رابطه جنسی بعد از اسلیو معده؛ وزن کمتر، عشق بیشتر!

رابطه جنسی بعد از اسلیو معده

«بعد از عمل اسلیو معده کی می‌توان رابطه جنسی داشت؟» این سوال، یکی از نگرانی‌های مشترک در بین تمام داوطلبان عمل اسلیو است؛ همه‌ی افراد دوست دارند بعد از عمل اسلیو هر چه زودتر زندگی عادی‌شان را آغاز کرده و فعالیت‌های روزمره‌شان را به‌راحتی انجام دهند اما بهتر است برای داشتن رابطه جنسی کمی دست نگه‌دارند. اگر شما هم قصد انجام عمل اسلیو را دارید و در مورد رابطه جنسی بعد از اسلیو معده کنجکاو هستید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا به تمام سوالاتی که در ذهن شماست پاسخ دهیم.

نزدیکی بعد از عمل اسلیو معده
رابطه جنسی بعد از اسلیو معده؛ وزن کمتر، عشق بیشتر!

عمل اسلیو معده چه تاثیری روی رابطه جنسی می‌گذارد؟

نزدیکی بعد از عمل اسلیو معده تحت‌تاثیر عوامل مختلفی می‌تواند بهتر یا حتی بدتر شود. عواملی که می‌توانند روی کیفیت رابطه جنسی بعد از اسلیو معده تاثیر بگذارند، شامل موارد زیر هستند:

1- بالارفتن اعتمادبه‌نفس

یکی از مهم‌ترین آثار عمل اسلیو، بالارفتن اعتمادبه‌نفس فرد است. بعد از عمل بیمار حس بسیار بهتری به بدن خود دارد و این احساس خوب روی اعتمادبه‌نفس او تاثیر چشم‌گیری می‌گذارد. داشتن احساس خوب به بدن، معمولا کیفیت رابطه را هم بهتر می‌کند.

2- تغییر میل جنسی

بیشتر افراد بعد از به‌خاطر اعتمادبه‌نفس بالا و بهبود سلامت جسمانی‌شان، میل جنسی بیشتری نسبت به گذشته دارند؛ اما ممکن است بعضی از افراد هم تحت‌تاثیر داروهای بعد از عمل باشند و میل جنسی آن‌ها نسبت به گذشته کمتر شده باشد؛ دلیل دیگری که ممکن است افراد تا چند ماه اول بعد از عمل دچار کاهش میل جنسی شده باشند، مربوط به ضعف بدنی‌ست؛ البته جای نگرانی ندارد چراکه این ضعف بعد از چند ماه برطرف خواهد شد.

3- چالش‌های نزدیکی

رابطه جنسی بعد از اسلیو معده ممکن است همراه با چالش‌هایی نیز باشد و این چالش‌ها می‌توانند کیفیت رابطه را پایین بیاورند؛ مثلا ممکن است فرد در حین نزدیکی ترس، درد یا ناراحتی را تجربه کرده و میل کمتری به انجام آن داشته باشد؛ با بروز این چالش‌ها، همسر بیمار باید کاملا او را درک کرده و تا زمان بهبودی کامل از همسرش حمایت کند.

رابطه جنسی بعد از عمل لاغری
برای داشتن نزدیکی بعد از عمل اسلیو معده چقدر باید صبر کرد؟

برای داشتن رابطه جنسی بعد از اسلیو معده چقدر باید صبر کرد؟

برای داشتن رابطه جنسی بعد از اسلیو معده، باید قبل از هر چیزی نظر جراحتان را در این مورد بپرسید. شرایط فیزیکی هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و براساس همین شرایط ممکن است زمان شروع رابطه برای هر فرد متفاوت باشد؛ اما به‌طورکلی طبق گفته پزشکان می‌توان بعد از گذشت چیزی حدود 4 الی 6 هفته، رابطه جنسی آرام و کم‌تنش را شروع کرد. به‌عنوان‌مثال موارد زیر می‌توانند روی زمان شروع رابطه جنسی بعد از عمل لاغری تاثیر داشته باشند:

 • میزان دردی که در هفته‌های اول بعد از عمل تجربه می‌کنید؛ این درد می‌تواند خفیف یا شدید باشد.
 • سطح انرژی شما؛ ممکن است روزهای اول بعد از عمل احساس ضعف داشته باشید.
 • وسعت برش‌هایی که روی سطح شکم شما باقی مانده است.
 • اگر بعد از عمل به عارضه خاصی مثل عفونت مبتلا شده باشید هم احتمالا باید دیرتر از زمان تعیین‌شده رابطه جنسی را شروع کنید.

