بهترین جراح لاپاراسکوپی در اراک؛ لاپاراسکوپی یک جراحی آسان

بهترین دکتر لاپاراسکوپی در اراک

چندین سال پیش یکی از دوستانم به بیماری چسبندگی رحم دچار شد. بعد از عمل دوره‌ی طولانی را جهت بهبود سپری کرد؛ چون زخم شکم او دچار عفونت شده بود و نیاز به مراقبت زیادی داشت. در گذشته تشخیص بیماری‌های شکمی دشوار بود و برای تشخیص و درمان آن گاهی یک برش بزرگ در ناحیه‌ی شکم ایجاد می‌کردند که ترس، درد و خونریزی فراوانی به همراه داشت. امروزه با روش‌های نوین نه آن ترس و نگرانی لازم است و نه خطر مربوط به خونریزی و عفونت و… . جراحی لاپاراسکوپی یکی از روش‌های نوین برای بیماری‌های مختلف خصوصا بیماری‌های مربوط به زنان است. با کمک گرفتن از بهترین جراح لاپاراسکوپی در اراک با این نوع بیماری‌ها خداحافظی کنید.

اگر شما هم احساس می‌کنید که برای رفع بیماری خود به یک جراحی آسان با دوره‌ی نقاهت کوتاه نیاز دارید از جراحی لاپاراسکوپی غافل نشوید. با انتخاب بهترین جراح لاپاراسکوپی خود را به راحتی درمان کنید و از عفونت و عوارض بعد از آن نترسید.

در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا شما را با ویژگی‌های بهترین دکتر لاپاراسکوپی در اراک آشنا کنیم. فقط چند دقیقه کوتاه از زمان خود را به این مقاله اختصاص دهید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته و تصمیم‌ درستی در این زمینه بگیرید.

جراحی لاپاراسکوپی؛ یک نگاه کلی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید لاپاراسکوپی علاوه‌بر داشتن جنبه‌های تشخیصی، یک راهکار خوب برای درمان بسیاری از مشکلات زنان نیز است. این جراحی حوزه‌ی وسیعی از انواع جراحی‌ها را در برمی‌گیرد.

لاپاراسکوپی جهت برداشتن رحم، درمان چسبندگی رحم و کیست تخمدان، درمان آندومتر و… پر کاربرد است.

این جراحی در حوزه‌های مربوط به زنان در سال‌های اخیر کاربرد وسیعی داشته و جایگزین انواع مختلف روش‌های جراحی شده است. جراحی لاپاراسکوپی دارای مزایای خیلی بالایی نسبت به سایر جراحی‌های باز است و دوران نقاهت آن نیز بسیار کوتاه می‌باشد.

 بهترین جراح لاپاراسکوپی در اراک تجربه عملی خوب و راحت
بهترین جراح لاپاراسکوپی در اراک تجربه عملی خوب و راحت

فردی که مورد عمل قرار می‌گیرد از جهات مختلفی دارای آسودگی خاطر است برای مثال اسکار و برش خاصی بر روی شکم ایجاد نمی‌کند.

دلایل مختلفی برای نیاز رحم به جراحی وجود دارد. در گذشته جراحی باز بود و حالا متخصان بیشتر به جراحی لاپاراسکوپی روی می‌آورند. یک جراح خوب بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات زنان را که به رحم و تخمدان مربوط است با تکنیک‌های خاص و ایجاد برش‌هایی کوچک درمان می‌کند. از آنجایی که جراحی لاپاراسکوپی دارای مزیت بسیار زیادی است، متخصصان زنان بیشتر از گذشته به انجام آن ترغیب می‌شوند.

چرا به لاپاراسکوپی نیاز است و چگونه انجام می‌شود؟

همانطور که قبل هم اشاره کردیم برای رحم و تخمدان بیماری‌های مختلفی وجود دارد مانند کیست تخمدان، فیبروم رحم، سرطان رحم و تخمدان، اندومتریوز، کیست و تومر اندومتر، تخمدان پلی کیستیک، تومور تخمدان و… . بعضی از این بیماری‌ها بدون نیاز به جراحی و با دارو و قرص درمان می‌شوند؛ اما بعضی از آن‌ها خصوصا بیماری‌های سرطانی و بد خیم فقط با جراحی برطرف می‌شوند.

