راز لاغری سریع سلبریتی ها چیست؟! عمل لاغری افراد معروف

عمل لاغری افراد معروف

فهرست این مقاله

در صورت عدم پاسخگویی کلیک کنید

همه ما در سال های اخیر لاغری عجیب و سریع بازیگران و سلبریتی ها را دیده ایم. مهران غفوریان، بهاره رهنما، نعیمه نظام دوست، امیر نوری، رضا داوود نژاد. این ها فقط بخشی از بازیگران ایرانی بودند که دیدن آن ها بعد از کاهش وزن خیلی از ماها را شوکه کرد. هم چنین خواننده های ایرانی مثل رضا صادقی و مجریان معروفی مثل جواد خیابانی با کاهش وزن خود همه را شگفت زده کردند. این سلبریتی ها با چه روشی چنین کاهش وزن سریعی داشته اند؟ آیا عمل جراحی را انتخاب کرده اند؟ در اینصورت عمل لاغری افراد معروف از چه نوع بوده است؟ آیا در این نوع جراحی‌ها کل شکم بیمار شکافته می‌شود یا از عمل لاپاراسکوپی استفاده می‌کنند؟

هدف افراد معروف از عمل لاغری چه بوده است؟ آیا عمل لاغری برای سلامتی این افراد مفید بوده؟ و آیا این جراحی برای آنها عوارض و مشکلاتی نداشته است؟ در اینجا می خواهیم با شما در رابطه با عمل لاغری افراد معروف ایرانی و خارجی با شما گفتگو کنیم و سپس برای توضیحات بیشتر شما را با انواع مختلف عمل لاغری هم آشنا خواهیم کرد. اگر دانستن درباره عمل لاغری افراد معروف برای شما هم جذاب است این پست را از دست ندهید.

عمل لاغری افراد معروف ایرانی

با وجود اینکه زمان خیلی زیادی از رایج شدن روش‌های لاغری به شیوه‌ی عمل‌ نگذشته اما بسیاری از افراد معروف ایرانی نیز از این عمل‌ها برای رهایی از اضافه وزن استفاده کرده‌اند.

همین پیوستن سلبریتی‌ها به عمل‌های لاغری باعث شده تا بسیاری از مردم نیز به سمت این عمل‌ها هجوم بیاورند.

با ما باشید تا در ادامه داستان لاغری بعضی از آن ها را باهم مرور کنیم.

1. رضا داودنژاد

رضا داوودنژاد با عمل و رژیم غذایی 97 کیلوگرم وزن کم کرد! او با عمل بای پس در سال 89 و دو سال رژیم غذایی از 187 کیلو به 90 کیلو رسید. او در یک مصاحبه گفت:

((این یک قانون است که همه آدم های چاق دوست دارند لاغر شوند. من در زمان ازدواجم به 187 کیلو هم رسیدم. من به دلیل عمل اشتباهی که انجام دادم و باپیپس روده بود و وسعت زیادی داشت به این نقطه رسیدم.))

عمل لاغری رضا داود نژاد؛ عمل لاغری افراد معروف
عمل لاغری رضا داود نژاد؛ عمل لاغری افراد معروف

2. امیر نوری

امیر نوری با حضور در برنامه شباهنگی توضیح داد که چگونه بعد از عمل توانسته است کاهش وزن زیادی داشته باشد. او که به گفته خودش تا 100 کیلو هم رسیده بود بعد از عمل توانست به وزن 68 تا 70 برسد.

امیر نوری در پاسخ به سؤال مجری که چه شده همه بازیگران به کاهش وزن روی آورده اند گفت علت آن مشکلاتی است که چاقی برای سلامتی آنها بوجود می آورد؛ مثلا اینکه دکترها به خود او گفته بودند دو تا از مهره های کمرش سیاه شده اند و اگر وزنش را کاهش ندهد دچار مشکلات جدی تری میشود.

عمل لاغری امیر نوری؛ جراحی لاغری بازیگران
عمل لاغری امیر نوری؛ جراحی لاغری بازیگران

3. مهران غفوریان

مهران غفوریان بازیگر و کارگردان طنزپرداز و محبوب کشورمان عمل جراحی بخاطر عارضه مفصل ران انجام داد و بعد از آن پزشکان به او توصیه کردند که باید 20 تا 30 کیلوگرم کاهش وزن داشته باشد.

درباره روش کاهش وزن مهران غفوریان گمانه زنی های زیادی وجود دارد. اما می توان حدس زد کاهش وزن سریع او از طریق عمل جراحی انجام شده باشد.

او در یک برنامه تلویزیونی گفت: من 53 کیلو وزن کم کردم. یکی از بچه ها گفت من 53 کیلو هستم و رفت چایی بیاورد. انگاری چربی های من بود که رفت برای من چایی بیاورد!

