از کجا و چگونه بهترین جراح لاپاراسکوپی را تشخیص دهم؟

بهترین جراح لاپاراسکوپی

در گذشته‌ی نه چندان دور برای دندان‌درد می‌رفتند پیش سلمانی. آقای سلمانی هم با یک گازانبر نخراشیده دندان‌ها را با زور بازو می‌کشید. ترکیبی بود از ترس، خون، درد و احتمال عفونت به‌دنبال آن. امروزه دیگر برای همان مشکل دندان‌درد نه آن ترس و درد را لازم است تحمل کنید نه آن خون‌ریزی و عفونت را. روش‌های جراحی با سرعت زیادی تغییر کرده‌اند. دیگر نیازی نیست برای جراحی در ناحیه شکم، شکم بیمار را با یک برش بزرگ باز کنند تا عمل جراحی انجام دهند. امروزه پزشک با روش جراحی لاپاراسکوپی بدون آن‌همه درد، خون‌ریزی و عفونت مشکلات بیمار را برطرف می‌کند.  در این روش برخلاف جراحی سنتی، یا همان جراحیِ باز، خبری از باز کردن شکم بیمار با یک برش بزرگ نیست. جراحی لاپاراسکوپی مدت‌زمان نقاهت را کاهش داده و احتمال عفونت را هم پایین آورده است. البته این روش جراحی که برای مشکلات ناحیه شکم قابل اجراست پیچیدگی‌های خود را هم دارد. در این مقاله می‌خواهیم نگاهی بیندازیم به پیچیدگی‌های جراحی لاپاراسکوپی و در نهایت ببینیم بهترین جراح لاپاراسکوپی کیست و چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

برای تشخیص بهترین جراح لاپاراسکوپی چه ملاک‌هایی وجود دارد؟

همان‌طور که گفته شد جراحی لاپاراسکوپی علاوه بر تمام مزیت‌های فراوانی که دارد پیچیدگی‌هایی هم دارد. از آن‌جا که جراح باید از طریق برش‌های بسیار کوچکی که در سطح شکم بیمار ایجاد می‌شود و با استفاده از لوله‌ها عمل را انجام دهد، پزشک جراح برای انجام حرکات خود محدودیت خواهد داشت. اگر جراح لاپاراسکوپی حرفه‌ای نباشد ممکن است به ارگان‌های درونی بیمار آسیب بزند و یا باعث خونریزی داخلی شود. آسیب‌های داخلی هم می‌توانند باعث عفونت شوند و مشکلات زیادی به بار آورند.

مهم‌ترین ویژگی‌هایی که بهترین دکتر لاپاراسکوپی باید داشته باشد، گذراندن دوره فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی، تجربه زیاد در جراحی لاپاراسکوپی، ارتباط مناسب با بیمار و تیم جراحی حرفه‌ای است.

در ادامه این موارد را بصورت جداگانه توضیح خواهیم داد.

 چگونه بهترین فوق تخصص لاپاراسکوپی را تشخیص دهیم؟

چگونه بهترین فوق تخصص لاپاراسکوپی را تشخیص دهیم؟

در جراحی باز یا همان جراحی معمولی، یک برش بزرگ و طولانی در سطح شکم شما ایجاد می شود که طول آن بسته به نوع جراحی از ۱۵ تا ۳۰ سانتی متر می‌تواند باشد. این برش بزرگ به این منظور ایجاد می شود که پزشک بتواند به خوبی اندام های داخل شکم را ببیند و معالجه را انجام دهد. اما در روش لاپاراسکوپی به جای یک برش بزرگ چند برش کوچک ایجاد می شود که طول آن بسیار کم و در حدود ۱.۵ الی ۲ سانتی متر است. جراح می تواند به راحتی با همین برش های ایجاد شده ابزارهای مورد نیاز جراحی و دوربین لاپاروسکوپ را وارد بدن کند، و بیمار را معالجه کند. جراح از طریق مانیتور داخل بدن بیمار را مشاهده کرده و جراحی را انجام می‌دهد.

در جراحی لاپاراسکوپی ترخیص سریع‌تر، نقاهت کوتاه‌تر، هزینه کم‌تر، احتمال عفونت کم‌تر است.

1. فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته

پزشکان جراح بعد از گذراندن دوره تخصصی جراحی عمومی و هم‌چنین گذراندن آزمون‌های اولیه وارد دوره فوق تخصص و فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی می‌شوند. در این دوره که حدود دو سال طول می‌کشد دکتر جراح به‌صورت علمی و عملی با انواع مختلف جراحی لاپاراسکوپی آشنا می‌شود و در انجام جراحی‌های لاپاراسکوپی مشارکت می‌کند.

جراح عمومی هم می‌تواند انواع جراحی لاپاراسکوپی را انجام دهد. نکته مهم همین‌جاست. اگر به دنبال بهترین جراح لاپاراسکوپی یا یک جراح لاپاراسکوپی خوب می‌گردید باید دنبال جراحی باشید که مدرک فلوشیپ لاپاراسکوپی پیشرفته داشته باشد.

طبعا دستمزد جراحی پزشکی که مدرک فلوشیپ جراحی دارد بیشتر است اما ارزشش را دارد. تجربه بیماران نشان داده است که آن‌هایی که نزد جراح فلوشیپ پیشرفته عمل کرده‌اند نسبت به کسانی‌که نزد جراحان عمومی عمل کرده‌اند نتیجه بهتری گرفته‌اند.

یکی از جراحی‌های لاغری که به روش لاپاراسکوپی انجام می‌شود، عمل بای پس معده است. در این عمل معده ما به دو بخش تقسیم می‌شود و غذا مسیر کوتاهی را در طول معده طی می‌کند و بعد وارد روده می‌شود. چون بعد از عمل کالری کمی از غذا دریافت می‌کنیم و همچنین متابولیسم بدن بالا می‌رود؛ کاهش وزن زیادی اتفاق میفتد. در مقاله عمل بای پس کلاسیک، همه چیز را به‌طور دقیق و با جزییات کامل برای شما توضیح داده‌ایم. اگر در حال تحقیق در مورد عمل‌های لاغری هستید، پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

انواع جراحی لاغری که به روش لاپاراسکوپی انجام می‌شوند:

جراحی اسلیو معده

جراحی بای پس معده

جراحی بای پس معده

باندینگ معده

اصلاح فتق

بستن و انسداد لوله های رحم

حذف اندام های دچار بیماری، مانند آپاندیس و کیسه صفرا

حذف زخم یا بافت اسکار و تشخیص منبع درد شکم

برداشتن یا ترمیم سیستم ادراری مانند حالب، مثانه و کلیه ها

اهدای کلیه

برداشتن یا ترمیم اندام های تولید مثل زنان مانند لوله های فالوپ و رحم

برداشتن یا ترمیم قسمت های از روده بزرگ یا معده

بررسی اندام های شکمی که تشخیص آن ها دشوار است

ناباروی خانم ها

آپاندیسیت

آندومتریوز که تکه های کوچکی از پوشش داخل رحم در بیرون از رحم مشاهده می شود

برداشتن آپاندیس ملتهب

برداشتن بخشی از رحم به منظور درمان بیماری گوارشی مانند دیورتیکولیت و کرون

ترمیم زخم معده

حذف قسمتی از اندام ها مبتلا به سرطان مانند پروستات، کبد، کلیه، تخمدان ها و مثانه

زمانی که پزشک اندام ها را با روش لاپاراسکوپی مورد بررسی قرار می دهد، می تواند به وجود مشکلاتی از جمله وجود تومور یا یک توده در داخل بدن، بیماری های کبدی، وجود و نشت مایعات در حفره شکم، میزان پیشرفت سرطان، تاثیر یا عدم تاثیر برخی درمان ها پی ببرد.

در این مواقع پزشک معالج بعد از بررسی های لازم، می تواند درمان را شروع کند.

2. تجربه جراحی لاپاراسکوپی

یکی از ویژگی‌های مهم بهترین دکتر لاپاراسکوپی، تجربه زیاد جراحی است. همان‌طور که می‌دانید در مهارت جراحی دانش به تنهایی کافی نیست. جراحی ترکیبی است از علم و مهارت. بنابراین پزشکی که تجربه بالاتری در جراحی داشته باشد به جراحی مسلط‌تر خواهد بود و در صورت عمل نزد این جراح نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد.