لاپاراسکوپی اصولا زمانی انجام می‌شود که در معاینات بالینی و آزمایشات و سونوگرافی و… در ناحیه‌ی لگن ناهنجاری‌هایی دیده شود و برای تشخیص درست‌تر و اطمینان بیشتر از لاپاراسکوپی کمک می‌گیرند که بیشتر با عمل هیستروسکوپی همراه است.

پزشک جراح با روش‌های جراحی نوین و دوربین و ابزارهایی که مخصوص این نوع جراحی است مشغول به جراحی می‌شود. به دلیل اینکه برش‌های مربوط به لاپاراسکوپی بسیار کوچک هستند معمولا فرد همان روز عمل به خانه بازمی‌گردد به همین سبب دوره‌ی نقاهت کوتاهی دارد و خونریزی بسیار کم اتفاق می‌افتد.

عمل لاپاراسکوپی یک عمل آسان
عمل لاپاراسکوپی یک عمل آسان

اهمیت انتخاب بهترین جراح لاپاراسکوپی در اراک

عمل لاپاراسکوپی حتما باید توسط یک جراح حاذق و متخصص انجام شود، در این صورت می‌توان گفت که این یک عمل ایمن بوده و هیچ خطر احتمالی برای فرد بیمار نخواهد داشت. امروزه با روش لاپاراسکوپی دیگر نیازی به برش بزرگ در شکم و عوارض بعد از آن نیست و فقط با ایجاد چند سوراخ کوچک جراحی را انجام می‌دهند.

با این وجود اگر این جراحی مهم را به هر کسی واگذار کنیم باید عوارض و خطرات بعد از آن را نیز به جان بخریم. جراحان بی تجربه و تخصص نمی‌توانند مانند جراحان کاربلد در برخورد با پیچیدگی‌هایی که در عمل وجود دارد برخورد کنند.

آن‌ها خیلی زود استرس می‌گیرند و سردرگم می‌شوند همین باعث می‌شود تا مدیریت جراحی از دستشان خارج شده و عملی ناموفق داشته باشند.گاهی ممکن است اتفاقات ناخوشایندی نیز در این میان بیفتد. در ادامه‌ی مقاله شما را جهت انتخاب بهترین جراح لاپاراسکوپی راهنمایی می‌کنیم.

بهترین جراح لاپاراسکوپی در اراک؛ چند نکته مهم در انتخاب جراح

از نکات مهمی که در انتخاب بهترین جراح لاپاراسکوپی باید در نظر داشت این است که مشاوره‌هایی دقیق و صادقانه برای رفع کردن مشکلات و بیماری‌ها به فرد بدهد. این جراح با دقت و ملاحظه علائم و اثرات بیماری را بررسی می‌کند و سپس بهترین روش و تکنیک را در جهت درمان آن به کار می‌گیرد.

در صورت نیاز به جراحی، اقدامات و مراقبت‌های مورد نیاز را یادآور می‌شود و بر اساس تجربه‌های کسب شده در سال‌های اخیر به انجام لاپاراسکوپی اقدام می‌کند.

جراحی لاپاراسکوپی کاملا ایمن بوده و آسیبی به بافت رحم نمی‌زند و مشکلات موجود در ناحیه‌های مختلف شکم و رحم را بعد از بررسی درمان می‌کند. لازم است حتما برای انجام آن به سراغ یک جراح حاذق و متخصص بروید که به لوازم مربوط به عمل مجهز باشد.

انجام عمل لاپاراسکوپی نسبت به گذشته بیشتر شده است
انجام عمل لاپاراسکوپی نسبت به گذشته بیشتر شده است

بهترین دکتر لاپاراسکوپی در اراک با دقت و مهارت خود مناسب‌ترین روش را برای درمان مشکل شما ارائه می‌کند و در صورت نیاز حتی از همکاران خود در این زمینه کمک می‌گیرد.