لاغری مهران غفوریان؛ جراحی لاغری بازیگران
لاغری مهران غفوریان؛ جراحی لاغری بازیگران

4. بهاره رهنما

بهاره رهنما از جمله بازیگران با چاقی مفرط بوده که راه و روش‌های متفاوتی را برای رسیدن به اندام دلخواه خود امتحان کرده. چاقی در خانواده‌ی آن‌ها ارثی بوده و مدام وزن او بالا میرفته. همچنین افزایش وزن باعث تنگی نفس و اختلالات گوارشی شده که تحمل آن برایش بسیار دشوار بوده است. او ابتدا از بالن معده استفاده کرده که تقریبا ده کیلو کاهش وزن داشته اما پس از برداشتن بالن با سی کیلو افزایش وزن مواجه شده. این بار او نیز عمل اسلیو انجام می‌دهد و علاوه‌بر کاهش بیش از بیست کیلو، سلامت خود را نیز بدست می‌آورد.

عمل اسلیو بهاره رهنما؛ راز لاغری عجیب بازیگران
عمل اسلیو بهاره رهنما؛ راز لاغری عجیب بازیگران

5. مهرانه مهین ترابی

مهرانه مهین ترابی نیز از جمله بازیگرانی است که داشتن چهره‌ی شاداب و جوان او در سن شصت سالگی آرزوی خیلی از بانوان است. این بانو برای داشتن اندامی بهتر و زیباتر به عمل اسلیو معده روی آورده و حالا در وضعیت خوبی به سر می‌برد.

6. نعیمه نظام دوست

نعیمه نظام دوست از جمله افرادی است که عمل لاغری انجام داده است. او میگوید بیماری چاقی داشته و چربی‌ها اطراف قلب او را گرفته بودند. در بسیاری موارد نفس کشیدن هم برایش سخت بوده با کمر درد فراوانی مواجه میشده. به گفته او ممکن بود بر اثر سکته‌ی قلبی حیات خود را از دست می‌داد. ابتدا بالن معده گذاشته که نه تنها باعث کاهش وزن نشده که باعث افزایش وزن شده و عوارض دیگر همراه داشته است. او پس از تحقیقات فراوان به عمل اسلیو معده روی‌ آورده و تاکید دارد افراد به این عمل بعنوان آخرین راه حل لاغری روی بیاورند. نعیمه نظام دوست حالا از عمل لاغری خود راضی بوده و حس خوبی دارد.

عمل لاغری بازیگران؛ جراحی لاغری افراد مشهور
عمل لاغری بازیگران؛ جراحی لاغری افراد مشهور

7. جواد خیابانی

جواد خیابانی که این روزها با اندامی کاملا متفاوت در تلویزیون ظاهر می‌شود. با انجام عمل اسلیو معده و لاپاراسکوپی حدود سی کیلو از وزن خود را کم کرده. اضافه وزن او باعث بروز بیماری‌های قلبی عروقی، مشکل کبدی، فشارخون و… میشده و بعنوان آخرین راه حل به عمل روی آورده است.

جراحی لاغری افراد مشهور؛ عمل لاغری اسلیو جواد خیابانی
جراحی لاغری افراد مشهور؛ عمل لاغری اسلیو جواد خیابانی

عمل لاغری افراد معروف خارجی

عمل بای‌پس معده از جمله عمل‌ لاغری پر طرفدار سلبریتی‌ها است که در خارج افراد معروف زیادی به آن روی آورده‌اند. این عمل جراحی محبوبیت فراوانی دارد و نتایج خوبی نیز از خود بجای گذاشته. در ادامه‌ی مطلب در مورد عمل لاغری افراد معروف خارجی بیشتر توضیح می‌دهیم.

بای‌پس معده از عمل‌های لاغری پر طرفدار است
بای‌پس معده از عمل‌های لاغری پر طرفدار است

1. رندی جکسون

رندی جکسون بازیگر آمریکایی که داوری مسابقه‌ی معروف امریکن آیدل را نیز انجام می‌دهد، با عمل بای‌پس معده توانسته ۴۵ کیلو وزن خود را کم کند و همچنین دیابت خود را نیز با این روش کنترل کرد.

عمل لاغری افراد معروف خارجی
عمل لاغری افراد معروف خارجی

2. کارنی ویلسون

کارنی ویلسون بازیگر و خواننده معروف عمل بای‌پس معده را دوبار انجام داده که حدود ۶۸ کیلو کاهش وزن داشته البته در عمل اول. عمل دوم را پس از حاملگی دوم انجام داده که تا کنون سیزده کیلو کاهش وزن به همراه داشته است.

