تجربیات کسانی که عمل بای‌ پس معده انجام داده اند به ما چه کمکی می‌کند؟

تجربیات کسانی که عمل بای پس معده انجام داده اند

یکی از روش‌های مرسوم که همه ما انسان‌ها قبل انجام کارهای مهم از آن استفاده می کنیم پرس وجو است. شنیدن و یا خواندن نظرات و تجربیات افرادی که قبل از ما آن کار را انجام داده اند بسیار حائز اهمیت است زیرا آگاهی ما را در رابطه با موضوعی که می خواهیم انجام بدیم افزایش می‌دهد. اگر تصمیم گرفته‌اید که عمل بای‌پس معده انجام دهید بهتر است قبل از آن حتما این مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله ما از تجربیات کسانی که عمل بای ‌پس معده انجام داده‌اند برای شما گفته‌ایم تا به دیدی باز به سمت این عمل جراحی بروید.

جراحی بای پس معده چیست؟

به صورت خلاصه این جراحی یکی از عمل‌های موثر در زمینه چاقی است و برای افرادی مناسب است که شاخص توده بدنی بالا دارند و یا دچار دیابت هستند.

برای اینکه این جراحی موثر تر باشد پزشک معالج بعد از انجام این جراحی یک برنامه غذایی و یا سبک زندگی جدید به شما می‌دهد تا با رعایت کردن آن جراحی بای‌پس تاثیر بیشتری بر روی بدن شما داشته باشد. این تکنیک درمانی نه تنها اضافه وزن را به صورت چشمگیری از بین می‌برد بلکه دیابت نوع دو را نیز تا حد قابل توجهی کنترل می‌کند.

تجربیات کسانی که عمل بای‌پس انجام داده‌اند

تجربیات کسانی که عمل بای ‌پس معده انجام داده اند را می‌توان به چندین دسته مختلف تقسیم کرد زیرا هر فردی در مورد تجربیات خود یک نظر متفاوت دارد و ممکن است برای برخی بسیار خوب و موثر بوده باشد و برای سایرین نامطلوب و بی‌اثر. بیشترین تجربیات کسانی که عمل بای‌  پس معده انجام داده اند در دسته‌های زیر خلاصه می‌شود.

· تغییرات عاطفی و روانی

یکی از اساسی‌ترین تجربیات کسانی که عمل بای پس معده انجام داده اند ایجاد تغییرات در دستگاه گوارش است که ممکن است برخی از مراجعین، از آن چشم‌پوشی کنند. در صورتی که اصلا نباید این مورد را نادیده گرفت زیرا همین مورد در برخی از افراد تغییرات روانی و عاطفی را رقم می‌زند و به سبب آن مراجعین تجربیات تلخی را از این عمل به یاد می‌آورند.

· ایجاد عوارض نامطلوب

جراحی بای‌پس نیز مانند سایر جراحی‌های باریاتریک عوارضی را برای مراجعین خواهد داشت و اینکه بگوییم این عمل بدون هیچ گونه عارضه است حرفی نادرست و غیر علمی است. تجربیات کسانی که عمل بای پس معده انجام داده اند به ما می‌گوید جراحی بای‌پس ممکن است برای برخی از افراد همراه با التهاب، تورم، عفونت و در بدترین حالت آمبولی ریه و نشتی معده باشد. بعضی از مراجعین شاید به دلیل اینکه آگاهی کامل را کسب نکرده‌اند و به به سراغ این جراحی رفته اند این عوارض را نامطلوب بدانند. درست است که این عوارض ممکن است برای شما رخ دهد ولی اگر دیدید که این عوارض بیشتر از حالت عادی است در زودترین زمان ممکن باید به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

· به وجود آمدن سبک زندگی جدید

از دیگر تجربه عمل بای پس معده که می توان به آن اشاره کرد عوض شدن نوع زندگی است. چرا می‌گوییم عوض شدن نوع زندگی؟ زیرا افرادی که به دنبال عمل بای‌پس معده هستند عمدتا زندگی ناسالمی را تجربه کرده‌اند و هر آنچه که دلشان خواسته را بدون هیچ گونه مانعی میل کرده اند. اما هنگامی که شما تجربه عمل بای پس معده را بدست می‌آورید تا مدتی محدودیت در خورد و خوراک‌تان دارید. پزشکان این کارا برای تثبیت شدن وزن و جلوگیری از اضافه وزن مجدد می‌کنند. به همین خاطر است که پیدا کردن سبک زندگی جدید یکی از تجربیات کسانی که عمل بای‌پس معده انجام دادند به حساب می‌آید.

تجربیات کسانی که عمل بای پس معده انجام داده اند
تجربیات کسانی که عمل بای پس معده انجام داده اند چه کمکی به ما می‌کند؟

· دوره نقاهت بعد از عمل

در تجربیات کسانی که عمل بای ‌پس معده انجام داده اند، دوره نقاهت نیز دیده می‌شود. دوره نقاهت این جراحی عموما در بیمارستان سپری می‌شود تا اگر اتفاقی برای فرد بیمار افتاد کادر درمان در کنار او و در دسترس باشند. در دوره نقاهت طبیعی است که بیمار احساس درد در محلی که عمل انجام شده داشته باشد و برای تسکین این دردها از مسکن‌های مجاز و یا مسکن‌هایی که پزشک تجویز کرده است استفاده کند. در طول دوره نقاهت بیمار باید ابتدا رژیم غذایی مایعات را شروع کند و بعد از گذراندن این دوره به سراغ دوره بعدی یعنی رژیم پوره برود. با پیروی کردن از این رژیم‌ها به بدن این اجازه داده می شود تا خودش را بازسازی کند و به تدریج روند بهبودی را آغاز کند.

