بهترین روش‌های لاغری بازو در خانه استفاده از دمبل است. چنانچه امکان تهیه دمبل را ندارید، بهتر است از بطری برای ساختن دمبل استفاده کنید. شما می‌توانید داخل بطری را با ماسه یا خاک پر کنید. برای اینکه بدانید این دمبل خانگی مناسب استفاده شما هست یا خیر، باید وزنه‌ای را انتخاب کنید که شما را زیادی خسته نکند و زیادی سبک هم نباشد. بهتر است حساب وزن ماسه یا خاک درون دمبل خانگی تان را داشته باشید. برای آشنایی با انواع ورزش‌هایی که می‌توانید در خانه انجام دهید، در ادامه متن همراه ما باشید:

1. بلند کردن وزنه

برای بلند کردن وزنه باید روی یک میز یا تخت ‌خواب به پشت دراز بکشید. وزنه را با دو دست خود بگیرید و بالای سر خود ببرید و از سرخود عبور دهید و تا جایی که امکان دارد، بازوهای خود را به عقب بکشید. در ابتدای این حرکت، بازوهای شما باید حالت 90 درجه را در مقابل سینه شما داشته باشد. این کار را سه مرتبه و هر بار 10 تا انجام دهید.

2. حرکت شنا با دیوار

یکی از بهترین حرکات برای لاغری بازو در خانه حرکت شنا با دیوار است.

3. بارفیکس خوابیده

برای انجام این ورزش، به پشت زیر میله بارفیکس دراز بکشید و با دو دست میله بارفیکس را بگیرید و سعی کنید که بدن تان را بالا بکشید. این حرکت را سه مرتبه و در هر مرتبه 5 بار انجام دهید.

4. بلند کردن دست و پای مخالف

به حالت شنای معمولی با بدن کاملا صاف ایستاده و دست و پای مخالف را از زمین جدا کنید و به مدت 15 ثانیه نگه دارید سپس با دست و پای دیگر این حرکت را تکرار کنید. بهتر است که این حرکت را در هر مرتبه 15 بار تکرار کنید.

لاغری بازو در یک ماه

برای لاغری بازو در یک ماه باید تمرینات زیادی انجام دهید و اگر بخواهید برای مدتی ورزش را مرتب انجام دهید و بعد آن را رها کنید، هیچ تاثیری بر روی تناسب اندام تان مشاهده نخواهید کرد. چند مورد از این تمرین های سنگین به شرح زیر هستند:

1. پس زدن و تقویت عضلات سه سر بازو

این ورش با دمبل انجام می‌شود. لاغری بازو با دمبل از روش‌هایی است که در یک ماه تاثیر به سزایی دارد. برای انجام ورزش بازوی سه سر ابتدا، به پشت دراز بکشید، سپس زانوهایتان را خم کنید و جفت پا را روی زمین بگذارید. سپس دو دمبل را در دست‌هایتان بگیرید. دست های خود را تا نزدیکی گوش پایین بیاورید طوری که آرنج به سمت سقف اتاق قرار بگیرد. همزمان با عمل دم، دست خود را صاف کرده و بالا بیاورید طوری که دمبل‌ها روبه روی سینه قرار بگیرند. دقت کنید که برای لاغری بازو با دمبل لازم است همزمان با بازدم، دست‌های خود را را به آرامی به سمت گوش‌هایتان پایین بیاورید. آرنج‌ها نیز باید کاملاً بالای شانه قرار بگیرند. تا به عضلات سه سر بازو فشار کافی وارد شود.

2. نگه داشتن دو سر ایزومتریک

تمرینات ایزومتریک برای افرادی که به دنبال لاغری بازو در یک ماه هستند، گزینه مناسبی است. از آنجایی که این حرکات ورزشی مقاومت و قدرت بدن را افزایش می‌دهند، بهتر است آن‌ها را به عنوان تمرینات مکمل در کنار برنامه چربی سوزی و هوازی خود بدانید.

3. پلانک

این حرکت روش مؤثری برای درگیر کردن تمام بخش جلویی بدن از جمله بازو است. انجام این ورزش تجهیزاتی نیاز ندارد. در این حرکت، عضلات عضلات شکمی، چهار سر ران، قسمت قدامی ماهیچه دالی (عضلات شانه) به کار گرفته می‌شوند. برای انجام این حرکت باید بدن را در وضعیت افقی و در صورتی قرار دهید که شکم روبروی زمین قرار بگیرد. سپس بدن را به نحوی نگه دارید که وزن بدن روی بازوها و انگشتان پای شما باشد. دقت داشته باشید که باسن را به سمت بالا و در راستای افقی بدن قرار دهید. نباید اجازه بدهید باسن به سمت پایین کشیده شود.

4. تمرین بال اسلم

این حرکت علاوه بر این که یک حرکت عالی برای لاغر کردن بازو و داشتن بازوهای خوش فرم است، تمام بدن را نیز با خود درگیر می‌کند و فواید زیادی دارد. این ورزش از نوع هوازی است و بازوهای شما را خسته می‌کند.
برای انجام این ورزش فقط به یک توپ طبی یا اسلم بال نیاز دارید. این ورش به صورت انجام می‌شود که ابتدا باید بایستید و پاهایتان را به اندازه عرض شانه باز کنید. سپس توپ را روبروی سینه خود نگه دارید. بعد توپ را تا بالای سر خود بالا بیاورید. بعد زانوهای خود را خم کنید و توپ را با قدرت روی زمین بکوبید. این کار را کنترل شده و با احتیاط انجام دهید. فراموش نکنید باید این حرکت را به نحوی انجام دهید که با بالا آمدن توپ زانوهای شما نیز باید صاف شوند و تن شما نیز باید بالا بیاید تا توپ دوباره به دستان شما برگردد.

