انواع روش های لاغری سریع که بهتر است بدانید.

بررسی انواع روش های لاغری سریع

همانطور که می دانید امروزه به علت فراگیری رژیم های غذایی مناسب و رونق بازار فست فود و غذاهای چرب و همچنین کم تحرکی و برخی از بیماری های روحی و داخلی چاقی و اضافه وزن بسیار شدت گرفته است. چاقی خود می تواند علامت و نشانه ای جهت هشدار تهدید سلامتی افراد محسوب شود. از این رو، افرادی که به اضافه وزن دچار هستند، در پی راه و روش هایی جهت کاهش وزن خود می باشند. روش هایی که ارائه می شوند، گاها ممکن است با عوارض و بیماری هایی نیز همراه باشد. در این صورت نه تنها فرد بهبود پیدا نمی کند، بلکه ممکن است دیگر دستگاه های بدنی فرد دچار تغییر جدی و منفی شوند.

در این مقاله سعی کردیم تا ابتدا شما را با راه های سالم و با حداقل عوارض آشنا کنیم. در ادامه به بررسی راه هایی جهت لاغری سریع می پردازیم که اغلب به صورت تهاجمی و به صورت جراحی انجام می شوند. نکته مهم در این زمینه آن است که حتما پیش از اقدام برای هر گونه تغییر، ابتدا با پزشک متخصص مشورت کنید.

تاثیر ورزش و رعایت رژیم غذایی بر لاغری
تاثیر ورزش و رعایت رژیم غذایی بر لاغری

روش هایی جهت لاغری سریع

از آنجایی که پروسه درمان چاقی و اضافه وزن تا حد زیادی می تواند زمان بر و طولانی باشد، معمولا افراد ترجیح می دهند از روش هایی که برای لاغری سریع معرفی شده اند، استفاده کنند. البته حتما اطلاع دارید که بهترین و سالم ترین شیوه جهت کاهش اضافه وزن و رسیدن به وزن ایده آل افراد، استفاده از یک رژیم غذایی سالم و کم کالری به همراه روتین ورزشی به شمار می رود. این روش نیازمند صرف زمان زیادی است و صبر و شکیبایی زیادی را می طلبد. گاها بیماران مبتلا به چاقی این روش را برای درمان خود انتخاب نمی کنند.

راه حل هایی که برای لاغری سریع افراد به کار گرفته شده، بیماران را در کمترین زمان ممکن بهبود می بخشد. البته که این روش با عوارضی همراه است که ممکن است ماه ها بیمار را درگیر خود نماید. هنگامی که این روش تهاجمی را برای کاهش وزن خود انتخاب می کنید، پیشنهاد می شود که حتما با رعایت رژیم سالم غذایی خود و ورزش نتایج حاصل از اقدام خود را تا حد ثابتی نگه دارید. دلیل این موضوع آن است که اکثر روش های تهاجمی برای کاهش وزن نتایج پایدار و ثابتی را در بلند مدت نخواهند داشت.

همانطور که می دانید، بهترین راه برای لاغری رژیم غذایی سالم و انجام ورزش های مربوطه تعریف می شود که من ترین عوارض را در پی خواهند داشت. چنانچه به هر دلیلی انجام روش های  لاغری سریع را انتخاب کرده اید، باید در انتخاب پزشک متخصص خود آگاهی لازم را داشته باشید. جراحی لیپوماتیک، لاغری سریع با فرایند مزوتراپی و لاغری سریع با دستگاه از نمونه روش های لاغری سریع می باشند که در ادامه به بررسی هر کدام می پردازیم. هرکدام از این روش ها، دارای نکات مثبت و منفی ویژه خود می باشند و اساس هریک با دیگری تفاوت های زیادی می کند.

1. لاغری به روش جراحی لیپوماتیک

از نمونه روش هایی که امروزه جهت لاغری سریع معرفی شده و بسیار پر طرفدار بوده است، جراحی لیپوماتیک می باشد. در این نوع راه لاغری سریع، کاهش توده چربی در بدن انجام می شود. در طول انجام این جراحی، توده‌های چربی با کمک دستگاه های لیپوماتیک خارج می شوند. همانطور که می دانید لیپوساکشن می تواند با خطر آمبولی و مرگ همراه باشد. در روش جراحی لیپوماتیک به هیچ عنوان این خطر وجود ندارد و به وسیله بی حسی موضعی انجام می‌گردد. بدین صورت شما بدون هیچ گونه بیهوشی می توانید در کم ترین مدت زمان ممکن تا چندین سایز به طور قابل توجهی کاهش وزن داشته باشید.

با این روش لاغری سریع، هیچ گونه آسیبی به بافت های مجاور بدن شما وارد نخواهد شد. لاغری به شیوه جراحی لیپوماتیک با کم ترین میزان کبودی و درد و خونریزی و ناراحتی همراه می باشد. این مورد می تواند از پر اهمیت ترین دلایلی باشد که این روش خواهان زیادی را پیدا کرده است. در این روش، میزان سلول های بدن کاهش می یابد، سلولیت در بدن افراد از بین می رود و کاهش سایز سریع در فرد رخ می دهد. از آنجایی که این روش به صورت تهاجمی می باشد، نتایج حاصل شده از آن نیز به یکباره و بسیار سریع قابل مشاهده خواهد بود.