در جراحی لاپاراسکوپی از آن‌جا که جراح با ابزارآلات بیش‌تری هم سر و کار دارد، تجربه پزشک جراح اهمیت بیش‌تری پیدا می‌کند.

برای دریافت مشاوره از تیم دکتر محمود حیدری فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته، با تجربه بیش از 1500 جراحی لاپاراسکوپی با شماره‌های تماس داخل سایت تماس بگیرید.

بهترین جراح لاپاراسکوپی سعی می کند عالی ترین نوع درمان را به بیماری شما ارائه دهد و از تجهیزات و امکانات خوب و عالی در این زمینه استفاده نماید. بنابراین جراح لاپاراسکوپی باید به انواع جراحی لاپاراسکوپی مسلط باشد. به همین دلیل دانشی که جراح در دوره فلوشیپ فرامی‌گیرد و تجربه کاری او بسیار تأثیرگذار است.

بهترین جراح لاپاراسکوپی باید تجربه تعداد عمل‌های زیادی داشته باشد
بهترین جراح لاپاراسکوپی باید تجربه تعداد عمل‌های زیادی داشته باشد

3. ارتباط مناسب با بیمار

یک جراح لاپاراسکوپی خوب در زمینه ی عمل به بیمار مشاوره و راهنمایی می‌دهد. او خوب می داند که بیمار چه اضطرابی را تحمل می کند و سعی می کند تا با دقت و حوصله به تمام سوالات بیمار پاسخ بدهد.

به علائم بیمار توجه زیادی می کند و بهترین روش را برای درمان برمی گزیند. همچنین مراقبت های قبل و بعد از عمل را یادآوری می کند و سعی دارد تا آرامش از دست رفته را به بیمار بازگرداند.

برای عمل از بهترین جراح لاپاراسکوپی کمک بگیریم
برای عمل از بهترین جراح لاپاراسکوپی کمک بگیریم

رضایت بیمار دکتر محمود حیدری فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی

یکی از راه‌ها برای پیدا کردن بهترین متخصص جراحی لاپاراسکوپی بررسی رضایت بیماران قبلی دکتر است

برای دیدن رضایت بیماران جراحی شده توسط دکتر محمود حیدری فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی به صفحه تصاویر و ویدئوها مراجعه کنید

4. تیم جراحی

یکی از فاکتورهای دیگر برای انتخاب جراح لاپاراسکوپی تیم جراحی دلسوز و به‌روز است.

مهم است که پزشک عمل را در بیمارستان یا کلینیکی معتبر انجام دهد که امکانات به‌روز داشته باشند.

نکات دیگر درباره بهترین جراح لاپاراسکوپی

بهترین پزشک فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی ابتدا روش های دیگری را برای تشخیص بیماری امتحان می کند. روش هایی مانند سونوگرافی، سی تی اسکن، اسکن ام آر آی و در صورتی که نتیجه ی مد نظر را نگرفت به سراغ جراحی می‌رود. به غیر از مواردی که در بالا ذکر شد بهترین فوق تخصص لاپاراسکوپی باید موارد زیر را در نظر داشته باشد.

 • پرونده ی پزشکی بیمار را مطالعه کند و سابقه بیماری را بررسی نموده و از حساسیت های بیمار مطلع شود.
 • عمل را در مراکز معتبر انجام دهد و مهارت کافی داشته باشد.
 • به بیمار مشاوره قبل از عمل داده و توصیه های بعد از عمل را حتما یادآور شود.
 • امکان برقراری ارتباط با پزشک راحت بوده و از طریق مجازی نیز امکان پذیر باشد.
 • بیماران معالجه شونده نظر مثبتی درباره ی پزشک داشته باشند.
 • با داشتن اخلاق خوب و حرفه‌ای به بیمار احساس اطمینان بدهد تا از اضطراب رها شود.
بهترین جراح لاپاراسکوپی را برای عمل خود انتخاب کنید
بهترین جراح لاپاراسکوپی را برای عمل خود انتخاب کنید
 • یک جراح لاپاراسکوپ خوب باید بتواند دوره ی نقاهت را تا حد ممکن کم کند و از درد بیمار بکاهد.
 • زمان بستری شدن را با انجام عمل خوب کم کند و عفونت بعد از عمل حداقل باشد.
 • یک جراح لاپاراسکوپ خوب باید از آسیب رسیدن به روده مثانه و کلیه جلوگیری کند.
 • بهترین دکتر فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی باید بتواند در تشخیص توده ی شکمی، درجه پیشرفت سرطان، بیماری کبد، ناباروری زنان و…. درست عمل کند.

