با مصرف پودر پروتئین بعد از عمل اسلیو ، زودتر به زندگی عادی برگرد!

مصرف پودر پروتئین بعد از عمل اسلیو

پروتئین ستاره‌ی امروز دنیای تغذیه است. غیرممکن است که در راهروی فروشگاه‌های موادغذایی قدم بزنید و چشم‌تان به محصولات پروتئینی نیفتد. پروتئین مسئول عملکردهای مهم بدن ماست و برای ساخت بافت، ترمیم، ارسال سیگنال‌های هورمونی، عملکرد آنزیم‌ها و حفظ سطحPH  طبیعی در خون استفاده می‌شود. همان‌طور که می‌بینید پروتئین نقش بزرگی در بدن ما دارد. اما بیایید امروز در مورد کسانی که عمل اسلیو را انجام داده‌اند صحبت کنیم. این افراد بعد از عمل چطور باید پروتئین مورد نیازشان را دریافت کنند؟ در این مقاله همراه ما باشید تا در مورد مصرف پودر پروتئین بعد از عمل اسلیو بیشتر صحبت کنیم و با راه‌حل مشکل دریافت پروتئین بعد از جراحی اسلیو معده بیشتر آشنا شویم.

چرا مصرف پودر پروتئین بعد از عمل اسلیو مهم است؟

عمل اسلیو یکی از روش‌های جراحی لاغری است که در آن قسمتی از معده ما برداشته می‌شود تا غذای کمتری را استفاده کنیم. طبق توصیه‌ی پزشکان بعد از عمل اسلیو معده برای ترمیم و کمک به متابولیسم بدن ما باید چیزی حدود 60 الی 80 گرم پروتئین مصرف کنیم. این مقدار، چیز زیادی نیست اما تا سه ماه بعد از عمل و حتی شاید بیشتر ما نمی‌توانیم در هر وعده غذای جامد زیادی را بوریم. وقتی حجم دریافتی غذا کم می‌شود ما باید به مصرف پودر پروتئین بعد از عمل اسلیو تکیه کنیم.

مصرف پودر پروتئین بعد از عمل اسلیو را فراموش نکنید!
مصرف پودر پروتئین بعد از عمل اسلیو را فراموش نکنید!

مصرف پروتئین بعد از عمل لاغری چه فوایدی دارد؟

پودر پروتئین یک مکمل غذایی مفید است که از منابع پروتئینی مختلفی مثل گوشت قرمز، گوشت ماهی، سویا نخود، برنج و غیره به دست میاید. این پودر به دلیل اینکه سرشار از پروتئین است و چربی و کربوهیدارت کمی دارد به‌عنوان یک منبع غذایی مفید و قابل تجزیه و تحلیل استفاده می‌شود. پودر پروتئین فواید زیادی دارد که در ادامه با آن آشنا می‌شویم:

1- حفظ عضلات و جلوگیری از افتادگی پوست

در این دوره که کم‌شدن وزن به سرعت اتفاق میفتد، مصرف پروتئین برای متابولیسم و حفظ عضلات بدن ضروری است. اگر در حال لاغرشدن باشیم، در حالی‌که پروتئین زیادی نداشته باشیم، بدن ما برای جبران، پروتئین خود را از عضلات می‌گیرد. در نتیجه به‌جای چربی‌سوزی، عضلات خود را از دست می‌دهیم. یکی از دلایلی که بعد از عمل‌های چاقی بیماران افتادگی پوست را تجربه می‌کنند، از دست دادن عضلات به‌خاطر کمبود پروتئین است.

2- حفظ و کاهش وزن

پودر پروتئین به مدت طولانی‌تری در معده باقی می‌ماند و باعث می‌شود که ما احساس سیری داشته باشیم، کمتر غذا بخوریم و وزن مناسب خود را حفظ کنیم.

 

رفع کمبود پروتئین بعد از جراحی اسلیو

3- حمایت از سیستم ایمنی

یکی از کارهای مهمی که پروتئین‌ها انجام می‌دهند این است که در ساخت سلول‌های ایمنی و آنتی‌بادی‌ها نقش مهمی دارند. مصرف پودر پروتئین بعد از اسلیو معده می‌تواند به کم‌شدن خطر ابتلا به عفونت‌ها و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند.

