راهنمای انتخاب بهترین جراح اسلیو معده در اراک + نکات آن

بهترین جراح اسلیو معده در اراک

به دنبال زندگی ماشینی و افزایش وزن در افراد، شاهد افزایش عمل‌های لاغری مخصوصا اسلیو معده هستیم. اما به نظر شما چطور بهترین جراح اسلیو معده در اراک را انتخاب کنیم؟

همه ما می‌دانیم پیدا کردن جراح لاغری در شهرهای بزرگ راحت‌تر از شهرهای کوچک‌تر است. این حرف به این معنی نیست که در شهرهای کوچک دکتر خوب برای جراحی لاغری وجود نداشته باشد. انتخاب دکتر خوب در شهرهای کوچک، نیازمند راهنمایی‌های دقیق‌تری است.

این محتوا قرار است به شما کمک کند که بهترین جراح را برای عمل اسلیو معده یا بهترین جراح چاقی در اراک را پیدا کنید و به جست‌وجوهای شما پایان دهد. پس با ما همراه باشید.

عمل اسلیو معده چیست و به چه منظور انجام می‌شود؟

قبل از معرفی جراح اسلیو معده بهتر است با فرایند این جراحی و مراقبت‌های قبل و بعد از آن آشنا شوید.

موضوع افزایش وزن در کشورهای صنعتی به یک معضل جدی تبدیل شده است. این موضوع به دنبال زندگی مدرن و ماشینی و همچنین تحرک کم، بسیار جدی‌تر سلامت افراد را تهدید می‌کند.

بسیاری از افراد با روش‌های معمول مثل ورزش و رژیم غذایی نمی‌توانند از شَر اضافه وزن خود خلاص شوند. پیشنهاد پزشکان در این موارد انجام عمل‌های لاغری در کنار رژیم غذایی و ورزش است.

یکی از جراحی‌های لاغری که در میان افراد محبوبیت بالایی دارد، عمل اسلیو معده است. این عمل مناسب کسانی است که می‌خواهند در کمترین زمان ممکن اضافه وزن خود را از بین برده و زندگی سالمی را در پیش بگیرند. همچنین مناسب کسانی که BMI بالا دارند و یا اضافه وزن سبب بیماری در آن‌ها شده نیز می‌باشد.

بهترین جراح اسلیو معده در اراک به شما کمک می‌کند که به وزن دلخواه خود برسید.
بهترین جراح اسلیو معده در اراک به شما کمک می‌کند که به وزن دلخواه خود برسید.

بهترین دکتر لاپاراسکوپی در اراک می‌تواند به شما کمک کند که در کمترین زمان به وزن مطلوب و دلخواه خود برسید. این عمل بسیار کم تهاجمی است و به روش بسته (لاپاراسکوپ) انجام می‌شود.

حدود 80درصد معده فردی که تحت این جراحی قرار می‌گیرد، برداشته می‌شود. در این روش جراحی، معده فقط محلی برای انتقال غذا از مری به روده می‌شود. به دلیل کاهش حجم، معده نمی‌تواند غذای بیشتری را نگهدارد. چون حجم معده بسیار کاهش می‌یابد، جلوی خوردن زیاد فرد را می‌گیرد. ادامه دادن این رویه باعث می‌شود که اشتهای فرد کم شده و حجم کالری مصرفی نیز کم شود.

نکته قابل توجه این عمل این است که چون روده مورد جراحی قرار نگرفته، در جذب ویتامین‌ها مشکلی پیش نمی‌آید.

رعایت نکات قبل از عمل اسلیو

نکاتی که قبل از عمل اسلیو معده مورد اهمیت قرار می‌گیرد، شامل آمادگی‌های قبل از جراحی است. بررسی دقیق وضعیت بالینی بیمار و انجام آزمایش‌ها و چکاپ‌های دقیق، از مراقبت‌های قبل از عمل محسوب می‌شود. شما باید شرایط کامل بدنی خود را با پزشک در میان بگذارید.

اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید میزان و دُز مصرفی خود را با پزشک مطرح کنید. از مطرح کردن شرایط بدنی خود خجالت نکشید و همه انتظارات خود را از جراحی با پزشک در میان بگذارید.

قبل از جراحی همه شرایط عمل و مراقبت‌های بعد از آن را از پزشک خود بپرسید. در انتخاب پزشک خود دقت کرده و تحت تأثیر تبلیغات فضای مجازی قرار نگیرید.

قبل از عمل مصرف مشروبات الکلی، سیگار و موارد این چنینی را محدود کرده و سعی کنید کامل آن‌ها کنار بگذارید.

بهترین جراح لاغری در اراک کسی است که بداند کدام روش جراحی برای شما مناسب‌تر است
بهترین جراح لاغری در اراک کسی است که بداند کدام روش جراحی برای شما مناسب‌تر است

ویژگی‌های بهترین جراح اسلیو معده در اراک

انجام جراحی اسلیو معده یکی از مهم‌ترین تصمیمات افراد در زندگی محسوب می‌شود. این جراحی اگر به روش درست و با پزشک کاربلد انجام نشود، می‌تواند صدمات جبران‌‌ناپذیری به زندگی فرد وارد کند.

پزشکی که این جراحی را انجام می‌دهد باید متخصص باشد و همچنین سابقه جراحی اسلیو معده را در کارنامه کاری خود داشته باشد. با پیچیدگی‌های عمل آشنایی داشته و در صورت مواجه با خطاهای احتمالی، بهترین تصمیم‌گیری را داشته باشد.

با بیمار خود صادق بوده و تمام حالت‌های احتمالی عمل را با بیمار خود در میان بگذارد. دستورالعمل‌های بعد از جراحی را با بیمار درمیان گذاشته و از بیمار بخواهد آن‌ها را موبه‌مو و طبق برنامه انجام دهد.

انتخاب پزشک مهم‌ترین اقدامی است که بیمار در مسیر جراحی انجام می‌دهد. پس این انتخاب باید کاملا عقلانی بوده و با تحقیقات کامل انجام شود.

مراقبت‌های بعد از عمل توسط بهترین دکتر لاغری در اراک

مهم‌ترین مرحله جراحی اسلیو معده، مراقبت‌های بعد از عمل است. اگر شما توسط بهترین دکتر چاقی در اراک مورد جراحی قرار گرفته باشید، این مرحله را نیز با موفقیت سپری می‌کنید. مهم‌ترین مرحله بعد از عمل رژیم غذایی مخصوص است که توسط پزشک به بیمار ارائه می‌شود. این رژیم شامل مراحل زیر است:

روزهای ابتدایی جراحی

روز جراحی و بعد از اینکه اثرات داروی بیهوشی از بین رفت، بیمار مجاز است 1قاشق آب در هر ساعت میل کند. این مقدار در روز بعد از جراحی افزایش می‌یابد. یعنی بیمار می‌تواند تا 3لیوان آب را البته با قاشق و در فواصل زمانی، میل کند.

اگر عمل شما توسط بهترین جراح اسلیو معده در اراک انجام شده باشد، در همه مراحل عمل پشتیبان شما خواهد بود.
اگر عمل شما توسط بهترین جراح اسلیو معده در اراک انجام شده باشد، در همه مراحل عمل پشتیبان شما خواهد بود.

اگر احساس ضعف داشتید، می‌توانید آب مصرفی خود را با عسل مخلوط کرده و میل کنید. بعد از مرخص شدن از بیمارستان و در هفته اول شما می‌توانید مایعات رقیق شده مصرف کنید. این مایعات نباید شامل آبمیوه‌های شکردار، مشروبات الکلی، قهوه و یا چای، غذای نیمه جامد و… باشد.

