جدیدترین روش جراحی لاغری + (روش‌های منسوخ شده در کاهش وزن)

جدیدترین روش جراحی لاغری

سال‌ها بود که از اضافه وزن رنج می‌بردم. اعتماد به نفس کافی برای حضور در جمع را نداشتم و مدام از همه فراری بودم. تا اینکه روزی یکی از دوستانم را دیدم که در یک ماه وزن خیلی زیادی را کم کرده‌بود. وقتی از او درباره‌ی روش لاغری‌اش پرسیدم او جدیدترین روش جراحی لاغری را به من پیشنهاد داد.

امروزه افراد بسیاری برای داشتن اندام دلخواه خود به عمل لاغری روی می‌آورند. راز داشتن یک بدن خوش فرم و زیبا، داشتن رژیم غذایی سالم، ورزش مداوم، خواب شبانه‌ی راحت و… است. در کنار تمام موارد گفته شده ژنتیک نیز تاثیر بسزایی دارد. گاهی تمام کارها را انجام می‌دهید اما باز هم اضافه وزن دارید. در چنین مواقعی است که جدیدترین روش جراحی لاغری به کمکتان می‌آید.

با ما همراه باشید تا شما را با جدید ترین متد جراحی لاغری و انواع روش‌هایی که وجود دارد آشنا کنیم تا در نهایت بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

جدیدترین روش جراحی لاغری؛ با انواع روش‌ها آشنا شوید

امروزه عمل‌های لاغری زیادی در دنیا در حال اجراست مانند بای‌پس معده، نوار معده قابل تنظیم و اسلیو معده. بالن معده، حلقه گذاری، دئودنال سوئیچ و سادی بای‌پس، که برخی از آن‌ها منسوخ شده و جدید ترین روش جراحی لاغری جایگزین آن‌ها شده‌اند.

همه‌ی این عمل‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند و همه‌شان نیاز به رژیم و ورزش منظم برای رسیدن به بهترین نتیجه را دارند عمل لاغری رسیدن به کاهش وزن را سریع‌تر می‌کند. در ادامه درباره‌ی هر روش توضیح مختصری می‌دهیم.

بای‌پس معده

در روش بای‌پس معده که از جدیدترین روش جراحی لاغری است بخش زیادی از معده و قسمتی از روده را برمی‌دارند. با این روش اختلالات مربوط به چاقی برطرف می‌شود، کاهش وزن برای مدت طولانی دارید و یک تکنیک استاندارد است. از معایب آن می‌توان به پیچیده بودن عمل نسبت به سایر عمل‌ها اشاره کرد، فرد به شدت دچار کمبود ویتامین و مواد معدنی می‌شود، احتمال ایجاد زخم معده وجود دارد.

در عمل‌های لاغری فرد دچار کمبود ویتامین می‌شود
در عمل‌های لاغری فرد دچار کمبود ویتامین می‌شود

اسلیو معده

روش بعدی اسلیو معده است که در آن حدود هشتاد درصد از معده برداشته می‌شود و تقریبا شبیه به موز می‌شود. از جدیدترین روش جراحی لاغری محسوب می‌شود. روش انجام این عمل ساده بوده و اولین مرحله‌ی درمان برای افراد چاق محسوب می‌شود، کاهش وزن سریع و بهبودی کامل اختلالات حاصل از چاقی را همراه دارد. با وجود تمام مزایایی که دارد؛ اما یک عمل غیر قابل بازگشت محسوب می‌شود، رفلاکس و سوزش معده را تشدید می‌کند و نسبت به بای‌پس تاثیر کمتری بر روی متابولیسم دارد.

بالن معده

روش سوم عمل لاغری بالن معده است. همانطور که از نامش پیداست یک بالن در معده قرار می‌دهند که تقریبا یک سوم حجم معده را می‌گیرد. زمان این عمل کوتاه بوده و برای کسانی‌که حتی اختلالات پزشکی دارند و نمی‌خواهند جراحی شوند هم انجام می‌شود، دارای هزینه‌ی کمی است و در صورت پشیمانی امکان خارج کردن بالن وجود دارد. بیماران پس از عمل حالت تهوع شدیدی می‌گیرند و کاهش وزن زیادی هم اتفاق نمی‌افتد؛ بلکه با تاثیر کم روی متابولیسم بدن به مرور باعث کاهش وزن می‌شود.

حلقه‌گذاری معده

روش چهارم حلقه گذاری معده است که با آن ورودی معده کوچک شده و غذای کمی وارد آن می‌شود. این روش عوارض جانبی کمی دارد، دوره‌ی نقاهت کوتاه و امکان بازگشت به قبل از عمل و کمبود ویتامین کمتر، از مزایای این عمل است. البته در کنار مزایای گفته شده باید یادآور شویم که کاهش وزن سریع انجام نمی‌شود و ممکن است حلقه از جای خود حرکت کند و مشکلات بلع و بزرگ شدن مری را نیز دارد.

