تأثیرات بوکال فت بر لاغری و زیبایی صورت که باید بدانید

بوکال فت

جراحی بوکال فت

اگر شما هم از طرفداران حوزه زیبایی و جراحی های زیبایی هستید، اسم بوکال فت به گوشتان رسیده است. همان جراحی برای لاغری صورت که این روزها سر و صدای زیادی به پا کرده و طرفداران زیادی را جذب خود کرده است.
این روزها داشتن صورت زیبا درمیان افراد از اهمیت خاصی برخوردار است و با کمی دقت در اطرافیان متوجه اهمیت این موضوع، مخصوصا درمیان خانم­ها می­شویم. علم پزشکی نیز در این مسیر همه توان خود را به کار گرفته تا با تکنیک­های مختلف در این مسیر همراه افراد باشد.
از روش­های طبیعی لاغری اندام و صورت، می­توان رژیم غذایی و و ورزش را نام برد. معمولا افراد با رعایت رژیم غذایی و ورزش منظم موفق به لاغر کردن صورت می­شوند اما گاهی اوقات با وجود لاغر بودن فرد، صورت همچنان چاق به نظر می­رسد که می­تواند ژنتیکی باشد اما جای نگرانی نیست چون این روزها یکی از روش­های مطمئن برای لاغری صورت، حتی افرادی که به صورت ژنتیکی صورت چاق و پٌر دارند، جراحی بوکال فت است که جزء عمل لاغری صورت محسوب می­شود.
حالا می­خواهیم باهم این جراحی هیجان­انگیز را بررسی کنیم و از مزایا و معایب آن بیشتر بدانیم. در ابتدا باید بدانیم جراحی بوکال فت چیست و هر آنچه که به بوکال فت مربوط است را بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید.

عمل لاغری صورت یا همان جراحی بوکال فت چیست و چگونه انجام می­شود؟

عمل لاغری صورت یا همان جراحی بوکال فت، یک روش لاغری صورت است که در آن چربی صورت یا چربی بوکال که یک توده چربی از کنار پیشانی تا پایین استخوان گونه امتداد دارد تخلیه می­شود که با برداشتن این چربی، صورت استخوانی و زاویه­دار به نظر می­رسد.
این چربی در لٌپ منشأ جنینی دارد و مقدار آن ثابت است و با افزایش یا کاهش وزن مقدار آن تغییری نمی­کند. تنها روش حذف آن جراحی است. با برداشتن این چربی استخوان گونه نمایان و صورت زاویه دار به نظر می­رسد. فراموش نکنید تکنیک در این جراحی از اهمیت ویژه­ای برخوردار است و اگر قصد انجام این عمل را دارید، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید و مطمئن شوید که پزشک شما تکنیک زیبایی شناسی و تعادل در چهره را به خوبی می­شناسد.

تکنیک در جراحی بوکال فت

جراحی بوکال فت چگونه انجام می­شود؟

شاید واژه جراحی برای برخی از افراد ناخوشایند به­نظر بیاید اما خوب است بدانید که این جراحی یک روش سرپایی است که نیازی به بیهوشی ندارد و با بی­حسی موضعی انجام می­شود که در آن، برش کوچک داخل دهان ایجاد می­کنند که از طریق آن توده چربی را خارج و محل برش را بخیه می­کنند که بخیه مورد استفاده در این روش جذبی است پس نیازی به کشیدن بخیه ندارد. این روش یکی از بهترین عمل برای لاغری صورت محسوب می­شود.

بوکال فت
برداشتن توده چربی به روش بوکال فت

چه کسانی کاندیدای مناسب­تری برای این جراحی هستند؟

برای پاسخ به این سؤال باید بدانید که همه افراد، چه کسانی که صورت پٌر دارند و چه کسانی که صورت لاغر دارند می­توانند این جراحی را انجام دهند اما بیشتر برای کسانی مناسب است که؛

 • تجمع بافت چربی در قسمت پایینی گونه آن­ها بیشتر است و با افزایش سن و لاغری از میزان چربی کم نشده­است.
 • کسانی که بیماری خاص یا بیماری­های ارثی نداشته باشند.
 • کسانی که بافت چربی موجود در صورتشان، بیشتر از حد استاندارد است و زیبایی آن­ها را از بین برده است.
 • کسانی که زاویه­ها و برجستگی­های صورتشان با چربی پٌر شده­است.
 • کسانی که صورت لاغر دارند، بعد از جراحی صورتشان کشیده­تر به نظر می­آید و زاویه­دار می­شود.
 • کسانی که صورت پٌر دارند، تغییر محسوس­تری را متوجه می­شوند.