هفته دوم بعد از جراحی

در این هفته نیز مجاز به نوشیدن مایعات رقیق شده هستید. اگر مایل باشید که شیر مصرف کنید، باید شیر کم‌چرب را استفاده کنید. در صورتی مصرف شیر را ادامه دهید که باعث بروز نفخ و یا حالت تهوع در شما نشود. مصرف غذاهای نیمه جامد و جامد بعد از چند مرحله انجام می‌شود و کاملا بستگی به شرایط بدنی بیمار دارد.

انجام درست مراحل رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو باید مورد تأیید پزشک شما باشد. در صورتی که پزشک شما مکمل ویتامینی در رژیم غذایی شما تجویز کرده باشد، آن را به درستی و طبق دستور، مصرف کنید.

راه‌های انتخاب بهترین جراح اسلیو معده در اراک

انتخاب بهترین دکتر لاپاراسکوپی در اراک طبق چند مرحله می‌تواند انجام شود.

 • در مرحله اول شما می‌توانید از طریق سایت و صفحات وب، اسامی جراحان اسلیو معده در اراک را پیدا کنید. در این مرحله مطمئن شوید که لیست پزشکان انتخابی حتما متخصص باشند.
 • در مرحله بعدی می‌توانید نظر افراد مختلف را در مورد پزشکان لیست خود جویا شوید. برای انجام این مرحله می‌توانید به مطب پزشک رفته و با مراجعه‌کنندگان مستقیم صحبت کنید.
 • همچنین می‌توانید توسط پزشک ویزیت شده و میزان اهمیت دادن پزشک به بیمار را بسنجید.
 • برای انتخاب بهترین دکتر لاپاراسکوپی در اراک می‌توانید از اطرافیان خود کمک بگیرید. اگر در میان اعضای خانواده و یا آشنایان، شخصی سابقه جراحی اسلیو معده دارد، از او مشورت بگیرید و از تجربیات آن شخص استفاده کنید.
اعتماد به‌نفس از دست رفته شما بعد از انجام جراحی مانند سابق برمی‌گردد.
اعتماد به‌نفس از دست رفته شما بعد از انجام جراحی مانند سابق برمی‌گردد.

بررسی مزایا و عوارض جراحی اسلیو معده

عمل اسلیو معده از پرطرفدارترین جراحی‌های کاهش وزن در میان افراد محسوب می‌شود. مزایای انجام این جراحی بسیار زیاد است. در ادامه چند نمونه از آن‌ را بررسی می‌کنیم.

 • جراحی اسلیو معده کاهش وزن پایداری را به دنبال دارد. وزنی که در این جراحی از بین می‌رود به راحتی بازنمی‌گردد. (البته توجه به رعایت نکات بعد از جراحی برای کاهش وزن پایدار ضروری است.)
 • افرادی که مبتلا به ریزه‌خواری هستند، درمان می‌شوند.
 • باعث درمان بیماری‌هایی می‌شود که در اثر جاقی به وجود آمده‌اند.
 • کاهش وزن در این روش سریع‌تر اتفاق می‌افتد.
 • جراحی کم تهاجمی محسوب می‌شود.
 • دوران نقاهت کوتاهی دارد و...

در ادامه برخی از عوارضی که ممکن است در افراد بروز کند را بررسی می‌کنیم.

 • خونریزی
 • عفونت
 • واکنش به داروی بیهوشی
 • نشتی در محل جراحی
 • همچنین بعضی از افراد ممکن است احساس درد را در روزهای ابتدایی جراحی گزارش کنند که مشکل جدی محسوب نمی‌شود. این موضوع با دریافت مُسَکِن و آرامبخش قابل رفع شدن است.

عوارض گفته شده در برخی مواقع ممکن است بروز کند اما در صورتی که جراحی شما توسط بهترین جراح اسلیو معده در اراک انجام شده باشد، بروز این عوارض به حداقل می‌رسد.

هزینه عمل اسلیو معده

هزینه جراحی اسلیو معده متغیر و عوامل مختلفی در تعیین این قیمت دخیل هستند. انجام جراحی در کلانشهرها هزینه بیشتری دارد. دستمزد پزشک، تجهیزات مصرفی، اتاق عمل و… از جمله هزینه‌های روز جراحی هستند.

