پیش به سوی زیبایی با پیکر تراشی شکم و پهلو

پیکر تراشی شکم و پهلو

معمولا کسانی که برای پیکر تراشی سراغ پزشک می‌روند از  شکم و پهلوهای آویزان خود گلایه دارند. آن‌ها دوست دارند شلوار خود را طوری بپوشند که از بالای آن شکم و پهلوهایشان بیرون نزده و مشغول خودنمایی نباشند! یا دکمه‌های لباس خود را بتوانند به راحتی ببندند بدون اینکه شکمشان مزاحم این کار باشد. چربی‌های شکم و پهلو مثل یک لاستیک محکم دور آن‌ها را گرفته است و به همین راحتی هم خیال رفتن ندارد حتی با وجود ورزش و رژیم‌های سفت و سخت! در این جور مواقع هست که افراد به فکر پیکر تراشی شکم و پهلو میفتند. جراحی پرطرفداری که این روزها بازار داغی دارد. اگر شما هم کنجکاو هستید در مورد این جراحی بیشتر بدانید؛ پس در ادامه همراه ما باشید.

انواع روش‌های پیکر تراشی شکم و پهلو

پیکر تراشی شکم و پهلو امروزه یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی است. این جراحی به دو روش زیر انجام می‌شود.

1- تامی تاک یا ابدومینوپلاستی

اگر شما جز کسانی هستید که به‌دلیل بارداری، افزایش سن یا کم کردن وزن دچار افتادگی پوست شده‌اید؛ احتمالا روش ابدومینوپلاستی برای شما گزینه مناسبی است. در این روش پوست و چربی اضافی شکم را برمی‌دارند و عضلات شکم را سفت می‌کنند.

دوره ریکاوری ابدومینوپلاستی به وضعیت سلامتی بیمار و شرایط جراحی بستگی دارد و برای هر نفر می‌تواند متفاوت باشد. اما معمولا بعد از 2 الی 4 هفته می‌توان به زندگی روزمره برگشت. برای گرفتن بهترین نتیجه، مراقبت‌های بعد از عمل خیلی مهم است و باید دقیقا به دستورالعمل‌های جراح گوش کرد.

ابدومینوپلاستی؛ یکی از روش‌های پیکر تراشی شکم و پهلو
ابدومینوپلاستی؛ یکی از روش‌های پیکر تراشی شکم و پهلو

2- لیپوساکشن

روش دومی که می‌خواهیم در مورد آن صحبت کنیم لیپوساکشن است. در این روش چربی‌های سرسخت با استفاده از ساکشن از بدن خارج می‌شود. لیپوساکشن در قسمت‌های مختلف بدن مثل باسن، بازوها،ران‌ها، شکم، پشت و کمر کاربرد دارد. در طول عمل لیپوساکشن، جراح برش کوچکی را روی پوست ایجاد می‌کند. از طریق این برش یک لوله نازک به اسم کانولا را وارد بدن می‌کند. با استفاده از کانولا چربی‌های اضافه را از بدن بیرون می‌کشد.

دوره ریکاوری لیپوساکشن در افراد مختلف، متفاوت است. اما معمولا می‌توانید بعد از چند روز تا یک هفته به کار و زندگی روزمره خود برگردید. هر چند تا کاملا خوب شوید ممکن است چند ماهی طول بکشد.

 • نکته

از لیپوساکشن برای کاهش وزن استفاده نمی‌شود و برای افرادی که اضافه وزن بیش از حد دارند مناسب نیست. اما کسانی که وزن تقریبا مناسبی دارند اما می‌خواهند به طور موضعی چربی‌ها را کم کنند، می‌توانند بعد از مشورت با پزشک این روش را انتخاب کنند. مثلا اگر از چربی‌های شکم و پهلو خسته شده‌اید و دوست دارید بدنی روی فرم داشته باشید؛ یکی از گزینه‌های شما می‌تواند لیپوساکشن باشد.