3. جنیفر هالیدی

جنیفر هالیدی خواننده و بازیگر معروف توانسته حدود ۵۶ کیلو وزن با عمل بای‌پس معده کم کند. او می‌گوید به علت چاقی بسیاری از موقعیت‌های کاری مهم را از دست می‌داده و به مرور این امر باعث افسردگی وی شده تا جایی که اقدام به خودکشی کرده که خوشبختانه ناموفق بوده. جنیفر برای درمان افسردگی خود در اولین اقدام عمل جراحی انجام داده که بعد از آن به مرور سلامت روحی خود را بدست آورده و مشکلات گرفتگی عروق و بافت بدن نیز کمتر شده.

4. اتا جیمز

اتاجیمز بازیگر و خواننده‌ی معروف با عمل بای‌پس معده موفق شده ۹۰ کیلو وزن کم کند.

5. کریستینا اگیلرا

کریستینا اگیلرا ترانه نویس و خواننده‌ی معروف که پس از بارداری افزایش وزن چشم‌گیری داشته توانسته با این عمل ۲۳ کیلو کاهش وزن داشته باشد.

لاغری سلبریتی های خارجی؛ کریستینا اگیلرا
لاغری سلبریتی های خارجی؛ کریستینا اگیلرا

عمل لاغری افراد معروف و بیماری‌های ناشی از چاقی

6. پتی آستین

پتی آستن آمریکایی به علت اضافه وزن دچار پارگی زانو شده. همچنین آسم، دیابت نوع۲ و حتی یائسگی زودرس به سراغ او آمده بود. به توصیه‌ی پزشک عمل بای‌پس معده انجام داده که باعث کاهش ۶۳ کیلویی وزن وی شده است.

عمل لاغری افراد معروف و بیماری های ناشی از چاقی
عمل لاغری افراد معروف و بیماری های ناشی از چاقی

7. رزی اونادل

رزی اونادل کمدین و هنر پیشه و نویسنده بدلیل چاقی مفرط دچار حمله‌ی قلبی شده که پس از عمل بای‌پس معده سلامتی خود را بدست آورده و بسیار راضی است.

8. ماریا کری

ماریا کری از خواننده‌های معروف است که پس از بارداری و بدلیل داشتن دیابت، وزن بالایی پیدا کرده. او با وجود دانستن سختی‌های پس از عمل و تغییر سبک زندگی اما عمل بای‌پس معده انجام داده و حال خوبی دارد.

عمل لاغری ماریا کری
عمل لاغری ماریا کری

9. رزالین بار

رزالین بار از کمدین‌های محبوب تلویزیون همچنین کارگردان و بازیگری که برنده‌ی جایزه‌ی گلدن گلوب شده است. اضافه وزن او به مرحله‌ی خطرناکی رسیده بوده که با عمل بای‌پس معده ۴۰ کیلو وزن کم کرده است.

10. شارون آزبورن

شارون آزبورن هنر پیشه، مجری و داور برنامه‌ی گات تلنت بعلت بارداری و شغل پر تنشی که داشته دچار اضافه وزن شده. با عمل بای‌پس معده حس خوب را دوباره به زندگی خود باز گردانده است.

11. اپرا وینفری

اپرا وینفری مجری و تهیه کننده‌ی پر مخاطب اپراشو که در لیست ثروتنمدترین زنان امریکا قرار دارد با رژیم و ورزش‌های سخت موفق به کاهش وزن نشده است. در نهایت با عمل بای‌پس معده توانست بیش از ۴۰ کیلو وزن کم کند.

در مجموع می توان گفت عمل بای پس معده در میان عمل‌ لاغری افراد معروف بیشترین طرفدار را داشته است و در واقع نتیجه‌ بخش‌ترین عمل هم بوده است. همین نتیجه بخشی این عمل باعث شده بازیگران بیشتری نیز اقدام به عمل با این روش بکنند.

در ادامه توضیحات بیشتری در رابطه با اینکه چه کسانی کاندید عمل لاغری هستند، اینکه چه مشکلاتی می تواند باعث شود فرد به عمل لاغری روی بیاورد؟ و در مورد انواع عمل لاغری و ویژگی های هر کدام بیشتر صحبت خواهیم کرد.

عمل لاغری افراد معروف چه علت هایی دارد؟

امروزه یکی از عوامل اصلی در کاهش اعتماد بنفس و جذابیت افراد، چاقی است. همان طور که پیش از این گفتیم با کمی پرسه زدن در فضای مجازی متوجه خواهید شد عمل لاغری در میان افراد معروف پرطرفدار بوده است. اضافه وزن و چاقی از مواردی است که افراد زیادی را درگیر خورد کرده. از علل آن می‌توان به ژنتیک، مصرف برخی داروها، افزایش سن، خواب کم، بیش از حد معمول غذا خوردن و عادات غذایی ناسالم اشاره کرد. البته این نکته را نیز نباید فراموش کرد که با پیشرفت تکنولوژی و موارد رفاه، انسان‌ ناخودآگاه تحرک کمتری داشته و روی به غذای آماده می‌آورد.

