اطلاعات شما درباره آمادگی برای عمل بای پس چقدر است؟

آمادگی برای عمل بای پس

Rate this post

می­دانستید آمادگی برای عمل بای پس معده در نتیجه نهایی تأثیرگذار است؟

شاید جمله این تیتر شما را به فکر فرو ببرد اما جالب است بدانید، آمادگی برای عمل بای پس معده از مراقبت­های بعد از عمل می­تواند مؤثرتر باشد. اما چگونه؟

همان­طور که می­دانید، عمل بای پس معده یکی از عمل­ های پرطرفدار برای لاغری محسوب می­شود. هر جراحی مراقبت­ های مخصوص به خود را دارد اما در زمینه عمل­ های لاغری، شما باید یک­سری تمرین­ها را قبل از عمل شروع کنید که در نتیجه نهایی عمل تأثیر بیشتری داشته باشد.

اقدامات قبل از عمل بای پس، می­تواند در دریافت نتیجه بهتر از عمل، به شما کمک کند. با ما همراه باشید تا به­ طور کامل برای شما توضیح دهیم.

مراحل جراحی بای پس معده

1. اقدام به جراحی

امروزه یکی از مشکلاتی که افراد جهان با آن درگیر هستند، چاقی است. زندگی ماشینی، نداشتن تحرک، نبود ورزش در برنامه روزانه زندگی افراد و مصرف غذاهای چرب و فست­فود، باعث تشدید این معضل می­شود.

بسیاری از افراد تلاش می­کنند که با ورزش و داشتن برنامه غذایی سالم، اضافه وزن خود را درمان کنند و یا از چاقی جلوگیری کنند.

در این میان، افرادی هستند که با وجود رژیم غذایی و ورزش نمی­توانند اضافه وزن خود را کم کنند. پس چگونه باید درمان شوند؟

علم پزشکی در کمک به این افراد، جراحی را پیشنهاد می­کند اما این­که کدام نوع جراحی برای هر فردی مناسب­تر است را پزشک متخصص تشخیص می­دهد. با مراجعه به­ موقع به پزشک، بهترین روش برای درمان چاقی را انتخاب کنید.

یکی از روش­هایی که پزشک برای بیمار مناسب می­داند، جراحی بای پس معده است. در این روش حجم معده را کاهش می­دهند که فرد کالری کم­تری مصرف کند و بخشی از روده که وظیفه جذب مواد غذایی را دارد، از مسیر گوارشی خارج می­کنند که بیمار کالری کم­تری جذب کند.

در مرحله آمادگی برای عمل بای پس، مرتب به پزشک مراجعه کنید.

2. آمادگی برای عمل بای پس

بعد از این­که پزشک جراحی را برای شما مناسب در نظر گرفت، باید اقدامات قبل از عمل بای پس را به خوبی انجام دهید چون در نتیجه نهایی عمل شما بسیار تأثیرگذار هستند.

یکی از این اقدامات، انجام آزمایشات قبل از عمل بای پس می­باشد. انجام این آزمایش­ها پزشک را در جریان شرایط بدنی شما قرار می­دهد. آزمایشات شامل؛ آزمایش خون، آزمایش سونوگرافی و آزمایش­های دیگری که نشان می­دهد سلامتی شما برای جراحی لاغری کامل است، می­باشد.

در انجام آزمایش­های خود کوتاهی نکنید، چون می­تواند سلامتی شما را به خطر بی­اندازد.

مراجعه کردن به پزشک متخصص برای کنترل دیابت، فشارخون، تنظیم تیروئید و مشکلات قلبی از مراحل آمادگی برای جراحی بای پس معده محسوب می­شود.

3. رژیم غذایی قبل از عمل بای پس

دانستن این نکته ضروری است که رژیم خاصی را باید از قبل از جراحی بای پس رعایت کنید. حدودا از دوهفته قبل از زمان جراحی خود، مصرف الکل، مواد مخدر و دخانیات را به ­طور کامل قطع کنید. مصرف کالری روزانه خود را کاهش دهید و مصرف پروتئین را از طریق غذای سالم افزایش دهید.

منابعی که می­توانید پروتئین را از طریق آن­ها تأمین کنید شامل؛ تخم مرغ، مرغ، گوشت گاو بدون چربی و ماهی می­باشد.

بهتر است چند روز قبل از جراحی، مصرف غذای جامد را قطع کنید و رژیم غذایی مایع مانند آب، نوشیدنی­های بدون قند و سوپ آبکی را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

ارتباط آمادگی برای عمل بای پس با کاهش عوارض جراحی

هر جراحی که بر روی بدن انجام می­شود، می­تواند عوارضی با خود به ­دنبال داشته باشد. عوارضی که فرد در عمل بای پس با آن مواجه می­شود شامل؛

  • سرگیجه، حالت تهوع و استفراغ در روزهای ابتدایی جراحی که به ­دلیل واکنش بدن نسبت به داروهای بیهوشی می­باشد.
آمادگی برای عمل بای پس
رژیم غذایی سالم را از دوران آمادگی برای عمل بای پس، رعایت کنید.
  • ریزش مو بعد از جراحی که به­ دلیل کاهش مواد مصرفی مورد نیاز بدن و کاهش وزن سریع می­باشد که می­توان با استفاده از مکمل­های مورد نیاز بدن، این عارضه را درمان کرد.
  • اسهال مزمن و یا یبوست که به­دلیل تغییر سبک رژیم غذایی است.
  • عفونت زخم در محل جراحی نه فقط در جراحی بای پس معده، بلکه در هر جراحی می­تواند بروز کند که با مراقبت از ناحیه جراحی شده و مصرف آنتی­بیوتیک می­توان این عارضه را درمان کرد.