این روش برای مناطقی از بدن افراد نظیر ران، شکم، پهلو، باسن، بازو و غبغب انجام پذیر هستند برداشت چربی از بدن شما از این مناطق انجام می‌شود که شما در صورت تمایل می توانید چربی های برداشته شده را به قسمت دیگری از بدن خود انتقال دهید. لیپوماتیک از برترین راه های کاهش وزن که با نام پیکر تراشی نیز شناخته شده می باشد.

بررسی روش جراحی لیپوماتیک جهت لاغری سریع
بررسی روش جراحی لیپوماتیک جهت لاغری سریع
 • نحوه انجام جراحی لیپوماتیک

انجام این جراحی با دستگاه لیپوماتیک صورت می گیرد. ساختار این دستگاه به گونه ای است که دارای یک میله بسیار نازک می باشد. این میله وارد بدن می شود و چربی ها را با نیروی مکش خود تخلیه می کند. در جراحی لاغری با کمک دستگاه لیپوماتیک، نحوه استفاده از دستگاه و موقعیت ورود میله های آن از اهمیت بالایی برخوردار است. این موارد می تواند سطح موفقیت این جراحی را تا حد زیادی مشخص نمایند. به همین جهت همواره به مراجعه کنندگان توصیه می‌شود که ابتدا درباره پزشک خود اطمینان کافی را حاصل کنند و سپس نوبت جراحی خود را ثبت نمایند. میزان رضایت از عمل شما تا حد زیادی به مهارت و تجربه پزشک متخصصتان وابسته است. در گزینش پزشک معالج خود اصلا عجله و ریسک نکنید تا فرم بدن شما پس از عمل مطابق با استاندارد های شما شکل گرفته باشد و همچنین کمترین عوارض جانبی پس از جراحی را داشته باشید.

 • دوره نقاهت بیماران پس از جراحی لیپوماتیک و مراقبت های مربوط به آن

این جراحی در یک روز قابل انجام است و به هیچ عنوانی احتیاجی به بستری کردن بیمار نخواهد بود و بیمار داروی بیهوشی دریافت نخواهد کرد. این موضوع بدان معناست که دوره نقاهت این جراحی بسیار پایین است که در این صورت می توانید در مدت زمان کم تری فعالیت های روزمره خود را انجام دهید.

افرادی که این روش را برای کاهش اضافه وزن خود انتخاب کرده اند، ممکن است با این نگرانی مواجه شوند که وزن سابق خود را مجددا بدست آورند. نکته مهم آن است که در صورت رعایت رژیم های صحیح غذایی و انجام ورزش های مربوطه به صورت منظم فرم بدنی شما شما مناسبی می گیرد و در حد استاندارد و متناسب با خواست شما فرم خواهد گرفت. بدین صورت دیگر جای هیچ گونه نگرانی از بابت انجام این گونه جراحی نخواهد بود.

مزایا و معایب روش تهاجمی لیپوماتیک
مزایا و معایب روش تهاجمی لیپوماتیک

2. لاغری سریع با روش مزوتراپی

آن دسته از افرادی که به اضافه وزن دچار هستند، می توانند جهت لاغری خود روش مزوتراپی را امتحان کنند. همانطور که می دانید شکم، پهلو ها، بازو ها، بخش ران ها و باسن از اندام های بدن محسوب می شوند که امکان ذخیره چربی در آن ها نسبت به دیگر اندام ها بالا تر می باشد. لایه زیرین پوست، لایه چربی و بافت همبند از جمله بافت هایی هستند که بخش زیرین پوست قرار گرفته اند. روش مزوتراپی به گونه ای است که مواد خاصی را به این لایه ها تزریق می نمایند. هنگامی که این دارو ها به بافت های میانی پوست می رسند، چربی های موجود در بافت های زیرین پوست را از بین می برند.

مزوتراپی از آن دسته از روش های لاغری سریع محسوب می شود که هیچ گونه خطر و عوارضی را نخواهد داشت. انجام این کار نیز مدت زمان زیادی را نیاز ندارد. حدودا یک ساعت برای این کار کافی می باشد. این روش کم ترین درد را دارد و دوره نقاهت آن نیز بسیار کوتاه برآورد شده است. انجام مزوتراپی هیچ گونه اختلالی در عملکرد و کارکرد اصلی بافت های بدن ایجاد نخواهد کرد. هزینه آن نیز نسبت به دیگر روش های تهاجمی لاغری پایین می باشد. میزان کاهش سایز شما و همچنین تعداد جلسات شما برای مزوتراپی به عواملی همچون نوع بافت و مقدار چربی موجود در آن بستگی دارد.