یک جراح خوب بهترین تجهیزات و امکانات خود را به کار می‌گیرد و تمام سعی خود را می‌کند تا در اولین فرصت به شما نوبت جراحی بدهد.

لازم است یادآور شویم که تصمیم‌گیری و انتخاب بهترین جراح لاپاراسکوپی که تجربه و تخصص لازم را در این زمینه داشته باشد بسیار پر اهیمت بوده و لازم است دقت و حساسیت خود را در این راستا بالا ببرید. در غیر این صورت و عجله در این زمینه قادر به انتخاب بهترین جراح لاپاراسکوپی نخواهید بود.

هشت ویژگی بهترین جراح لاپاراسکوپی در اراک

برای انجام جراحی لاپاراسکوپی نیاز است تا به سراغ بهترین جراح در این زمینه برویم. بهترین جراح لاپاراسکوپی باید دارای ویژگی‌های زیر باشد. این ویژگی‌ها عبارتند از

 • مجوز انجام عمل را داشته باشد
 • در انجام این عمل تجربه‌ لازم را کسب کرده باشد
 • از مراکز جراحی معتبر استفاده نماید
 • به بیمار احساس امنیت بدهد
 • با رفتارهایش بیمار را به کار خود مطمئن کند
 • عوارض احتمالی را به بیمار اطلاع بدهد
 • صادقانه مشاوره بدهد
 • سعی کند روش‌های دیگر را نیز جهت رفع بیماری امتحان کند

یک جراح اگر ویژگی‌های بالا را داشته باشد می‌توان تا حد زیادی به آن اعتماد کرد.

بهترین جراح لاپاراسکوپی در اراک با تجربه ای زیاد
بهترین جراح لاپاراسکوپی در اراک با تجربه ای زیاد

سه راه اصولی و درست در انتخاب بهترین جراح لاپاراسکوپی در اراک

یکی از راه‌های مهم برای انتخاب این است که به سایت وزارتخانه مراجعه کرده و اطمینان حاصل کنید که جراح شما دارای مدرک فلوشیپ لاپاراسکوپی است. جراحان زیادی هستند که این عمل را انجام می‌دهند؛ اما زیر تیغ هر جراحی نباید رفت و بهتر است بدانید که داشتن تجربه و یا مدرک به تنهایی کافی نیست.

راه دوم مراجعه کردن به مطب پزشک جراح است. گرفتن مشاوره‌ی حضوری یک راهکار مهم و مناسب است. صحبت حضوری باعث می‌شود تا اطلاعات دقیق‌تری از جراح دریافت کنید و حتی امکان هم‌صحبتی با مراجعه‌کنندگان و سایر بیماران نیز فراهم می‌شود.

از راه‌های دیگر رفتن به بیمارستانی است که قرار است در آن تحت عمل قرار بگیرید. معمولا بهترین جراح شهرت و خوش‌نامی زیادی در بیمارستان دارد و برای او ارزش زیادی قائل می‌شوند. بیمارستان‌ها به یک جراح کاربلد اجازه‌ی استفاده از تجهیزات و امکانات پیشرفته را می‌دهند.

 با در نظر گرفتن موارد بالا انتخاب بهترین جراح نیز راحت‌تر می‌شود.

دکتر حیدری؛ بهترین جراح لاپاراسکوپی در اراک

در این قسمت از مقاله قصد داریم درباره دکتر محمود حیدری بهترین جراح لاپاراسکوپی در اراک اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

دکتر حیدری در سال 1395 با رتبه‌ای برتر از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بورد تخصصی جراحی عمومی را دریافت کرد. با عضو شدن در هیئت علمی دانشگاه کاشان بیش از 3000 جراحی سرپایی و سنگین را در بیمارستان‌های نقوی کاشان، بهشتی و سیدالشهدای آران و بیدگل انجام داده است.