عادات غذایی ناسالم می تواند منجر به چاقی مفرط شود
عادات غذایی ناسالم می تواند منجر به چاقی مفرط شود

هر کدام از شما بدون در نظر گرفتن جنسیت، سن و سال و شهرت اگر دچار اضافه وزن باشید حتما برای یک بار هم شده به فکر کاهش وزن خود افتاده‌اید. بنابراین بد نیست بدانید افراد مشهور زیادی هم سعی در کاهش وزن خود داشته‌اند که بعد از ناامید شدن از روش‌های معمول لاغری به سمت عمل‌های جراحی روانه شده‌‌اند.

چه بسا سلبریتی‌ها و افراد مشهور بیشتر از افراد معمولی به فکر لاغری باشند؛ زیرا آن‌ها در معرض دید و توجه بیشتری هستند پس لازم می‌شود که به تناسب اندام خود رسیدگی ‌کنند، در ادامه با ما همراه باشید.

مشکلات و بیماری های ناشی از چاقی موجب انجام عمل لاغری توسط افراد معروف

چاقی علاوه ‌بر کاهش جذابیت ظاهری افراد سبب بروز بیماری‌های گوناگون نیز می‌شود. بیماری‌های قلبی عروقی، تنگی نفس، دیابت، فشارخون، چربی خون، کمر درد و پادرد و زانو درد.

افراد با انجام ورزش‌های گوناگون و رژیم‌های غذایی سرسخت بدنبال کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده‌آل هستند.

مشکلات و بیماری های ناشی از چاقی
مشکلات و بیماری های ناشی از چاقی

بسیاری با روش‌های شایعِ لاغری و کمی اراده می‌توانند از چاقی نجات یافته و به تناسب اندام برسند. در این میان اما افرادی هم هستند که بدنشان به هیچ‌یک از این روش‌ها پاسخگو نیست و کاهش وزنی ندارند. بدین ترتیب ناچاراً به عمل‌ جراحی لاغری روی می‌آورند. احتمالا برایتان جالب باشد که بدانید افراد مشهور با چاقی مفرط چگونه لاغر شده‌اند؟ زیرا آن‌ها معمولا بهترین روش را برای لاغری انتخاب می‌کنند.

افزایش وزن سبب بروز بیماری‌های مختلف
افزایش وزن سبب بروز بیماری‌های مختلف

عمل لاغری افراد معروف از چه نوعی بوده است؟

همانطور که پیشتر گفته شد زمانی‌که با امتحان کردن روش‌های گوناکون، کاهش وزنی صورت نگرفت دست به دامان عمل‌های لاغری می‌شویم.

طی سال‌های اخیر عمل‌های لاغری زیادی از جمله: عمل اسلیو معده، جراحی پلیکاسیون معده، جراحی بای‌پس روده، عمل لاغری لیپوماتیک، عمل لیپوساکشن، عمل ابدومینوپلاستی، عمل لاپاراسکوپی باندینگ شکمی و عمل بای‌پس معده صورت می‌گیرند.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته عمل لاغری افراد معروف بیشتر از نوع بای‌پس معده بوده است.

در ادامه توضیحات مختصری از عمل بای پس بازیگران و عمل اسلیو سلبریتی ها خواهیم داد.

راز لاغری عجیب بازیگران چیست؟ عمل لاغری بازیگران از چه نوعی بوده است؟
راز لاغری عجیب بازیگران چیست؟ عمل لاغری بازیگران از چه نوعی بوده است؟

1. عمل اسلیو معده یک روش رایج عمل لاغری افراد معروف

این عمل از شایع‌ترین انواع عمل‌ها در دنیا شناخته شده. طوری که عمل لاغری افراد معروف زیادی با این روش انجام گرفته است. با این عمل حدود هشتاد درصد از حجم معده برداشته می‌شود و تنها قسمت کوچکی از آن به شکل موز باقی می‌ماند. با کاهش حجم معده اشتها نیز کاهش یافته و زودتر احساس سیری می‌کنیم. در حدود یک سال تقریبا شصت درصد از وزن کاهش می‌یابد. زمان عمل کوتاه بوده و حدود دو یا سه روز نیاز به بستری دارد و بازگشت چاقی خیلی کم، از مزایای این عمل می‌باشد.