· کاهش وزن و به دست آوردن سلامتی

یکی دیگر از مهمترین تجربیات کسانی که عمل بای پس معده انجام داده اند، کاهش وزن چشم‌گیر و به دست آوردن مجدد سلامتی است. بعد از عمل بای پس معده افراد وزن زیادی را از دست می‌دهند که همین امر باعث می‌شود تا آن ها عزت و اعتماد به نفس بیشتر و همچنین خوش اندامی و خوش استایلی را تجربه کنند و خوشحال‌تر باشند. علاوه بر موارد گفته شده این عمل سلامتی مجدد را نیز برای شما به ارمغان می‌آورد زیرا با کاهش وزن برخی از بیماری‌هایی که با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کردید مانند آپنه خواب، فشارخون بالا و دیابت نوع دو از بین بروند.

· سندروم دامپینگ

سندروم دامپینگ یکی دیگر از تجربیات کسانی که عمل بای پس معده انجام داده اند. این سندروم در میزان و نوع غذا مشکلاتی را به وجود می‌آورد و به صورت تهوع و استفراغ شدید ظاهر می شود. باید گفت که ممکن است حتی بعد از گذشت سال‌ها از عمل بای‌پس افراد ندانند که چه غذایی را باید در چه مقدار میل کنند. البته به این موضوع توجه کنید که این سندروم، عارضه عمل نیست.

دلیل انجام جراحی باس‌پس معده ایناست که افراد نتوانند هر چیزی را در هر مقدار بخورند پس سندروم دامپینگ واکنش جسمی بدن ناشی از این عمل است. اگر افرادی که این عمل را انجام داده‌اند به نکات مهم غذایی بعد از آن دقتی نکنند دچار این سندروم می‌شوند. علائم این سندروم شامل موارد زیر است:

  • ضربان قلب نامنظم
  • تعریق بیش از حد
  • سرگیجه و منگی
  • اسهال و استفراغ
  • تپش قلب

تجربیات مثبت و منفی عمل بای‌پس معده

اگر بخواهیم تجربیات کسانی که عمل بای‌ پس معده انجام داده اند را به صورت خلاصه بگوییم می‌توانیم آن‌ها را به دو دسته مثبت و منفی تقسیم کنیم.

· تجربیات منفی

درست است که عمل بای‌پس عوارض زیادی ندارد و بیشتر افراد تجربیات خوبی از آن دارند ولی برخی از افراد که بدن حساس‌تری داشته‌اند تجربیات متفاوتی داشته‌اند.

  1. شل شدن پوست و ریزش مو
  2. آزاردهنده بودن درد حاصل از شکاف‌های ایجاد شده
  3. بوی بد دهان بعد از عمل( این بوی بد دهان فقط بعد از عمل است و به محض اینکه رژیم غذایی آغاز شود از بین می‌رود)

· تجربیات مثبت

بیشتر افرادی که عمل بای‌پس را انجام می‌دهند از این عمل رضایت دارند و از تجربیات مثبت‌شان صحبت می کنند. این تجربیات مثبت عبارتند از:

  1. آغاز روند کاهش وزن بعد از عمل
  2. افزایش اعتماد به نفس
  3. خوش هیکل شدن
  4. افزایش سلامتی

تجربیات عمل بای‌پس و اسلیو معده تقریبا مشابه همدیگر است؛ پس بهتر است که تجربیات افرادی که عمل اسلیو معده را نیز انجام داده‌اند را بخوانید. برای اینکه از تجربیات این عمل نیز مطلع شوید کافیست اینجا کلیک کنید.

تجربیات کسانی که عمل بای پس معده انجام داده اند
آیا تجربه کسانی که عمل بای پس معده انجام دادند مفید است؟

 سخن آخر

در این مقاله ما به شما از تجربه کسانی که عمل بای پس معده انجام دادند گفتیم تا اگر قصد انجام این کار را دارید با دیدی بهتر به سمت انجام این عمل بروید. ولی اگر باز هم اطلاعات بیشتری در رابطه با این عمل نیاز دارید می‌توانید به مقاله چقدر احتمال دارد به پشیمانی بعد از عمل بای پس معده دچار شوید نیز سری بزنید.

برای اینکه یک تجربه و خاطره‌ی عالی از این عمل در ذهن شما بماند می‌توانید به دکتر محمود حیدری مراجعه کنید. دکتر محمود حیدری با تجربه بیش از 2000 عمل‌ در زمینه باریاتریک می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت با شماره زیر تماس بگیرید.

09923631169

    Rate this post

    بدون نظر

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    جدیدترین مقالات