در اردیبهشت سال 97 با دریافت نمره ممتاز در رشته‌ی فلوشیپ فوق تخصصی جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی در دانشگاه اصفهان قبول شد. هزاران جراحی چاقی در مدت دو سال حضورش در اصفهان انجام داد و اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه قم و کاشان است.

دکتر حیدری بهترین جراح لاپاراسکوپی در اراک
دکتر حیدری بهترین جراح لاپاراسکوپی در اراک

از نظر دکتر حیدری جراح مانند یک پیانیست است که باید دانش و استعداد خودش را با مهارت انگشتان خود تلفیق دهد. علم و دانش به تنهایی بدون داشتن تجربه و انگشتان توانمند یک جراح نمی‌تواند باعث رضایت بیمار شود.

این جراح باتجربه و متخصص بیش از 1700 جراحی موفق داشته که نشان‌دهنده‌ی داشتن تجربه و دانش بالاست.

در حال حاضر همه‌ی جراحی‌های لاپاراسکوپی که به دستگاه گوارش مربوط می‌شوند مانند کبد، معده، کیسه صفرا، روده و مشکلات مربوط به رحم و تخمدان، جراحی زیبایی شکم و انواع فتق‌ها توسط ایشان در شهرهای تهران، کاشان و قم انجام می‌شود.

جراحی‌های لاپاراسکوپی که توسط این پزشک انجام می‌شوند از جمله جراحی بای‌پس کلاسیک، اسلیو معده، مینی‌بای‌پس، کیسه صفرا، ساسی بای‌پس و سوئیچ اثنی عشر هستند.

سخن پایانی

انتخاب بهترین جراح لاپاراسکوپی از کارهای بسیار سخت است. با تحقیق و بررسی، مشاهده‌ی نمونه کارها و تخصص پزشک، مشاوره‌ی لازم در این زمینه را از او بگیرید و سپس نسبت به انتخاب آن اقدام کنید.

باید این را به خاطر داشته باشید که قبل از اقدام به انجام عمل همه‌ی افراد نیاز به انجام آن ندارند و تشخیص این موضوع به عهده‌ی متخصصین زنان و زایمان و جرا‌ح‌های لاپاراسکوپی است.

انجام عمل لاپاراسکوپی را به جراح ماهر بسپارید
انجام عمل لاپاراسکوپی را به جراح ماهر بسپارید

در این مقاله تلاش کردیم هر آنچه که لازم بود تا درباره‌ی ویژگی‌های بهترین جراح لاپاراسکوپی در اراک بدانید را در اختیار شما قرار بدهیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده و از خواندن آن لذت برده باشید.

سوالات متداول

چه عمل‌هایی را بهترین جراح لاپاراسکوپی می‎‌تواند از طریق جراحی لاپاراسکوپی انجام بدهد؟

حدود نود درصد و یا بیشتر از بیماری‌های مربوط به زنان از طریق لاپاراسکوپ درمان می‌شوند مانند از بین بردن فیبروم، خارج کردن رحم و…

بیشترین موارد استفاده از لاپاراسکوپ در چه مواردی است؟

در معاینات مربوط به لگن و شکم برای بررسی فیبروم رحمی، کیست تخمدان و حتی بستن لوله رحم کاربرد فراوانی دارد. در تشخیص و بررسی علت نازایی زنان نیز پر کاربرد است.

بهترین جراح لاپاراسکوپ از چه ابزاری برای جراحی استفاده می‌کند؟

اولین مورد قیچی و یا ابزارهای برش دیگر مانند فورسیس، نگهدارنده‌های سوزن، الکتروکوتر و حسگرها است.

لوازم مورد نیاز بیمار برای عمل لاپاراسکوپی چیست؟

شناسنامه و اطلاعات مربوط به بیمه، شخص همراه و لباسی برای بعد از عمل و رفتن به خانه.

  Rate this post

  بدون نظر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جدیدترین مقالات