البته باید یادآور شد که شرط بازنگشتن به چاقی رعایت رژیم و توصیه‌های بعد از عمل است. در غیر این صورت احتمال بازگشت وزن در طول پنج سال و همچنین بازگشت بیماری‌هایی همچون دیابت نوع۲ وجود دارد.

دیابت چگونه با جراحی چاقی از بین میرود؟ دکتر محمود حیدری پاسخ می دهد.

 

عمل اسلیو در سمت چپ و عمل بای پس در سمت راست. کدام نوع عمل جراحی بین افراد معروف و سلبریتی ها پرطرفدارتر است؟
عمل اسلیو در سمت چپ و عمل بای پس در سمت راست. کدام نوع عمل جراحی بین افراد معروف و سلبریتی ها پرطرفدارتر است؟

2. عمل بای‌پس معده

عمل بای پس معده نسبت به انواع عمل‌های لاغری دیگر طرفداران بیشتری دارد. این عمل را با عمل بای‌پس روده اشتباه نگیرید. بای‌پس در زبان انگلیسی به معنای راه میان‌بر است. عمل بای‌پس معده در واقع، یک راه میانبر در مسیر عبور غذا ایجاد می‌کند.

 از طریق این عمل می‌توان به کاهش مقدار مصرف غذا و کاهش جذب کالری مواد غذایی رسید. با ورزش‌های مداوم و رعایت رژیم غذایی تاثیرگذاری این عمل بیشتر می‌شود. احتمال بازگشت به وزن قبل زمانی رخ می‌دهد که به توصیه‌های بعد از عمل توجه نکرده و سبک زندگی خود را تغییر ندهید.

این عمل به دو روش مینی و کلاسیک انجام می‌گیرد. در روش کلاسیک یک پیوند بین روده باریک و معده وجود دارد ولی در مینی بای پس معده علاوه بر پیوند بین روده باریک و معده یک پیوند دیگر بین روده باریک و بخش‌های دیگر وجود دارد. همچنین مدت زمان مینی‌ بای‌پس نسبت به بای‌پس کلاسیک کمتر است.

در قسمت پایانی مقاله در رابطه با این عمل بیشتر توضیح خواهیم داد زیرا عمل لاغری افراد معروف زیادی با این روش بوده است.

3. عمل لاغری لیپوماتیک

این عمل لاغری از جمله عمل‌های زیبایی محسوب می‌شود که چربی‌های جمع شده در شکم، باسن، پهلو و ران را حذف می‌کند. در این روش بدون نیاز به اتاق عمل، تیغ جراحی و بیهوشی عمومی بافت چربی زیر پوست را شکسته و چربی را خارج می‌کنند. بعد از عمل می‌توان چربی‌های خارج شده از بدن را به اندام‌های دیگر تزریق کرد.

بیشتر افراد با چاقی متوسط از این روش استفاده می‌کنند. با کمی بررسی می‌توان به این نتیجه رسید که از انواع روش‌های لاغری دیگر دارای معایب کمتری است. این روش از برش‌ها و جراحی ها به دور است، دوره‌ی نقاهیت کوتاهی دارد و خیلی زود می‌توان به زندگی عادی بازگشت.

4. جراحی پلیکاسیون معده

در این عمل برش‌های بزرگ برروی شکم انجام نمی‌گیرد و جراحی به کمک دوربین‌های کوچکی انجام می‌شود.

 یک یا چند بخش معده تا شده و توسط جراح بخیه زده می شود. بنابراین برخلاف روش قبل هیچ قسمت معده برداشته و حذف نمی‌شود. این عمل بازگشت پذیر است. در نتیجه می‌توان بعد از این عمل، آن را به دیگر عمل‌های لاغری تغییر داد و یا کاملا به روز اول باز گرداند.

جراحی پلیکاسیون معده plication surgery
جراحی پلیکاسیون معده plication surgery

زمان عمل کوتاه بوده و حدود یک تا دو روز نیاز به بستری دارد. با این روش حدود هفتاد درصد از حجم معده کم می‌شود. بیمار خیلی زود احساس سیری می‌کند و توانایی خوردن غذای زیاد را ندارد. با گذشت یک سال نزدیک شصت درصد و پس از چهار سال حدود هفتاد درصد از وزن فرد کاسته می‌شود.

عوارض ناشی از آن نیز بین یک تا نه درصد می‌باشد. البته این عمل یک روش لاغری جدید است. با این حساب از عوارض بلند مدت آن هنوز اطلاعات دقیقی وجود ندارد. عمل لاغری افراد معروف با این روش تا کنون انجام نگرفته است.