دئودنال سوئیچ

روش بعدی عمل دئودنال سوئیچ است که می‌توان آن را چیزی مابین اسلیو معده و بای‌پس معده دانست. با انجام این روش به بهترین نتیجه خواهید رسید و با تاثیر بر روی هورمون‌های روده باعث احساس گرسنگی کمتر می‌شود و دیابت نوع 2 را نیز درمان می‌کند. در مقایسه با سایر عمل‌ها عوارض بیشتری دارد و کمبود ویتامین بیشتری به ارمغان می‌آورد و رفلاکس معده را تشدید می‌کند. یک جراحی پیچیده با مدت زمان زیاد است.

جدیدترین روش جراحی لاغری بهترین نتیجه را به ما می‌دهد
جدیدترین روش جراحی لاغری بهترین نتیجه را به ما می‌دهد

سادی بای‌پس

روش اخر عمل سادی بای‌پس است که تقریبا سبیه به اسلیو معده ولی با کیسه‌ی معده‌ی باریکتری است. این عمل تاثیر بسیار زیادی در کاهش وزن داشته و یک عمل ساده و سریع محسوب می‌شود. برای افرادی که اسلیو معده انجام داده‌اند اما کاهش وزن بیشتری می‌خواهند یک گزینه‌ی مناسب است. البته نسبت به اسلیو معده جذب ویتامین کمتری دارد و از جدیدترین عمل‌هایی است که اطلاعات زیادی درباره‌ی آن در دسترس نیست و رفلاکس و سوزش معده را نیز بیشتر می‌کند.

با جدیدترین روش جراحی لاغری از چاقی رهایی یابید

با توضیحاتی که در بالا درباره انواع روش لاغری داده شد بهتر است با جدیترین روش لاغری نیز آشنا شوید. پیکرتراشی یکی از مدرن‌ترین روش‌ها جهت لاغری موضعی محسوب می‌شود همچنین جراحی اسلیو معده از پر طرفدارترین و جدیدترین روش جراحی لاغری است که افراد زیادی به آن روی آورده‌اند.

به طور کلی بای‌پس معده، اسلیو معده و حلقه گذاری از جدید ترین متد جراحی لاغری است که با آمدن روش اسلیو معده پزشکان بیشتر از این روش استفاده می‌کنند و در شرایط خاص به سراغ بای‌پس معده می‌روند.

عمل بای‌پس روده و پارتیشن و بالن معده نیز از عمل‌هایی است که دیگر منسوخ شده وکسی از آن روش استفاده نمی‌کند. بالن معده دارای عوارض زیادی بوده و خیلی اوقات شخص دچار زخم معده یا انسداد آن می‌شود.

سخن پایانی

در این مقاله شما را با انواع روش‌های جراحی لاغری و جدید ترین روش جراحی لاغری آشنا کردیم. امروزه عمل‌های زیادی با روش‌‎های مختلف در سراسر دنیا انجام می‌شود که بستگی به نظر پزشک و پرونده‌ی پزشکی بیمار دارد.

اسلیو معده از جدیترین روش جراحی لاغری است که در ایران بسیار انجام می‌شود و طرفداران زیادی در سراسر جهان نیز دارد. دکتر حیدری با داشتن تجربه‌ی کافی در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند.

ایشان دارای مدرک تخصصی برای عمل‌های لاغری و سابقه‌ی درخشان هستند. جهت دریافت مشاوره می‌توانید با ما تماس بگیرید. سوالات خود را نیز از طریق کامنت از ما بپرسید تا در اسرع وقت به شما پاسخ دهیم.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

در سراسر دنیا به عمل لاغری روی آورده‌اند
در سراسر دنیا به عمل لاغری روی آورده‌اند

سوالات متداول

کدام عمل لاغری بهتر است؟

بستگی به بدن و پرونده‌ی پزشکی بیمار را دارد و نمی‌توان در اینباره نظری قطعی داد؛ ولی امروزه بیشتر به اسلیو معده روی می‌آورند.

آیا هزینه‌ی عمل لاغری زیاد است؟

این هزینه بستگی زیادی به روش جراحی دارد. همچنین بیمارستان و پزشک نیز تاثیرگذار است.

جدیدترین روش جراحی لاغری کدام است؟

عمل لاغری ترواسکالپ آی‌دی، لیپوماتیک، جراحی با لیزر و… نیز جدیدترین هستند؛ اما همانطور که گفته شد بیشتر اسلیو معده کاربرد دارد.

    Rate this post

    1 نظر

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    جدیدترین مقالات