کاهش وزن آسان با دستگاه ترواسکالپ یا دستگاه لاغری موضعی

ترواسکالپ

لاغری با استفاده از ترواسکالپ

اگر دچار اضافه وزن هستید و می خواهید به وزن ایده آلتان برسید، اما علاقه ندارید از روش های تهاجمی مانند انواع جراحی های لاغری استفاده کنید، جای هیچ نگرانی نیست می توانید از روش غیر تهاجمی ترواسکالپ استفاده نمایید. اگر تمایل به استفاده از روش لاغری با این دستگاه را دارید،  که به آن دستگاه لاغری موضعی نیز گفته می شود، وبه دنبال این هستید که اطلاعاتی درباره آن بدست آورید در ادامه مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله ما به موضوعاتی پیرامون این روش لاغری و فواید و مضرات آن می پردازیم.

دستگاه لاغری موضعی چیست؟

این دستگاه لاغری موضعی است همانطور که از اسمش مشخص است بر روی قسمت هایی از بدن انجام می شود که دچار اضافه وزن هست، در این روش بدون جراحی وخونریزی و با بهترین اثر،  فرد  به نتیجه دلخواه خود که لاغری است، می رسد‌. اگر چاقی موضعی در قسمت های باسن ، شکم، بازو و غبغب دارید، می توانید از این دستگاه برای لاغر کردن این قسمت ها استفاده نمایید. بوسیله این دستگاه قسمت هایی از بدن که نام برده شد را فاقد هر گونه انباشت چربی  می سازید. اما اگر شاخصه توده بدنی زیادی دارید بهتر است از روش های دیگری مانند جراحی وقرص های لاغری استفاده نمایید.

لاغری موضعی با دستگاه ترواسکالپ
لاغری موضعی با دستگاه ترواسکالپ

روش کار دستگاه ترواسکالپ

در این روش پزشک ابتدا  بدن فرد را بوسیله تست اینبادی و دستگاه کوانتوم مورد بررسی قرار می دهد. و مکان و میزان چربی های اضافه بدن را مشخص می کند، تا قابل تشخیص باشد که پروپ های دستگاه باید بر روی کدام قسمت های بدن قرار بگیرد و به چه تعدادی باشد، تا به نتیجه دلخواه برسید.

بوسیله جریان آر اف و با حرارت بالای ۴۶ درجه چربی های انباشته شده را تحت تاثیر قرار می دهد، و در طی مدت ۱۲ هفته ۲۴ درصد از ضخامت چربی های بدنتان کم می شود.

لاغری موضعی غبغب و صورت
لاغری موضعی غبغب و صورت

از دستگاه ترواسکالپ برای لاغری کدام اندام استفاده می شود؟

اگر شما دچار چاقی هستید این روش لاغری  برای شما روش مناسبی نیست و باید از روش های دیگر لاغری مانند جراحی های چاقی و قرص های لاغری استفاده کنید. اما اگر در بعضی از اندام های بدنتان تجمع چربی و اضافه وزن دارید و می خواهید به وزن ایده آلتان برسید، میتوانید از این روش استفاده نمایید .

چربی قسمت هایی از بدنتان را که می توانید با دستگاه لاغری موضعی از بین ببرید:

 • باسن و ران
 • شکم
 • غبغب
 • بازو
 • چربی پشت کمر

فواید لاغری با دستگاه ترواسکالپ

 1. کاهش چربی قسمت های مختلف بدن همچون غبغب و باسن و شکم.
 2. لاغری موضعی اندام هایی که درگیر اضافه وزن هستند.
 3. رفع و کاهش سلولیت پوست. سلولیت پوست نوعی عفونت باکتریایی است که در اعماق پوست نفوذ پیدا میکند که در صورت عدم توجه به آن، زندگی فرد به خطر میفتد.
 4. در این روش از لاغری به دلیل ایمن بودن و نداشتن هیچ گونه خطری برای سلامت شخص، روش مناسبی برای لاغری موضعی است.
 5. در لاغری با این روش امکان بازگشت اضافه وزن در فرد وجود ندارد‌.
 6. در لاغری با این روش پوست بدن کشیده و در نهایت سفت می شود.
 7. این روش از لاغری بدون درد و خونریزی است.