نکته مهم درباره روش مزوتراپی که جهت لاغری سریع به کار برده می شود، آن است که حتما می بایست زیر نظر پزشک متخصص مربوطه انجام شود. بسیار در انتخاب پزشک خود دقت کنید. مهارت و تجربه پزشک معالج شما می بایست بالا باشد. چرا که تاثیر بسیار زیادی در نتیجه عمل شما خواهد داشت. مزوتراپی، سلولیت پوست شما را از بین می برد و پوست شما را سفت می کند. در نتیجه کاهش وزن شما بدون شل شدگی ‌پوستتان انجام می شود. حتما پیش از اقدام جهت رزرو نوبت مزوتراپی خود، تحقیقات خود را به صورت کامل انجام داشته باشید تا با اطمینان خاطر بیشتری این کار را انجام دهید.

بررسی نحوه عملکرد روش مزوتراپی جهت لاغری سریع
بررسی نحوه عملکرد روش مزوتراپی جهت لاغری سریع

3. لاغری با دستگاه

همانطور که اطلاع دارید، روش های مختلفی برای لاغری سریع وجود دارد که از مزیت های آن ها می توان به دوره نقاهت کم آن ها و کمبود عوارض جانبی آنها اشاره کرد. علاوه بر این موارد هزینه مناسب آنها از جمله عواملی است که این روش ها را بسیار نزد مردم محبوب کرده است. لاغری با دستگاه، نوعی روش لاغری سریع به شمار می رود که امروزه توانسته مخاطبان زیادی را به خود جلب نماید. در این روش، دستگاه لاغری، توده های چربی موجود در بدن را از بین می برد. در استفاده از این روش، حتما می بایست از پزشک معالج خود مشورت بگیرید. چرا که انتخاب دستگاه مناسب با بدن شما و میزان چربی موجود در بدن شما بر عهده پزشک معالج شما می باشد. انتخاب دستگاه مناسب با بدن شما بسیار در شکل گیری فرم مناسب بدن شما تاثیر گذار می باشد.

انواع مختلفی از دستگاه های مختلف امروزه در بازار موجود می باشد. عملکرد هر یک از آنها با دیگری دارای تفاوت هایی می باشد. در انواع این دستگاه ها از روش های متفاوتی نظیر گرم کردن بافت های مختلف بدن، انجماد، ارزش بافت های چربی و امواج اولتراسوند به کار گرفته خواهد شد. لاغری با دستگاه راحتی و ایمنی را برای مراجعه کنندگان فراهم می کند. البته پس از انجام لاغری با دستگاه، نکاتی همانند ورزش و رژیم غذایی سالم وجود دارند که می بایست انجام شود تا بدن فرم جدید خود را حفظ کند.

روش لاغری سریع با دستگاه، روشی غیر تهاجمی محسوب می شود که این مورد به تنهایی از مزایای مهم این دستگاه به شمار می رود. با توجه به اینکه دستگاه های زیادی با اهداف مختلفی در بازار موجود می باشند، افراد به هر گونه فرم بدنی می توانند از این روش استفاده کنند. این دستگاه شامل سیستم خنک کننده می باشد که این روش را هم برای پزشکان و هم برای بیماران آسان تر نموده است. حتما پیش از تصمیم گیری قطعی خود برای انجام این راه لاغری سریع، از پزشکان فعال در این زمینه آگاهی لازم را کسب نمایید. این کار موجب می شود تا با خیال آسوده تری نوبت خود را رزرو کنید.

نکات مثبت و منفی روش غیر تهاجمی لاغری با دستگاه
نکات مثبت و منفی روش غیر تهاجمی لاغری با دستگاه

سخن پایانی

همانطور که در متن اشاره شد، تعداد بسیاری از افرادی که از بیماری چاقی رنج می برند، راه های سریع لاغری را به روش های غیر تهاجمی ترجیح می دهند. به طور معمول دلیل آن صرف زمان کم تر معرفی می شود. هر کدام از روش های لاغری سریع را انتخاب کنید، می بایست ورزش، رژیم غذایی، مدت زمان خواب و استرس خود را تا حد مناسبی کنترل نمایید. بدین صورت سوخت و ساز بدنی شما در حد متعادل و استانداردی قرار می گیرد. در نتیجه آن حال جسمانی شما رو به بهبود و پیشرفت سوق داده می شود.‌

چنانچه تصمیم گرفته اید از روش های مطرح در لاغری سریع استفاده کنید، حتما باید متخصص مربوطه شرایط جسمانی شما را بررسی کند. در این مرحله انتخاب یک پزشک متخصص از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. دکتر حیدری از پزشکان حاذق این عرصه به شمار می روند که پروسه لاغری شما را با بهترین کیفیت ممکن انجام می دهند. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت مربوطه مراجعه کنید. مشاوران مربوطه در سایت آماده پاسخگویی به شما عزیزان خواهند بود. همچنین در صورت وجود هر گونه سوال درباره انتخاب راه لاغری سریع متناسب با ویژگی های بدنی خود می توانید در بخش کامنت های سایت، پرسش خود را درج نمایید. علاوه بر سایت، امکان ارتباط از طریق پلتفرم واتس اپ نیز در این خصوص وجود دارد که مراجعه کنندگان می توانند از این روش نیز استفاده نمایند.‌

  5/5 - (1 امتیاز)

  بدون نظر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جدیدترین مقالات