5. پرس سینه با دمبل

لاغری بازو

یکی دیگر از روش‌های لاغری بازو با دمبل پرس سینه است . تمرین پرس سینه بهترین چالش برای لاغر کردن بازو و داشتن تناسب اندام و تقویت عضلات بازوی شما است. این تمرین ورزشی به تقویت بازوهای شما و برقراری تعادل بین آن‌ها کمک می‌کند. اگر چه پرس سینه را بیش‌تر به دلیل فوائد آن برای عضلات سینه می‌شناسند، ولی این تمرین باعث قوی شدن سرشانه، پشت بازو و زیر بغل نیز می‌شود.

لاغری بازو با کش

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، برای لاغری بازو روش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از آن‌ها، لاغری بازو با کش پیلاتس و کش تی آر اکس است. استفاده از کش پیلاتس به داشتن بازو‌های سفت و عضله‌ای شما کمک می‌کند. کش‌های پیلاتس فشار خوبی به اندام و ماهیچه‌ها وارد می‌کنند و باعث جمع شدن سریع عضلات و از بین رفتن حالت شل و وارفتگی در ناحیه بازو می شوند. فشار ناشی از کش پیلاتس را تا حدی می‌توان شبیه به فشار ناشی از کش تی آر اکس دانست. مبنای کار هر دو نوع کش، تقویت عضلات جلو و پشت بازو با استفاده از کشیده شدن آن‌ها است.

1. حرکت کششی پشت بازو

برای لاغری و خوش فرم شدن بازو می توانید این حرکت را به صورت ایستاده یا روی زانو خم شده انجام دهید. ابتدا کش را بالای سر خود نگه دارید و آرنج را کمی به بیرون خم کنید. کش را در بالای سرتان بکشید و آرنج و بازوی خود را نیز صاف کنید. این حرکت را به مدت 45 ثانیه انجام دهید و سپس کمی استراحت کنید و دوباره ادامه دهید.

2. پرس پشت بازو با کش

این حرکت نیز برای لاغری بازو با کش بسیار مفید است. برای انجام این حرکت ابتدا به پشت روی زمین بخوابید. سپس پاها را به صورت 90 درجه در حالیکه به عرض شانه‌ها بازشان کرده اید، خم کنید. کش پیلاتس را به محلی محکمی ببندید. سپس کش را با آرنج خمیده بالای سر درفاصله 30 سانتی متری خود نگه دارید. سپس آرنج تان را صاف کنید و کش را تا بالای سینه خود بکشید و دوباره به سمت عقب برگردانید. به مدت 30 ثانیه این کار را انجام دهید، و بعد از کمی استراحت، دوباره به ادامه این حرکت بپردازید.

لاغری بازو با دستگاه

لاغری بازو

چنانچه از روش‌های ورزش و رژیم غذایی نتیجه نگرفتید، لاغری بازو با دستگاه گزینه بعدی پیش روی شما است. از دستگاه‌های مدرن و پیشرفته‌ای برای لاغری بازو با دستگاه استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها با تکنیک‌های خاصی روند کاهش وزن را تسریع می‌کنند.
استفاده از این دستگاه‌ها دو مزیت اساسی دارد. مهم‌ترین ویژگی آن توانایی لاغری موضعی است. یعنی فرد می‌تواند فقط برای لاغر کردن بخش خاصی از بدن خود مانند بازوهایش از این دستگاه‌ها استفاده کند. به این ترتیب عضلات و مفاصل قسمت‌های دیگر بدن درگیر پروسه لاغری نمی‌شوند و فشار و ساییدگی را تحمل نمی‌کنند.
از دیگر مزایای استفاده از دستگاه‌های لاغری، جلوگیری از افتادگی و شل شدگی پوست بدن در اثر کاهش وزن است. این دستگاه‌ها می‌توانند مشکلاتی مانند سلولیت یا افتادگی پوست را که به دلیل کاهش وزن برای فرد رخ داده‌ است، تا حد بسیار زیادی درمان کنند. بنابراین لاغری با دستگاه روشی بسیار سودمندی برای چند گروه از افراد می‌باشد:
• اولین گروه کسانی هستند که حتی با وجود ورزش کردن یا رعایت رژیم غذایی، دچار ایست وزن شده‌اند‌، در حالیکه هنوز به تناسب اندام دلخواه خود دست پیدا نکرده‌اند.
• گروه دوم افرادی هستند که تمایل دارند چربی موجود در نواحی خاصی از بدن خود مانند بازوها را فقط از بین ببرند.
• گروه سوم کسانی هستند که با انجام ورزش بیش از حد یا داشتن رژیم غذایی سخت گیرانه، باعث کاهش وزن صورت یا لاغر شدن موضعی قسمت‌هایی از بدن خود شده اند و هیچ اثر مثبتی روی قسمت‌های هدفی که باید چربی از دست بدهند، ندارد.
• گروه چهارم نیز شامل افرادی است که در اثر کاهش وزن دچار افتادگی یا شل شدگی پوست شده‌اند و تمایل دارند روند کاهش وزن آن‌ها بدون بروز اواع مختلفی از مشکلات پوستی، ادامه داشته باشد.

سخن پایانی

در این مقاله پیرامون روش‌های لاغری بازو صحبت شده است. روش‌هایی مانند رژیم لاغری، استفاده از دمبل، استفاده از کش پیلاتس و حرکات ساده‌ای مانند پلانک و شنا روی دیوار می‌توانند برای این هدف موثر باشند. انجام این راه کارها مشکل چاقی بازو را که به زمان نیاز دارد، به راحتی بر طرف خواهد کرد و تناسب اندام و زیبایی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

    4/5 - (1 امتیاز)

    بدون نظر

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    جدیدترین مقالات