در صورتی که یک پزشک تمام موارد بالا را دارا باشد و در بیهوشی بیمار مشکلی ایجاد نشود می توان آن پزشک را بهترین جراح لاپاراسکوپی دانست و با خیالی آسوده خود را به او بسپارید.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با ویژگی های یک جراح لاپاراسکوپی خوب آشنا کنیم. جهت انتخاب بهترین جراح لاپاراسکوپی لازم است تا تحقیق های فراوانی در این زمینه انجام بگیرد. برای سلامتی و حال خوب خود تلاش کنید و جسم بیمار خود را به دست یک متخصص خوب بسپارید.

مشاوره و توصیه های پزشک قبل و بعد از عمل را دست کم نگیرید و حتما آن‌ها را رعایت کنید تا به زودی سلامتی خود را به دست آورید. واکنش هر بدن نسبت به عمل متفاوت است و مقایسه خود با دیگران در این زمینه همیشه کار درستی نیست.

برای به دست آوردن نتیجه مطلوب به بهترین پزشک لاپاراسکوپی مراجعه کنید. انتخاب بهترین جراح لاپاراسکوپی کمک می کند تا یک عمل بدون استرس و اضطراب را تجربه کنید و خیلی سریع سلامتی را به دست آورید.

تمام افراد دچار بیماری نیاز به جراحی ندارند و تشخیص آن به عهده ی بهترین متخصص جراحی لاپاراسکوپی است در صورت عجله داشتن برای انتخاب جراح قادر نخواهید بود که بهترین جراح را انتخاب کنید. با تحقیق و بررسی و سابقه کاری پزشک می توان میزان دانش او را در این زمینه دانست.

اگر نیاز به اطلاعات بیش‌تری دارید اصلا نگران نباشید. خیلی راحت می‌توانید با شماره‌های تماس داخل سایت با تیم جراحی دکتر حیدری تماس برقرار کرده و سؤالات خود را مطرح کنید و بصورت رایگان مشاوره دریافت کنید. هم‌چنین از طریق کامنت‌ها می‌توانید نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

مشاوره و هماهنگی : ۰۹۹۲۳۶۳۱۱۶۹

سؤالات متداول

چرا مهم است که درباره بهترین جراح لاپاراسکوپی تحقیق کنیم؟

جراح عمومی هم می‌تواند جراحی‌های لاپاراسکوپی را انجام دهد اما طبیعتا درصد موفقیت آن به اندازه جراحی که توسط فلوشیپ لاپاراسکوپی انجام شده نخواهد بود. درست است که جراحی لاپاراسکوپی مزایای فوق‌العاده‌ای دارد اما جراح بخاطر برش‌های کوچک در سطح شکم محدودیت حرکتی خواهد داشت. به همین دلیل اگر جراح حرفه‌ای نباشد ممکن است به اندام‌های داخلی آسیب زده و هم‌چنین موجب خونریزی داخلی شود.

فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی چیست؟

پزشکان پس از گذراندن دوره جراحی عمومی می‌توانند در یک دوره دو ساله علمی-عملی فوق تخصصی شرکت کنند. در این دوره جراح بصورت علمی و عملی با تکنیک‌ها و ابزارهای لاپاراسکوپی آشنا می‌شود و در جراحی‌های مشکل همکاری می‌کند. پزشک جراحی که این دوره را با موفقیت پشت سر می‌گذارد مدرک فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی دریافت می‌کند. پزشکی که مدرک فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی دارد دانش و مهارت بیشتری درباره انواع جراحی لاپاراسکوپی دارد.