5. جراحی بای‌پس روده

در این عمل ابتدا جراحی اسلیو معده انجام می‌گیرد. قسمتی از معده برداشته شده و سپس میانبری از روده ایجاد می‌کنند. یعنی علاوه‌بر کوچک شدن معده، حجم فراوانی از روده نیز عمل جذب را انجام نمی‌دهد. با این عمل مواد غذایی از مسیر کوتاه‌تری عبور کرده و در نتیجه جذب کمتری صورت می‌گیرد.

عمل لاغری رضا داود نژاد به روش اسلیو روده انجام گرفته است؛ عمل لاغری افراد معروف
عمل لاغری رضا داود نژاد به روش اسلیو روده انجام گرفته است؛ عمل لاغری افراد معروف

بنابراین فرد شدیدا دچار سوءتغذیه شده و نیاز شدید به انواع ویتامین‌ها و پروتئین دارد. در این صورت باید تا پایان عمر از انواع مکمل‌ها و ویتامین‌ها استفاده نماید. البته اسهال، پوکی استخوان، کم خونی، زخم معده و سنگ کلیه نیز از عوارض بلند مدت این روش است. بدلیل عوارض زیاد این عمل عموما توصیه نمی‌شود؛ مگر در مواردی که شدت چاقی و عوارض آن زندگی فرد را به خطر انداخته باشد.

عمل بای‌پس روده یکی از عمل‌های لاغری
عمل بای‌پس روده یکی از عمل‌های لاغری

6. عمل لیپوساکشن

از عمل لیپوساکشن بیشتر در مواردی استفاده می‌شود که روش‌های معمولی و ورزش برای از بین بردن چربی‌ها پاسخگو نیست. این روش با ابزار ساکشن یا مکش، اقدام به برداشتن چربی‌های نواحی خاص از بدن می‌کند و به آن‌ها شکل می‌دهد. البته برای کاهش وزن در نظر گرفته نمی‌شود و بیشتر برای تناسب اندام مفید است.

در لیپوساکشن، چربی‌های بدن کاملا از بین می‌روند زیرا که عمل با حرارت انجام می‌شود و بنابراین چربی قابل استفاده نمی‌باشد. این در حالی است که در جراحی لیپوماتیک امکان استفاده از چربی‌هایی که از قسمت‌های مختلف بدن خارج شده وجود داشت. در لیپوماتیک قابلیت تزریق چربی خارج شده به قسمت‌های مختلف بدن امکان دارد. تغییر شکل نواحی مختلف تقریبا دائمی است و تا زمانی‌که وزن تغییر نکند ثابت می‌ماند.

اگر دارای دیابت یا بیماری‌های عروقی و سیستم ایمنی ضعیف هستید بهتر است از این روش درمانی استفاده نکنید. تا کنون اطلاعاتی درباره‌ی عمل لاغری افراد معروف با این روش داده نشده.

7. عمل ابدومینوپلاستی

یکی از روش‌هایی که برای درمان شلی و افتادگی شکم توصیه می‌شود این نوع عمل است. این روش برای لاغری و سفت کردن شکم کاربرد دارد. در طی عمل پوست و چربی‌های اضافی برداشته شده و عضله‌های آن محکم می‌شود. باعث زیبایی ظاهری شکم و رسیدن به ایده‌آل‌ترین حالت ممکن می‌گردد.

ابدومینوپلاستی به دو روش کلاسیک و مینی انجام می‌گردد. در چند روز اول جراحی ممکن است در نواحی عمل احساس درد و ورم داشته باشید. باید خیلی زود شروع به قدم زدن کننید. ورم ناشی از عمل ممکن است سه ماه وجود داشته باشد. همچنین تا چند ماه پوست شکم بی حس است.

8. عمل لاپاراسکوپی باندینگ شکمی قابل تنظیم

عمل لاپاراسکوپی از دیگر انواع عمل‌های لاغری است که با وجود عمل‌های با عوارض کمتر نسبت به گذشته محبوبیت کمتری دارد. در این روش با قرار دادن یک حلقه به قسمت فوقانی معده، آن را کوچک کرده و این کار باعث می‌شود با خوردن کمی غذا معده پر شود.

جراحی لاغری افراد مشهور
جراحی لاغری افراد مشهور

در عمل گفته شده برخلاف روش‌های دیگر اشتهای فرد تغییری نمی‌کند و اگر بیشتر از حجم مشخصی غذا خورده شود فرد احساس حالت تهوع داشته و ممکن است استفراغ کند. این نوع جراحی قابل بازگشت است و در صورت عدم رضایت می‌توان به حالت قبل بازگرداند همچنین نیاز به برش‌ها و شکاف‌های زیادی در سطح پوست ندارد. احتمال بروز پوکی استخوان، بیماری‌های قلبی عروقی، خستگی‌های مداوم، استفراغ، عفونت دیواره‌ی معده و… با این عمل وجود دارد.