مراقبت­های جراحی بوکال فت

افراد هر جراحی که انجام می­دهند، نیاز به مراقبتی خاص دارد. این جراحی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

قبل از جراحی؛

 • آزمایش­های مربوطه را انجام دهید و هر مشکلی که در آزمایش خود مشاهده کردید، با پزشک خود در میان بگذارید.
 • اگر داروی خاصی مصرف می­کنید با پزشک خود مشورت کنید.
 • مصرف آسپرین و دخانیات و الکل را یک هفته قبل از جراحی متوقف کنید.
 • معاینه دهانی خود را فراموش نکنید که اگر زخم یا عفونتی در دهان شما وجود دارد، قبل از جراحی آن را برطرف کنید.

بعد از جراحی؛

 • دهان خود را با شوینده مخصوصی که پزشک شما برای شما تجویز کرده شستشو دهید. مخصوصا در بین فواصل مصرف مواد غذایی، که زخم­های داخل دهان زودتر بهبود یابند یا اینکه دچار عفونت نشوند.
 • آنتی بیوتیک را با تجویز پزشک و سر ساعت مصرف کنید.
 • به دلیل حساس شدن عضله­های صورت و خصوصا فک، تا چند روز از مصرف مواد غذایی که نیاز به جویدن زیاد دارند پرهیز کنید و سعی کنید بیشتر غذای نرم و مایعات مصرف کنید.
 • سر و گردن خود را در حالتی نگهدارید که کمترین فشار را به ناحیه جراحی شده وارد کنند.
 • برای جلوگیری از زخم­های دهانی، مصرف دخانیات و الکل را تا بهبودی کامل متوقف کنید.

دوره نقاهت عمل لاغری صورت

خوب است بدانید، کسانی­­که جراحی برای لاغری صورت را انجام داده ­اند، بعد از دو یا سه روز به فعالیت روزانه خود بازگشته ­اند. کسانی­که جراحی بوکال فت انجام می­دهند، معمولا خونریزی ندارند به همین دلیل چند ساعت بعد از عمل مرخص می­شوند. بعد از جراحی کمی تورم و کبودی در صورت برجای می­ماند که زمان بهبود آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است. ممکن است در شخصی بعد از سه روز برطرف شود و در شخصی دیگر بعد از یک هفته برطرف شود. اما در کل افراد بعد از دو یا سه روز فعالیت خود را از سر گرفته­اند.
ممکن است به ندرت در فردی، یک یا دو روز ابتدای عمل، خونریزی در محل زخم دیده شود که همان­طور که گفته شد به ندرت این مورد دیده می­شود و جای نگرانی نیست چون قابل کنترل است.
زخم داخل دهان کاملا درمان می­شود و هیچگونه رد و اثری از آن بر جای نمی­ماند.

مشاهده نتیجه نهایی جراحی بوکال فت

به ­طور کلی نتیجه جراحی، بعد از بهبود تورم و کبودی قابل مشاهده است اما نتیجه بهتر آن بعد از سه یا چهار ماه مشخص می­شود. خوب است بدانید که رژیم غذایی شما، افزایش یا کاهش وزن و روند طبیعی افزایش سن، بر روی نتیجه جراحی شما تأثیرگذار است.

قبل و بعد جراحی بوکال فتماندگاری جراحی بوکال فت

عموما پزشکان این جراحی برای لاغری صورت را یک روش دائمی می­دانند چون بعد از برداشتن چربی در این ناحیه، دیگر در آن­جا تجمع چربی نخواهیم داشت. اما همان­طور که گفته شد، افزایش و کاهش وزن و روند طبیعی پیری صورت، بر روی فٌرم کٌلی صورت شما تأثیرگذار است و ممکن است نتیجه جراحی شما را تحت تأثیر قرار دهد.

