آیا از عوارض بای پس خبر دارید؟

عوارض بای پس

Rate this post

عوارض بای پس چیست؟

همه ما به دنبال روش لاغری تضمینی می گردیم، چرا که اندام مناسب آرزوی همه چاق ها است بین عمل های لاغری که وجود دارند بای پس روشی است که خطرات احتمالی کمتری را برای شما دارد اما عوارض بای پس اجتناب‌ناپذیر است چراکه هر عملی را  انجام‌ دهیم، مانند سزارین عوارض خود را برای بدن در پی خواهند داشت.
بای پس از دهه ی۱۹۹۰ تا به کنون انجام می شده است، زیرا که در بین عمل های لاغری پیشینه ای طولانی تر و کم خطرتر را دارا بوده است همچنین با توجه به نوع و روش آن، عوارض بای پس به نسبت دیگر عملی های لاغری کمتر بوده است.
عمل بای پس یک نوع عمل لاغری به شمار می‌رود که در آن برای تغییر مسیر یکی از جریان های طبیعی بدن مجرای فرعی را در محل پیوند می دهند و عمل  بای پس باعث دورزدن نیمی از معده می گردد و از این طریق فرد لاغر تر می‌گردد.
بای پس نسبت به دیگر روش ها آسانتر انجام می‌گیرد و در آن دردهای بیمار کمتر خواهد بود عوارض بای پس کاملاً موقتی هستند چرا که اگر هوشمندانه و آگاهانه عمل کنید و به تمامی نکات ذکر شده متخصص گوش فرا دهید قطعاً عملی ۱۰۰ درصد موفقیت آمیز را پشت سر خواهید گذاشت.
اگرچه می توان گفت این حرف کاملا خوشبینانه است، اما طبق تحقیقات انجام گرفته 9/99 درصد از کسانی که با این روش عمل لاغری را انجام داده‌اند به نتیجه مطلوب خود دست پیدا کرده‌اند.

عمل بای پس

عوارض عمل بای پس کلاسیک

خطر مرگ در چاقی به مراتب بیشتر از عمل بای پس است و عوارض عمل بای پس کلاسیک به مراتب نسبت به ،عوارضی که عمل های دیگر لاغری در پی دارند، کمتر خواهد بود.
در عمل بای پس کلاسیک معده به دو قسمت تبدیل می گردد که یک قسمت کوچکتر، که شامل ۱۰% معده است باقی میماند و این قسمت با  جذب کالری کم در بدن شما موجب لاغری می شود و همین امر یکی از دلایل عمده گرایش همه به عمل بای پس است.
عوارض عمل بای پس بیشتر مربوط به معده و روده است اما باید گفت که همراه جذب کمتر کالری مواد مغذی کمتری به بدنتان میرسد و همین مشکل موجب سوء تغذیه می شود که برای رفع این مشکل شما طی یک الی دو سال بعد عمل، باید مکمل های غذایی و ویتامین های ب کومپلکس ،سی، کلسیم و آهن  مصرف نمایید.
در قسمت روده ها، تکه پایین تری از روده کوچک را انتخاب می کنند، آن را به معده و وصل می‌کنند این روش یکی از بهترین راه‌های موجود برای کاهش وزن کسانی که بی ام ای آنها بین ۳۵ تا ۴۰ و بالاتر از آن قرار گرفته است می باشد.
دلیل محبوبیت عمل بای پس کلاسیک نسبت دیگر عمل ها این است که سرعت لاغری و کاهش وزن به نسبت، در این نوع عمل بیشتر خواهد بود و برگشت پذیری این عمل نیز کمتر است.
از جمله عوارض بای پس کلاسیک می توان به دوره نقاهت طولانی تر و حدوداً بیشتر از یک سال و نیم اشاره کرد همچنین شما باید هر ماه به چکاپ  پزشک متخصص بروید.
از دیگر عوارض آن است می توانیم به سخت ترین مرحله، که تغییر سبک زندگی و الزام به رعایت رژیم غذایی توصیه شده توسط پزشک معالج اشاره نمود زیرا که معده ما در اینجا بسیار تغییر کرده و باید با این شیوه چند سال آتی خود را بگذرانیم.

عوارض بای پس

خطر بای پس

آیا عوارض عمل بای پس معده خطرناک است؟

اگر که می خواهید خوش هیکل باشید و خوش اندام بمانید باید آسانه تحمل درد خود را برای عوارض عمل بای پس معده بالا ببرید.
عوارض عمل بای پس معده به مانند دیگر عمل ها با عوارض کوتاه مدت و بلند مدت همراه است ما در ابتدا به شرح عوارض کوتاه مدت آن می پردازیم. از عوارض این عمل می‌توان به خونریزی زیاد که جزء شایع‌ترین عارضه کوتاه مدت در عوارض بای پس به شمار می رود ،رشکل گرفتن لخته های خونی: این عارضه نیز بخاطر مورد اول می‌باشد و جای نگرانی زیادی ندارد.
بروز آلرژی و یا حساسیت بعد از عمل به دلیل استفاده از داروی بیهوشی که جزو عوارض بای پس به شمار می‌رود اما هر عملی که با بیهوشی انجام گیرد نیز امکان این عارضه در فرد هست.
تنگی تنفس، که در همه وجود ندارد. نشتی در سیستم گوارشی فرد: که البته تنها دو درصد احتمال این نشتی در بین بیماران شایع است و آخرین عوارض بای پس معده عفونت است، آن هم به خاطر زخم های معده به وجود می آید.
پس باید مرتب و سر وقت آنتی بیوتیک های تجویز شده دکتر را مصرف نمایید تا از عفونت جلوگیری به عمل بیاورید.
از عوارضی که در بلند مدت امکان دارد به سراغ بیمار بیاید می توان به: ایجاد حالت تهوع و استفراغ آن هم به دلیل این که حجم معده بسیار کوچک شده، فتق این عارضه خیلی کم اتفاق میفته، زخم های روده کوچک و یا گوارش، انسداد روده این عارضه امکان بروز بیشتری نسبت به بقیه را دارد و دلیل آن هم تغییر مسیر ورودی غذا به روده می باشد.