 

مطالب مرتبط و خواندنی

بهترین جراح لاغری
جراحی لاغری
بهترین جراح چاقی
جراحی چاقی
جراحی لاپاراسکوپی
بهترین جراح اسلیو معده
جراحی اسلیو معده
بهترین جراح بای پس معده
جراحی بای پس معده

منابع بیشتر:

Laparoscopy (keyhole surgery)
Laparoscopic Surgery

  5/5 - (3 امتیاز)

  23 نظر

   • هستی گرامی
    نمی‌شه به‌شکل کلی گفت. چون بستگی داره که عمل لاپاراسکوپی با چه هدفی انجام شده.
    اما از این نظر که زخم بسیار کمتر و سطحی‌تری نسبت به سایر جراحی‌ها داره، بیمار درد کمتری رو در قسمت زخم تجربه می‌کنه که یک تا چند روز ادامه داره.
    بسته به هدف جراحی، پزشک برای شما مسکن تجویز خواهد کرد.

  • سلام
   خسته نباششید
   همه عملای لاغری با روش لاپاراسکوپی انجام میشه یا روش سنتی هم هست؟

   • سلام و عرض ادب
    بله، تمام جراحی‌های باریاتریک که سیستم گوارشی شما رو تغییر می‌دن، به روش لاپاراسکوپی انجام می‌شن.

  • من دختر عموم چند ماه پیش برای کیسه صفراش لاپاراسکوپی کرد
   خیلیییی راحت بود ن اذیت شد نه زخم خاصی داشت
   میخواستم بگم اصلا نترسید خیلی راحته

   • دوست عزیز در روزها و هفته‌های اول بعد از جراحی طبیعی است که این چیزها را تجربه کنید:
    احساس خستگی، تهوع و استفراغ، درد، ضعف، سبکی سر، نفخ، اشتهای کم، اسهال و احساسات متفاوت و متضاد.

   • سلام دوست عزیز
    عمل‌های لاغری برای کسانی مناسب است که اضافه‌وزن بسیار زیادی دارند و رژیم‌های غذایی و ورزش تاثیر قابل‌قبولی در کاهش وزن‌شان ندارد. برای این افراد، جراحی لاغری راه بسیار ساده‌تر و سریع‌تری است تا هم لاغر شوند و هم زندگی سالمی را تجربه کنند.

  • سلام خسته نباشین
   راجع به جراحی لاپاراسکوپی و پزشک اطلاعات مفیدی به دست آوردم.
   ممنون از سایت مفیدتون

   • سلام سپاس از شما
    طبق اطلاعات و گزارش های موجود، روش لاپاراسکوپی در مقایسه با جراحی باز معمولاً باعث از دست دادن خون کمتر و ترومای کمتر میشه، در نتیجه بهبود سریع‌تر و کاهش مدت زمان بستری شدن در بیمارستان را به همراه داره. برای اطلاع بیشتر باید بدونید که جراحی لاپاراسکوپی نیاز به بیهوشی عمومی داره و هزینه آن نسبت به جراحی باز بیشتره.

  • سلام خسته نباشید سایت بسیار عالی و مفیدی دارید. یه سوال دارم:
   آیا جراحی لاپاراسکوپی بهترین راه برای جراحیه؟

   • سلام دوست عزیز
    جراحی لاپاراسکوپی نتایج بهبود و کیفیت زندگی بهتری نسبت به جراحی باز برای کوله‌سیستکتومی، اسپلنکتومی و جراحی مری داره. اما با این حال بیمارانی که جراحی های باز انجام میدن هم مانند لاپاراسکوپی نتایج بهبود و وضعیت سلامتی خوبی دارن.

   • سلام ممنون از شما
    در حال حاضر جراحی های رایجی به روش لاپاراسکوپی انجام میشوند شامل:
    برداشتن کیست، فیبروم، سنگ و پولیپ.
    برداشتن تومورهای کوچک
    بیوپسی ها
    بستن لوله و برگشت.
    برداشتن حاملگی خارج از رحم
    جراحی اندومتریوز
    جراحی بازسازی مجرای ادرار و واژن.
    ارکیوپکسی (جراحی اصلاح بیضه).

   • سلام دوست عزیز
    پزشک مورد نظر باید مدرک تحصیلات تکمیلی پزشکی، دکترای پزشکی (MD) و کارشناسی ارشد جراحی داشته باشه.

  • سلام وقت بخیر
   جراحی لاپاراسکوپی انجام دادم به نظرم لاپاراسکوپی یه جراحی ایمن و بدون نگرانیست.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جدیدترین مقالات