به این هزینه‌ها باید هزینه‌ چکاپ‌های پیش از جراحی، مکمل‌هایی که باید جزئی از رژیم غذایی شوند و ویزیت‌های مرتب توسط پزشک را نیز اضافه کرد. پس نمی‌توان مبلغ دقیقی برای هزینه جراحی اسلیو معده اعلام کرد. شما می‌توانید در شهری که قرار است جراحی را انجام دهید، قیمت دقیق و به روز را استعلام بگیرید.

بهترین جراح اسلیو معده در اراک می‌تواند معده سالمی به شما هدیه دهد.
بهترین جراح اسلیو معده در اراک می‌تواند معده سالمی به شما هدیه دهد.

معرفی بهترین جراح اسلیو معده در اراک

دکتر محمود حیدری بهترین دکتر لاپاراسکوپی در اراک محسوب می‌شود. همچنین این دکتر بهترین جراح بای پس معده در اراک است. باور دکتر حیدری این است که جراحی تلفیقی از علم و هنر است. این دیدگاه در زندگی حرفه‌ای دکتر حیدری تأثیر ویژه‌ای دارد.

دکتر حیدری در طول زندگی شغلی خود تلاش کرد به درمان جدی‌ترین بیماری جهان، یعنی چاقی بپردازد.

دکتر حیدری با داشتن فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی و انجام بیش از 1700 جراحی لاغری، مهارت خود را در این زمینه نشان می‌دهد. در حال حاضر تمام جراحی‌های لاپاراسکوپی مربوط به دستگاه گوارش (کیسه صفرا، کبد، معده و روده‌)، مشکلات رحمی تخمدان، و جراحی‌های زیبایی شکم توسط دکتر محمود حیدری انجام می‌شود.

برخی از جراحی‌های لاپاراسکوپی که توسط دکتر حیدری انجام می‌شوند عبارتند از جراحی اسلیو، بای‌پس کلاسیک، مینی بای‌پس، ساسی بای‌پس، سوئیچ اثنی عشر و کیسه صفرا. شما می‌توانید انواع جراحی‌های لاغری را توسط بهترین دکتر بای پس معده در اراک انجام دهید.

جمع‌بندی و نکات پایانی مربوط به انتخاب بهترین جراح اسلیو معده در اراک

در این مقاله تمام نکات مربوط به انتخاب بهترین جراح اسلیو معده در اراک بررسی شد. انتخاب جراح کاربلد از اصلی‌ترین قدم‌های پیش از جراحی محسوب می‌شود. این انتخاب باید کاملا آگاهانه و با تحقیقات کافی انجام شود.

پیش از انجام جراحی باید توسط پزشک متخصص ویزیت شوید و بررسی شود که کدام روش جراحی برای شما مناسب‌تر است. اینکه کدام روش جراحی برای شما بهتر است را پزشک تشخیص می‌دهد. پس به تشخیص پزشک اعتماد کنید.

برای استفاده از خدمات دکتر محمود حیدری، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی اقدام کنید. ابتدا به صورت آنلاین و یا تماس مشکل خود را مطرح کنید و بعد توسط پزشک ویزیت شده و بهترین اقدام با توجه به شرایط بدنی شما انجام شود. همچنین سوالات خود را می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی مطرح کنید.

سوالات متداول

.بعد از عمل اسلیو کاهش وزن در هفته‌های اول چند کیلو است؟

به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد ولی به طور میانگین بین 3تا7 کیلو کاهش وزن در هفته‌های اول مشاهده می‌شود.

اولین جایی که لاغر می‌شود کدام قسمت است؟

در آقایان قسمت تنه و در خانم‌ها قسمت باسن شروع به لاغر شدن می‌کند.

استفاده از شکم‌بند بعد از اسلیو معده مانعی ندارد؟

خیر استفاده از شکم‌بند می‌تواند خطرناک باشد.

  Rate this post

  بدون نظر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جدیدترین مقالات