The wait time depends on many factors such as pain level, site of the incisions, if the procedure was done laparoscopically, achieving full recovery mentally as well as physically, comfort level with one’s partner etc. The time to achieve this is variable between different individuals but on an average it takes 4-6 weeks after Gastric Sleeve surgery. This will allow your body enough time to heal and adapt to the new changes.

زمان انتظار بستگی به عوامل زیادی مثل میزان درد و محل برش‌ها داردد. در صورتی که عمل به روش لاپاراسکوپی انجام شده باشد، دستیابی به بهبودی کامل به شرایط روحی و جسمی، سطح راحتی با همسر و … بستگی دارد. زمان رسیدن به این موارد بین افراد مختلف متغیر است اما به طور متوسط 4-6 هفته بعد از جراحی اسلیو معده طول می‌کشد. این به بدن شما زمان کافی برای بهبودی و سازگاری با تغییرات جدید را خواهد داد.

منبع:weightlosssurgerystl.com

آیا جراحی اسلیو معده روی هورمون‌ها تاثیر می‌گذارد؟

بله؛ جراحی اسلیو معده رفته‌رفته روی هورمون‌ها تاثیر گذاشته و مقدار آن‌ها را تغییر می‌دهد. بعد از عمل اسلیو معده معمولا سطح هورمون‌های جنسی خانم‌ها بالاتر می‌رود و آن‌ها از نزدیکی بعد از عمل اسلیو معده رضایت بیشتری دارند. در آقایان نیز در بیشتر موارد تستوسترون آن‌ها افزایش پیدا کرده و همچنین هورمون‌های زنانه آن‌ها کاهش پیدا می‌کند؛ با تغییرات هورمونی‌ای که در بدن آقایان رخ می‌دهد، در بسیار از موارد مشکل نعوظ نیز برطرف خواهد شد.

رابطه زناشویی بعد از عمل لاغری
به‌نظر شما آیا کیفیت رابطه زناشویی بعد از عمل لاغری تغییر پیدا می‌کند؟

احتمال بارداری بعد از رابطه جنسی بعد از اسلیو معده چقدر است؟

یکی از دلایل اصلی ناباروری، چاقی‌ست. چاقی می‌تواند نقش موثری در ابتلا به PCOS یا سندرم تخمدان پلی کیستیک داشته باشد. بعد از جراحی و کاهش‌وزن، این سندروم به‌طرز چشم‌گیری بهبود پیدا کرده و مشکلات ناباروری تا حد زیادی درمان می‌شود.
بنابراین اگر شما هم قبل از جراحی اسلیو معده، با این سندروم درگیر بوده‌اید و برای بارداری مشکل داشته‌اید، بهتر است بعد از کاهش‌وزن، مجددا آزمایش دهید تا از وضعیت رحم خود اطلاعات جدیدتر و دقیق‌تری داشته باشید؛ چراکه با بهبود سندروم تخمدان پلی کیستیک، احتمال باردارشدن شما بعد از رابطه جنسی بعد از اسلیو معده نیز بیشتر خواهد شد.

اگر می‌خواهید بعد از عمل اسلیو معده باردار شوید، بهتر است چیزی حدود 12 الی 18 ماه بعد از عمل، برای بارداری اقدام کرده و در این مدت از روش‌های مناسب پیشگیری حتما استفاده کنید.