عوارض جراحی بوکال فت

جراحی برای لاغری صورت، یکی از عمل­های کم ­خطر و کم­ریسک به شمار می­رود اما با توجه به مراقبت ­هایی که شما بعد از جراحی انجام می­دهید، و همچنین مهارت پزشک شما، ممکن است با عوارضی رو­ به ­رو شوید. مانند؛

 • خونریزی: در صورت رعایت نکردن مراقبت­ های بعد از عمل و همچنین مصرف غذاهایی که نرم نیستند ممکن است محل جراحی دچار خونریزی شود.
 • تورم: نگه­داشتن سر و گردن در حالتی که کم­ترین فشار را به ناحیه جراحی شده وارد کند، ضروری است. اگر این مورد را رعایت نکنید ممکن است با تورم صورت مواجه شوید.
 • درد: بعد از جراحی عموما افراد درد در ناحیه جراحی شده را حس نمی­کنند اما اگر درد داشتند در محل جراحی و فک، و غیرقابل تحمل بود برای آن­ها، با تجویز پزشک، مصرف مٌسکن می­تواند درد را کنترل و قابل تحمل کند.
 • عدم قرینگی در صورت: جراحی لاغری صورت معمولا رضایت ­های فراوانی را داشته است و افراد نتیجه دلخواه خود را از آن گرفته­ اند اما در صورتی که پزشک شما تجربه کافی در این زمینه نداشته باشد و یا تکنیک ­های آن را به خوبی بلد نباشد، می­تواند موجب عدم قرینگی در صورت شود. برای مثال؛ توده چربی بیشتری از صورت برداشته شود که موجب افتادگی در گونه­ها می­شود و یا اینکه کمتر از حد استاندارد برداشته شود. پس دقت در انتخاب پزشک از نکات ضروری می­باشد.
 • آسیب وارد شدن به ماهیچه­ های صورت: در صورتی که پزشک شما تجربه کافی نداشته باشد می­تواند در حین جراحی، آسیب­ های جبران ناپذیری به عضله­ ها و ماهیچه­ های صورت شما وارد کند، مثل فلج شدن دائمی آن­ها.
بوکال فت
تکنیک درست، بهترین نتیجه را به دنبال دارد

هزینه عمل لاغری صورت

قیمت بوکال فت با توجه به عوامل مختلفی تعیین می­شود، که قیمت آن را در جاهای مختلف متفاوت می­کند.
هزینه این جراحی در کلانشهرها بیشتر از شهرستان­های کوچک­تر است. پس یکی از عواملی که قیمت آن را تعیین می­کند، موقعیت جغرافیایی محل جراحی است.
ممکن است شخصی در کنار عمل برای لاغری صورت، جراحی دیگری نیز انجام دهد که هزینه آن را افزایش می­دهد.
انتخاب پزشک و توانایی و تجربه او در تعیین هزینه جراحی دخالت دارند. پزشکان با تجربه­تر هزینه بیشتری دریافت می­کنند.
امکانات و تجهیزات کلینیک و یا بیمارستانی که جراحی در آن انجام می­شود نیز از عوامل تعیین کننده در هزینه عمل هستند.
عدم پوشش ­دهی بیمه نیز در تعیین قیمت جراحی دخالت دارد. با توجه به اینکه این جراحی جزء جراحی­ های زیبایی به شمار می­رود، بیمه خدمات درمانی، آن را پوشش نمی­دهد و همه هزینه ­ها را بیمار باید پرداخت کند.
علاوه بر هزینه جراحی، هزینه آزمایش­های مربوطه که قبل از جراحی باید انجام شوند را نیز باید برآورد کرد که بیمار باید آن­ها را پرداخت کند.

کلام آخر

اگر امروز با ما همرا بودید، متوجه شدید که تمام نکات مربوط به جراحی بوکال فت صورت را برای شما بررسی کردیم. دقت در انتخاب پزشک و مرکز پزشکی از اهمیت ویژه­ای برخوردار است. اگر شما تجربه این جراحی را داشتید، تجربیات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.
سعی کردیم در این پست هر آنچه را که شما نیاز دارید درباره این جراحی بدانید برای شما بیان کنیم. با این حال اگر در جایی حس کردید مطلبی را متوجه نشدید و یا اینکه سؤالی دارید که پاسخ آن را دریافت نکردید، با مشاوران ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت شما را راهنمایی کنند.

  Rate this post

  بدون نظر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جدیدترین مقالات