عوارض لاغری با دستگاه ترواسکالپ

این روش از لاغری عوارض خاصی را به دنبال ندارد، فقط به مقدار کمی پوست بدن قرمز رنگ می شود که در نهایت، در طول مدت کوتاهی رفع می شود.

لاغری موضعی شکم
لاغری موضعی شکم

لاغری با دستگاه ترواسکالپ برای چه کسانی مناسب است؟

 1. افرادی که شاخصه توده بدنی آن ها بالا است، نمی توانند از این روش برای لاغری استفاده کنند. این افراد باید از روش های دیگری همچون جراحی لاغری و یا قرص های لاغری استفاده نمایند.
 2. خانم هایی که باردار و شیرده هستند نیز نمی توانند از این روش برای لاغری استفاده کنند.
 3. اگر فردی دچار بیماری های خاصی همچون بیماری های کلیوی است و یا داروهای خاصی استفاده می کند، نباید از دستگاه لاغری موضعی استفاده کند.
 4. افرادی که درون بدنشان دستگاه تنظیم  کننده ضربان قلب و یا ایمپلنت های الکترونیکی دارند نمی توانند از این روش استفاده کنند.

تداخل روش لاغری با ترواسکالپ با موارد درمانی و دارویی

 1. اندام هایی که  قرار است با این روش لاغر شود، باید تمیز باشد و فاقد هرگونه آلودگی و یا لوازم بهداشتی و یا درمانی مانند کرم و مرطوب کننده باشد.
 2. قسمتی که قرار است تحت درمان لاغری قرار گیرد، فاقد انواع زیور آلات و پیرسینگ باشد.
 3. قبل از درمان به مقدار لازم مایعات مصرف شود.
 4. قبل از این روش لاغری موهای زائد شیو شود‌.
 5. تا یک ماه قبل از این روش از مواردی که باعث تحریک پوستی می شود، مانند برنزه کردن خودداری شود.

تعداد جلسات لاغری با دستگاه لاغری موضعی

در هر فردی با توجه به چربی های انباشته شده در بدنش و همچنین مقدار اضافه وزن در فرد متفاوت است، اما معمولا یک جلسه کافی است. اما در برخی افراد که دچار اضافه وزن هستند و چربی زیادی در بدنشان انباشته شده است نیاز دارند به یک یا دو جلسه ی دیگر برای اینکه به کاهش وزن دلخواهشان برسند.

مدت زمان هر جلسه لاغری با دستگاه لاغری موضعی چه مقدار طول می کشد؟

برای لاغری با این روش نیاز است تا در هر جلسه مدت زمان ۱۵ دقیقه برای لاغری موضعی فرد، وقت گذاشته شود تا در نهایت فرد به وزن دلخواهش نزدیک شود.

فاصله دوره های لاغری با استفاده از دستگاه ترواسکالپ چه مقداری است؟

تعداد جلسات لاغری موضعی در هر فردی متفاوت است. تعداد جلسات بستگی به میزان چربی های انباشته شده در بدن فرد دارد. برخی افراد یک جلسه برایشان کافی است اما برخی ديگر که چربی های زیادی دارند نیاز است تا چند جلسه درمان را سپری کنند. در اشخاصی که به‌ چند جلسه درمان نیاز دارند باید فاصله دو جلسه لاغری با این روش ۲ تا ۳ ماه باشد.

دوره نقاهت بیماران بعد از روش لاغری با دستگاه لاغری موضعی چه مقدار طول می کشد؟

این روش درمان به صورت سرپایی انجام می گیرد و مانع فعالیت های فرد نمی شود و بلافاصله بعد از درمان می تواند به  فعالیت های  روز مره خود باز گردد.

نکته پایانی

در صورتی که شما دچار چاقی هستید گزینه لاغری با ترواسکالپ برای شما مناسب نیست اما می توانید از طریق جراحی لاغری به وزن ایده آلتان برسید، به این منظور به سایت و پیج  دکتر حیدری متخصص جراح  لاغری  جهت مشاوره و درمان  مراجعه فرمایید.

  4.5/5 - (2 امتیاز)

  بدون نظر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جدیدترین مقالات