چرا بیش تر موارد عمل لاغری افراد معروف از نوع بای پس است؟

یکی از راه‌های سریع لاغر کردن عمل بای‌پس معده است. در این عمل معده کوچک شده و عمل جذب نیز بدلیل کوچک شدن روده کاهش می‌یابد.

بنابراین زمانی‌که یک ماده غذایی مصرف می‌کنیم آن ماده بخش بزرگی از معده و روده را طی نمی‌کند یعنی مقدار کالری کمتری جذب می‌شود.

در این عمل هورمونی که برای افزایش اشتها باید ترشح شود کاهش می‌یابد که از اصلی‌ترین عامل پرخوری و چاقی هستند.

با این عمل سوخت و ساز بدن افزایش می‌یابد. زیرا که وقتی وزن کم می‌شود برعکس زمانی که افزایش وزن داریم متابولیسم بالا می‌رود.

زمانی‌که وزن کاهش می‌یابد به مرور بیماری‌های مربوط به چاقی و اضافه وزن نیز از بین می‌رود. اگر بطور کامل از بین نرود لااقل خفیف‌تر خواهد شد.

با کاهش وزن و تناسب اندام اعتماد بنفس افراد نیز افزایش می‌یابد.

دوره‌ی بهبود پیدا کردن پس از عمل مدت کوتاهی است و خیلی سریع سر پا می‌شود.

از موارد مهمی که باعث تحریک بازیگران به انجام عمل بای‌پس معده شده‌اند این است که امکان بازگشت چاقی در این عمل بشدت کم است. در واقع میتوان این عمل را عمل لاغری افراد معروف نامید.

زمان عمل بین یک ساعت الی سه ساعت طول می‌کشد که برش‌های کوچکی روی شکم انجام می‌گیرد.

عمل بای‌پس معده مناسب چه افرادی است؟

 1. افرادی که بدلیل چاقی مفرط زانودرد و کمر درد دارند.
 2. افرادی که دیابت نوع۲ و فشار خون بالا دارند.
 3. افرادی کهشاخص توده بدنی آن‌ها بین ۳۴ تا ۴۵ است.
 4. افرادی که مشکل آپنه‌ خواب دارند.

آیا عمل بای پس باعث اختلال در جذب میشود؟

عوارض عمل بای‌پس معده

این عمل نیز مانند تمام عمل‌های زیبایی دیگر دارای عوارض کوتاه مدت و بلند مدت است که باتوجه به فرد و متخصص ممکن است اتفاق بیفتد. از جمله‌ی این عوارض:

 • خونریزی زیاد
 • تنگی نفس
 • ایجاد لخته خون
 • ایجاد نشتی در سیستم گوارش
 • حساسیت و آلرژی به داروهای شیمیایی
 • انسداد روده که ممکن است باعث درد شکم شود
 • تهوع و استفراغ
 • عفونت زخم‌های جراحی
 • ایجاد فتق
 • دوره نقاهت نزدیک به دوسال و یا بیشتر و نیاز به چکاپ و مراقبت‌های پزشکی
 • رژیم گرفتن دائمی و به عبارتی تغییر سبک زندگی
 • بدلیل جذب کمتر موادغذایی سیستم ایمنی بدن کاهش می‌‌یابد.
 • تا مدت‌های زیادی نیاز به مکمل و ویتامین است
 • رفلاکس معده

در این میان اما بزرگترین خطر این است که اگر جراحی توسط یک متخصص ماهر انجام نشود، جراح دیگر نمی‌تواند معده و روده کوچک شده را به حالت قبل بازگرداند. برخی عوارض مربوط به انجام عمل نیست اما با کاهش وزن ممکن است رخ بدهد از جمله:

ریزش مو، افتادگی پوست، کمبود ویتامین، سنگ صفرا

بای‌پس می تواند به عنوان پرطرفدارترین عمل لاغری افراد معروف به حساب بیاید. زیرا اگر فردی به واسطه چاقی به بیماری دیابت نوع ۲ مبتلا شده باشد یا به طور کلی این بیماری را داشته و پزشک برای درمان وی کاهش وزن را تجویز کرده باشد، عموما از جراحی بای‌پس استفاده می شود.

 این روش را می توان یکی از بهترین درمان ها و همچنین اصلی ترین نوع آن ها به منظور درمان دیابت نوع ۲ بیان کرد. مشکلات و ناراحتی هایی نظیر بیماری های مفصلی، مشکلاتی که در تنفس وجود دارند و حتی آپنه خواب پس از لاغری بهبود پیدا کرده و کاملا رفع می شوند.