اسلیو معده

تفاوت عمل بای پس معده با اسلیو معده

مهمترین تفاوت عمل بای پس معده با اسلیو معده در نحوه جدایی معده می باشد. در عمل بای پس معده افراد به نسبت اسلیو می‌تواند بی ام آی فرد می تواند بالاتر باشد و در اسلیو معده افراد مدت کوتاه تری به نسبت بای پس در بستری خواهند بود.
در اسلیو معده ۸۰ درصد معده برش خورده و خارج می شود اما در بای پس تنها  ۱۰ درصد از معده باقی می‌ماند و قسمتی از روده کوچک جدا شده و به ۱۰ درصد معده پیوند می خورد، به همین دلیل است که زخم معده و روده جزو عوارض بای پس می باشد و دوره نقاهت طولانی تری را دارد، اما اسلیو فقط معده برش می خورد و روده کوچک درگیر نمی شود.
جذب کالری در هر دو عمل خیلی کم میشود ولی در عمل بای پس کمتر خواهد بود، چرا که پیچیدگی این عمل به نسبت اسلیو معده بیشتر است و ۱۰ درصد معده مستقیم به روده متصل می گردد و جذب غذا در آن کمتر می گردد.
تفاوت در عوارض بای پس و اسلیو معده نیز وجود دارد. خونریزی، عفونت، لختگی خون، نشتی معده در خط منگنه از عوارض مشابه این دو عمل است ولی از عوارض بای پس می توان به پیچیدگی و تهاجمی بودن عمل، ریفلاکس، کمبود بالقوه مواد مغذی ،زخم معده و … اشاره برد.

عوارض بای پس

مینی بای پس

عوارض جراحی بای پس معده و مینی بای پس

عوارض جراحی بای پس معده و مینی بای پس ۷۰ درصد شبیه به هم هستند اما عمل بای پس کلاسیک به دلیل اینکه قدیمی تر از عمل مینی بای پس است عوارض بیشتری را همراه خود دارد.
به صورت کلی عوارض بای پس معده به شرح زیر می باشد:
زخم معده، سنگ های کیسه صفرا، انسداد روده، ریفلاکس، پیچیدگی و تهاجمی بودن عمل، خونریزی و عفونت اما عمل  مینی بای پس پیوند روده ای کمتری را دارد، پس به نسبت حالت پیچیدگی و تهاجمی همچنین خونریزی و عفونت کمتری دارد.
عمل مینی بای پس یکی از روش های لاغری جدید به شمار می‌رود پس به طبع آن خطر کمتری را در پی دارد. در عوارض بای‌پس ریفلاکس کمتر دیده شده ولی در عمل مینی بای پس تنها احتمال ریفلاکس صفرا زیاد می‌باشد.
دو علت عمده که  موجب به وجود آمدن  عمل مینی بای پس روده شده، یکی کم کردن زمان عمل بای پس کلاسیک دیگری کاهش عوارض بای پس کلاسیک بوده است.
نقطه مثبت جراحی مینی بای پس و بای پس کلاسیک در هر دو عمل به یک اندازه ما شاهد کاهش وزن خواهیم بود و سرعت کم شدن وزن در هر دو یکی است.

عمل بای پس

عوارض عمل بای پس روده

قبل از آن که بیاییم به عوارض عمل بای پس روده بپردازیم، درابتدا شما را با عمل بای پس روده آشنا می کنیم در عمل بای پس روده نخست عمل اسلیو معده انجام می گیرد و در مرحله بعد نصف روده میانبر و یا بای پس می شود.
یعنی عملاً نصف روده کوچک دیگر کارآیی نخواهد داشت به مانند معده که بیشتر آن خارج می گردد.
عوارض عمل بای پس روده به نسبت دیگر عمل ها بیشتر است، به همین خاطر این عمل محبوبیت چندانی به نسبت عمل‌های قبلی ندارد.
عوارض بای پس روده شامل: پوکی استخوان، زخم معده، سنگ کلیه،کمبود ویتامین و مشکل دستگاه گوارش  که این عوارض بلندمدت هستند.
پس برای کاهش و بهبود عوارض آن حتماً با پزشک متخصص خود مشورت نمایید و مکمل های ویتامینی را هیچ وقت ترک نکنید عوارض کوتاه مدت عمل بای پس روده استفراغ، تهوع، اسهال، التهاب و درد است.

سخن آخر

انجام عمل لاغری و زیبایی برای کسانی که دیگر رژیم های غذایی و ورزش های طولانی مدت جوابگوی چاقی و فشار خون و دیابت آنها نیست ضروری است. اما انجام عمل لاغری بدون تحمل عوارض آن امکان پذیر نمی باشد عوارض بای پس دربیشتر تحقیقات صورت گرفته طی دو سال از بین میرود به شرطی که در انتخاب متخصص لاپاراسکوپی خود برای عمل دقت لازم را داشته باشید و برای مشاوره لاغری و انجام عمل بای پس با ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

      ارتباط با مشاور و هماهنگی