4- حفظ بافت‌های بدن

وقتی که ما در حال کم‌کردن وزن خود هستیم ممکن است به پوست، مو و ناخن‌های خود آسیب وارد کنیم. مصرف پروتئین بعد از جراحی اسلیو به حفظ و بازسازی این بافت‌ها کمک بزرگی می‌کند.

5- جلوگیری از ریزش مو

دلیل دیگری که مصرف پودر پروتئین بعد از عمل اسلیو را توجیه می‌کند، جلوگیری از ریزش مو است. اگر بعد از عمل پروتئین کافی استفاده نکنیم، موهای ما شروع به ریزش می‌کند.

با مصرف پودر پروتئین بعد از عمل اسلیو از ریزش موی خود جلوگیری کنید.
با مصرف پودر پروتئین بعد از عمل اسلیو از ریزش موی خود جلوگیری کنید.

از چه زمانی شروع به مصرف پودر پروتئین کنیم؟

احتمالا به‌عنوان بخشی از رژیم قبل از عمل (حدودا 2 هفته قبل از عمل) با توصیه پزشک باید مصرف شیک‌های پروتئینی را شروع کنیم. در ادامه مصرف پودر پروتئین بعد از عمل اسلیو دقیقا در همان اتاق ریکاوری شروع می‌شود و تا زمانی که معده کاملا بهبود پیدا نکرده باشد باید مصرف پودر پروتئین را با مشورت با پزشک ادامه داد. بعد از چند هفته می‌توان شروع به استفاده از غذاهایی کرد که منبع پروتئین هستند. غذاهایی مثل مرغ، ماهی، گوشت قرمز، تخم‌مرغ، آجیل و غیره. البته چون حجم معده کم شده است به سختی می‌توان با مصرف غذا 60 گرم پروتئین را به دست آورد.

تا چه زمانی مصرف پروتئین را ادامه دهیم؟

مدت زمانی که لازم است بعد از عمل اسلیو پودر پروتئین را در برنامه غذایی خود داشته باشیم بین 4 الی 12 هفته است. اگر عمل طولانی و پیچیده بوده باشد، باید به توصیه جراح مدت بیشتری از پودر پروتئین استفاده کرد. هر کسی بعد از عمل باید با جراح و متخصص تغذیه مشورت کند تا مدت زمان دقیق مصرف پروتئین را بر اساس شرایط و نیازهای بیمار تعیین کند. جراح و متخصص تغذیه همچنین می‌توانند بر اساس پیشرفت در بازسازی بعد از عمل، وضعیت سلامتی و سطح فعالیت نظر دقیق‌تر و درست‌تری را به ما بدهند.

راهنمای مصرف پودر پروتئین بعد از عمل لاغری

برای مصرف پودر پروتئین بعد از اسلیو معده باید به نکات زیر توجه کنید.

1- مشورت با پزشک

قبل از شروع مصرف پروتئین حتما با پزشک مشورت کنید تا بر اساس شرایط شما بهترین تصمیم گرفته شود.

2- تعیین میزان مصرف

باتوجه به وزن، سطح فعالیت و کمبودهای بدن، پزشک میزان مناسب پودر پروتئین در هر وعده را برای شما مشخص می‌کند.

3- ترکیب با مایعات

پودر پروتئین را معمولا با مایعاتی مثل آب، آب‌میوه و شیر ترکیب می‌کنند. در این مورد بهتر است نظر پزشک را بپرسید.

4- توجه به عوارض

اگر با مصرف پودر پروتئین متوجه عوارضی مثل مشکلات گوراشی، حساسیت و یا عوارض دیگر شده‌اید، بهتر است مصرف پودر پروتئین را کنار بگذارید و موضوع را به جراح خود اطلاع دهید.

5- رعایت دستورات تولید کننده

قبل از مصرف توضیحات روی بسته را بادقت بخونید. هر برند ممکن است دستورالعمل و روش‌های خاص خود را داشته باشد. پس به توضیحات توجه کنید.

قبل از مصرف پودرهای پروتئین توضیحات روی بسته را بخوانید.
قبل از مصرف پودرهای پروتئین توضیحات روی بسته را بخوانید.

توصیه‌های پروتئینی بعد از عمل

بعد از عمل اسلیو ما با محدودیت کالری در هر وعده غذایی روبه‌رو می‌شویم، از طرفی باید پروتئین زیادی را مصرف کنیم. در اینجا چند راهکار برای مصرف پودر پروتئین بعد از عمل اسلیو را داریم.