این عوارض گفته شده در جراحی بای پس می­تواند بروز کند که جالب است بدانید با مراقبت های قبل از عمل بای پس و انجام مرحله آمادگی برای جراحی بای پس، تا حد زیادی از بروز این عوارض و هر عارضه دیگری می­توان جلوگیری کرد.

در مرحله آمادگی برای عمل بای پس، تمام شرایط بدنی شما توسط پزشک بررسی می­شود تا با کم­ترین مشکل بدنی، جراحی خود را انجام دهید و بهترین نتیجه را از جراحی دریافت کنید.

دیگر مراحل آمادگی برای عمل بای پس معده

در این­جا قصد داریم یک­سری نکاتی که قبل از جراحی باید به آن­ها توجه کنید را توضیح دهیم.

1. جمع ­آوری اطلاعات

مهم­ترین اقدامی که قبل از جراحی بای پس باید به آن توجه کنید، اطلاعات کامل درباره جراحی بای پس و انواع روش­های انجام این جراحی است. خوب است بدانید، عمل بای پس با دو روش باز و بسته انجام می­شود.

در روش بسته به ­صورت لاپاراسکوپی و با استفاده از دستگاه لاپاراسکوپ، فرد مورد جراحی قرار می­گیرد. مدت نقاهت و زمان انجام جراحی فرد در این روش کوتاه­تر است اما این­که کدام روش از نوع باز یا بسته برای شما مناسب­تر است را پزشک تشخیص می­دهد.

2. انتخاب پزشک ماهر

تصمیم برای جراحی لاغری، یک تصمیم بزرگ است و فرد باید همه تحقیقات لازم را درمورد این جراحی انجام دهد. مهم­ترین تحقیق در دوران آمادگی برای عمل بای پس، پیدا کردن پزشک ماهر است.

انجام آزمایشات قبل از عمل بای پس، در نتیجه جراحی تأثیرگذار است.

این روزها، تحت تأثیر فضای مجازی بسیاری از افراد غیر متخصص اقدام به جذب بیمار می­کنند و سلامتی فرد را به خطر می­اندازند. در زمینه پیدا کردن پزشک سخت­گیر باشید. نکاتی که در پیدا کردن پزشک متخصص و ماهر باید به آن­ها توجه کنید:

  • دانستن تخصص اصلی پزشک و داشتن مدرک معتبر مرتبط با تخصص
  • تجربه پزشک در زمینه جراحی­های لاغری معده
  • بررسی کردن جراحی­های انجام شده توسط پزشک مورد نظر
  • بررسی تعهد کاری و اخلاق حرفه­ای پزشک

3. بررسی دقیق هزینه جراحی

بررسی هزینه جراحی و تحقیق درباره این­که بیمه هزینه جراحی را پرداخت می­کند یا خیر، از مراحل آمادگی برای عمل بای پس معده محسوب می­شود.

4. مشورت با پزشک

اگر قصد بارداری دارید و یا دوره نقاهت جراحی برای شما اهمیت بالایی دارد، در این زمینه با پزشک متخصص مشورت کنید تا در بهترین زمان تصمیم خود را عملی کنید.

5. شروع ورزش

اضافه کردن ورزش به روتین زندگی خود از مراقبت های قبل از عمل بای پس محسوب می­شود. این­کار باعث می­شود بدن شما به ورزش عادت کند و این عادت بعد از جراحی هم همراه شما باشد.

6. تغییر عادات غذایی

از همان دوران آمادگی برای عمل بای پس، عادات غذایی خود را تغییر دهید و تلاش کنید مصرف غذاهای سالم را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

7. حمایت عاطفی اطرافیان

انجام جراحی بای پس، یکی از مهم­ترین مراحل زندگی شما محسوب می­شود. در طول روند درمانی خود، مخصوصا در مرحله آمادگی برای عمل بای پس، از اطرافیان کمک بخواهید و ارتباط خود را با کسانی که به شما نزدیک­تر هستند را بیشتر کنید.

حضور این افراد در کنار شما باعث می­شود که روحیه خود را حفظ کنید و به عادات بد غذایی گذشته خود برنگردید.

آمادگی برای عمل بای پس
قبل از جراحی با پزشک خود صادق باشید.

سخن پایانی

همان­طور که متوجه شدید، دوران آمادگی برای عمل بای پس در نتیجه جراحی شما می­تواند تأثیرگذار باشد. در اقدامات قبل و بعد از جراحی کوتاهی نکنید چون این موضوع به سلامتی شما وابسته است و هرگونه کوتاهی در این زمینه می­تواند آثار جبران نشدنی برجای بگذارد.

با انجام درست توصیه­های قبل و بعد از جراحی، می­توانید تا 80درصد وزن خود را کم کنید و نتیجه دلخواه را از عمل دریافت کنید.

در انجام هر مرحله از مراقبت­های قبل و بعد عمل، با پزشک خود مشورت کنید و توصیه­ها و دستورالعمل­های پزشک را جزء به­ جزء انجام دهید. همچنین باید بدانید که رژیم غذایی و ورزش را باید همیشه رعایت کنید که مجددا دچار اضافه وزن نشوید.

شما می­توانید از مشاوره غیر حضوری تیم ما بهره­مند شوید و سوالات خود را در زمینه جراحی لاغری بای پس بپرسید. اگر این جراحی را انجام داده­اید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.