با بهترین روش از شر چاقی خلاص شوید
با بهترین روش از شر چاقی خلاص شوید

عمل لاغری افراد معروف چه مزیتی دارد؟

شاید برای شما سوال باشد حال که دانستیم عمل لاغری افراد معروف کدام است چه مزیتی برای ما دارد؟

با توجه به مطالبی که تا اینجا با هم مرور کردیم، می توانیم از تجربه سلبریتی ها و افراد معروف هم در انتخاب نوع روش لاغری و نوع عمل جراحی خود کمک بگیریم. از آنجا که سلبریتی ها همواره در رسانه ها مطرح هستند، اطلاعات بیشتری از زندگی آن ها نیز نسبت به افراد معمولی در دسترس ما است. بنابراین دانستن در رابطه با روش های لاغری آن ها می تواند به ما نیز کمک کند.

افراد معروف مطمئنن بهترین روش را برای انجام عمل لاغری انتخاب می‌کنند تا عوارض کمتری داشته و آسیب ناچیزی را متحمل شوند. اما نمی‌شود به یک نتیجه‌ی کلی رسید و به اصطلاح از یک نسخه برای همه‌ی افراد چاق استفاده کرد.

افراد معروف و سلبریتی ها قبل از اقدام به عمل اولا تمام راه‌های لازم جهت کاهش وزن را امتحان کرده و اگر به نتیجه‌ی دلخواه نرسیدند به سراغ عمل‌های لاغری می‌روند. هر کدام از عمل‌های لاغری با توجه به وضعیت جسمانی فرد و بیماری‌های زمینه‌ای که دارد برای برخی مناسب و برخی نامناسب است. تصمیم اینکه کدام عمل را انجام دهیم را باید به پزشک متخصص بسپاریم.

از عمل لاغری افراد معروف چه آموختیم؟

مهم ترین نکته ای که با کسب اطلاعات در رابطه با عمل لاغری بازیگران و افراد معروف متوجه می شویم، علت عمل لاغری آن هاست. با این که شاید در نگاه اول به نظر برسد این افراد بخاطر توی چشم بودن سراغ عمل های لاغری می روند، اما در واقع می بینیم بیشتر اوقات علت عمل لاغری در بین آنها مشکلات و بیماری هایی است که چاقی موجب آنها میشود مثل مشکلات خواب، ستون فقرات، زانو، فشار خون و … . این خود نشان میدهد که تا چه حد بیماری های ناشی از چاقی می تواند جدی باشد.

نکته دوم این که بعضی از سلبریتی ها توانسته اند با رژی غذایی بر چاقی خود غلبه کنند. در حالیکه برای بعضی دیگر رژیم های غذایی تاثیرگذار نبوده اند و در نتیجه آن ها را به این نتیجه رسانده اند که باید بدن خود را به تیغ جراح بسپارند تا بتوانند زندگی سالم تری را تجربه کنند.

بنابراین اگر شما یا یکی از بستگانتان دچار چاقی هستید پیشنهاد میکنیم حتما به فکر مشاوره با پزشک و راه های درمانی از جمله رژیم و یا عمل بیفتید.

اگر نیاز به ویزیت و مشاوره با پزشک جراح فوق تخصص دارید در مقاله ای بصورت جداگانه در رابطه با ویژگی های بهترین جراح لاغری برای شما توضیحات لازم را آورده ایم.

پیشنهاد ما به شما دکتر محمود حیدری است. دکتر محمود حیدری فلوشیپ و فوق تخصص جراحی لاپاراسکوپی می باشند و تا بحال تجربه هزاران جراحی معده موفق را پشت سر گذاشته اند.

ایشان در انواع عمل لاغری از جمله اسلیو و بای پس تسلط و تجربه کامل دارند.

برای دیدن نمونه عمل های دکتر محمود حیدری میتوانید به گالری تصاویر و ویدئوها و هم چنین به پیج اینستاگرامی دکتر سر بزنید.

برای دریافت مشاوره همین حالا با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا از طریق واتساپ پیام دهید. هم چنین می توانید در قسمت کامنت ها سوالاتتان را مطرح کنید.

دکتر محمود حیدری به شما کمک خواهد کرد زیبایی، تناسب اندام و سلامتی خود را بازیابید.

مشاوره و هماهنگی : ۰۹۹۲۳۶۳۱۱۶۹

شما چه نظری در رابطه با عمل لاغری افراد معروف و سلبریتی ها دارید؟ حتما نظر خود را در قسمت کامنت ها با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

منابع بیشتر:

20 Celebrities Who Had Weight-Loss Surgery (And Were Totally Open About It)
Celebrities Who Have Had Weight Loss Surgery

  Rate this post

  6 نظر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جدیدترین مقالات