رابطه جنسی بعد از اسلیو معده
برای افزایش توان در راطبه جنسی بعد از اسلیو معده چه کاری باید انجام داد؟

برای افزایش میل جنسی بعد از عمل اسلیو معده چه کاری باید انجام داد؟

برای افزایش میل جنسی بعد از عمل اسلیو معده بهتر است موارد زیر را حتما رعایت کنید:

 • از رژیم‌های غنی از پروتئین استفاده کنید.
 • ورزش‌کردن را فراموش نکنید و ورزش‌های استقامتی را هم حتما در برنامه ورزشی خود داشته باشید.
 • از مصرف ویتامین E و امگا هم غافل نشوید چراکه این دو مورد می‌توانند میل و توان جنسی شما را به‌طرز چشم‌گیری افزایش دهند.

جمع‌بندی

در این مقاله با شما در مورد رابطه جنسی بعد از اسلیو معده صحبت کردیم. این عمل همان‌طور که می‌تواند روی ظاهر شما تغییرات بزرگی را ایجاد کند، می‌تواند در عملکرد جنسی شما هم تاثیر زیادی داشته باشد؛ بهتر است قبل از انجام عمل، همسرتان را در جریان این تغییرات قرار دهید تا بتوانید بعد از عمل نیز ارتباط خوبتان را حفظ کرده و درک و حمایت‌های لازم را از جانب ایشان دریافت کنید؛ همچنین کار مهم دیگری که قبل از انجام عمل اسلیو معده باید انجام دهید این است که در انتخاب جراح وسواس زیادی به خرج دهید؛ انتخاب جراح مناسب می‌تواند نقش چشم‌گیری در موفقیت شما بعد از عمل داشته باشد.

یکی از جراحانی که می‌توانید برای جراحی خود از ایشان کمک بگیرید، دکتر محمود حیدری هستند؛ دکتر حیدری که فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته ، جراحی چاقی و متابولیک را دارند، می‌توانند با تخصص، مهارت و تجربه فراوان خود نقش موثری در نتیجه عمل شما داشته باشند. شما می‌توانید برای دریافت وقت ویزیت و مشاوره از طریق شماره زیر با تیم دکتر حیدری در تماس باشید.

۰۹۹۲۳۶۳۱۱۶۹

آیا شما نگرانی خاصی در مورد نزدیکی بعد از عمل اسلیو معده دارید؟ لطفا تمام نگرانی‌ها و سوالات خود را در قسمت کامنت با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

سوالات متداول

1- آیا رابطه جنسی بعد از اسلیو معده بهتر خواهد شد؟

خوشبختانه بله؛ طبق تحقیقات حدود 70% زنان بعد از عمل اسلیو معده، رابطه جنسی بهتری را تجربه می‌کنند. در آقایان نیز ممکن است در بعضی موارد با کاهش میل جنسی روبه‌رو شوند که این مشکل به‌خاطر ضعف بوده و تا حداکثر یک‌سال بعد از عمل برطرف خواهد شد.

2- اضافه‌وزن چه تاثیری روی رابطه جنسی دارد؟

مشکلات جسمانی ناشی از اضافه‌وزن، خستگی و عدم اعتمادبه‌نفس می‌تواند روی عملکرد جنسی شما تاثیر زیادی داشته باشد و کیفیت رابطه شما را بسیار پایین بیاورد.

3- آیا احساس درد هنگام رابطه زناشویی بعد از عمل لاغری طبیعی‌ست؟

خیر؛ احساس درد در ناحیه شکم طبیعی نیست و به این معناست که بدن شما هنوز برای انجام رابطه جنسی آمادگی ندارد. بهتر است احساس هر نوع ناراحتی، مسئله را با پزشکتان در میان بگذارید.

برای مطالعه بیشتر شما

The Real Truth About Sex After Gastric Sleeve Surgery

How Does Gastric Sleeve Surgery Effect Sexual Activity?

Sex After Gastric Sleeve Surgery

How Long After Gastric Sleeve Can I Have Sex?

How Long To Wait For Sex After Gastric Sleeve?

  Rate this post

  بدون نظر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جدیدترین مقالات