 • به رژیم غذایی خود متعهد باشید و حتما در هر وعده غذایی، مخصوصا میان‌وعده‌ها، پروتئین مصرف کنید.
 • مصرف پروتئین را در اولویت قرار دهید حتی بالاتر از میوه‌ها و سبزیجات و سعی کنید هر وعده غذایی را با مصرف پروتئین شروع کنید.
 • به غذاهایی که پروتئین ندارند، پودر پروتئین اضافه کرده و بعد نوش‌جان کنید.
 • از شیک‌های پروتئینی غافل نشوید. شیک‌های پروتئینی نه تنها پروتئین مورد مورد نیاز بدن را تامین می‌کنند بلکه باعث می‌شوند در طول روز مایعات بیشتری را مصرف کنیم.
پروتئین بعد از جراحی اسلیو به شما کمک می‌کند که نتیجه بهتری بگیرید.
پروتئین بعد از جراحی اسلیو به شما کمک می‌کند که نتیجه بهتری بگیرید.

جمع‌بندی درباره مصرف پودر پروتئین بعد از اسلیو معده

در این مقاله در مورد اهمیت مصرف پودر پروتئین بعد از عمل اسلیو معده صحبت کردیم. مصرف پروتئین بعد از عمل لاغری نقش مهمی در بازسازی بدن و گرفتن بهترین نتیجه از عمل را دارد. پروتئین همچنین به بهترشدن جریان انرژی، التیام زخم‌ها، افزایش عضلات و افزایش سزعت متابولیسم بدن کمک بزرگی می‌کند.

وقتی که تصمیم به عمل لاغری می‌گیرید؛ مهم‌ترین نکته در مسیری که قرار است طی کنید انتخاب یک جراح حرفه‌ای و با تجربه است. یکی از جراحان حرفه‌ای و معتبر در زمینه عمل‌های لاغری دکتر محمود حیدری است. دکتر حیدری سابقه انجام بیش از 2000 عمل جراحی را دارند و در این زمنیه مهارت زیادی پیدا کرده‌اند. ایشان با استفاده از روش‌های پیشرفته و به‌روز، بهترین نتیجه را برای بیماران خود تضمین می‌کنند. برای دیدن نمونه‌کارهای دکتر حیدری می‌توانید اینجا را کلیک کنید. همچنین برای مشاوره و تعیین وقت می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

۰۹۹۲۳۶۳۱۱۶۹

اگر شما هم تجربه‌ای از مصرف پودر پروتئین بعد از عمل اسلیو دارید، خوشحال می‌شویم که در قسمت کامنت، این تجربه را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

چرا مصرف پروتئین بعد از عمل اسلیو انقدر اهمیت دارد؟پروتئین به تشکیل هورمون، آنتی‌بادی‌های سیستم‌ایمنی و آنزیم‌ها کمک می‌کند. اگر می‌خواهید اصولی و سالم وزن کم‌ کنید به پروتئین‌ها نیاز دارد. همچنین پروتئین به کمک متابولیسم بدن میاید و باعث می‌شود که که شما بتوانید سریع‌تر وزن کم کنید و آخرین فایده پودر پروتئین این است که شما در بین وعده‌های مختلف احساس سیری دارید بهترین پودر پروتئین بعد از عمل اسلیو معده چیست و از کجا باید آن را تهیه کرد؟”

راستش را بخواهید پودرهای پروتئین زیادی در بازار وجود دارند برای پیدا کردن بهترین پودر پروتئین بعد از عمل اسلیو بهتر است با جراح خود مشورت کنید. جراح باتجربه‌ای که دارد مطمئنا می‌تواند بهترین پودر را به شما معرفی کند. احتمالا جراح به شما پروتئین Whey  را معرفی خواهد کرد.

بعد از عمل چند بار در روز از شیک‌ پروتئین استفاده کنیم؟

بعد از عمل 3 الی 4 بار در روز یک شیک را کاملا بنوشید. اگر بعد از یک ساعت نتوانستید آن را تمام کنید، نوشیدن آن را کنار بگذارید. در روزهای اول بعد از عمل کاملا طبیعی‌ست که نتوانید در یک وعده یک شیک را تمام کنید.

  2.7/5 - (3 امتیاز)

  بدون نظر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جدیدترین مقالات