لیپوساکشن؛ یکی از روش‌های پیکر تراشی شکم و پهلو
لیپوساکشن؛ یکی از روش‌های پیکر تراشی شکم و پهلو

پیکر تراشی شکم و پهلو چه فوایدی دارد؟

1- تناسب اندام و زیبایی

یکی از اصلی‌ترین هدف‌های پیکر تراشی شکم و پهلو رسیدن به تناسب اندام و زیبایی است. در این روش علاوه بر خوش فرم کردن شکم و پهلو، پوست‌های چروک را هم حذف می‌کنند. این روش باعث زیباتر شدن و جوان‌تر شدن پوست می‌شود.

تناسب اندام؛ یکی از فواید پیکر تراشی شکم و پهلو
تناسب اندام؛ یکی از فواید پیکر تراشی شکم و پهلو

2- کمک به حفظ سلامت ستون فقرات

با خارج کردن چربی‌های اضافی در قسمت شکم و پهلو، فشار از روی ستون فقرات برداشته می‌شود. این کار به سلامت و تراز بودن ستون فقرات کمک بزرگی می‌کند.

3- بیشتر شدن اعتمادبه‌نفس

متاسفانه همیشه کسانی هستند که بقیه مردم را از ظاهر قضاوت می‌کنند. همین افراد باعث می‌شوند کسانی که شبیه استاندارهای زیبایی نیستند از ظاهر و بدن خود خجالت بکشند. براساس آمار درصد زیادی از افراد بعد از عمل پیکر تراشی شکم و پهلو حس بهتری نسبت به خود دارند و با اعتماد‌به‌نفس بیشتری نسبت به گذشته برخورد می‌کنند.

بعد از عمل پیکر تراشی شکم و پهلو ممکن است با چه عوارضی رو‌به‌رو شویم؟

بعضی از عوارض این عمل، ممکن است بعد از هر جراحی دیگری اتفاق بیوفتد مثل:

 • عفونت
 • باقی‌ماندن جای زخم
 • لخته شدن خون
 • درد و ناراحتی
 • تورم و کبودی

عوارضی که در بالا خواندیم در بین همه‌ی جراحی‌ها مشترک است. اما عارضه‌ی دیگری هم هست که ممکن است بعد از پیکرتراشی شکم و پهلو اتفاق بیوفتد و آن هم بی‌حسی پوست است. با انتخاب یک جراح با تجربه و ماهر می‌توانید جلوی بروز این اتفاقات را بگیرید. چون جراحی که تجربه زیادی در این نوع عمل داشته باشد با اتفاقاتی که ممکن است پیش بیاید کاملا آشنا است و می‌تواند شرایط را تحت کنترل بگیرد و اوضاع را درست کند.

با انتخاب یک جراح خوب برای پیکر تراشی شکم و پهلو  می‌توان جلوی بروز بسیاری از عوارض را گرفت.
با انتخاب یک جراح خوب برای پیکر تراشی شکم و پهلو  می‌توان جلوی بروز بسیاری از عوارض را گرفت.

این عمل مناسب چه کسانی است؟

اگر دوست دارید عمل پیکر تراشی شکم و پهلو را انجام دهید؛ باید چند ویژگی زیر را داشته باشید.

 • سیگاری نباشید، یا قبل و بعد از عمل سیگار را برای مدتی ترک کنید.
 • حداقل شش ماه قبل از عمل وزنتان را ثابت کنید.
 • پوستتان باید خاصیت ارتجاعی داشته باشد.
 • به‌طور کلی سالم باشید و بیماری‌های زمینه‌ای نداشته باشید.

در دوران ریکاوری چطور رفتار کنیم؟

ریکاوری خیلی خیلی مهم است و مراقبت‌های شما روی نتیجه عمل تاثیر زیادی می‌گذارد. پس لطفا دوران ریکاوری را دست کم نگیرید و به توصیه‌های زیر خوب گوش کنید.

1- حرف‌های جراح را آویزه گوشتان کنید.

بعد از عمل جراح دستورالعمل‌های خاصی به شما می‌دهد مثل اینکه چه زمانی پانسمان را عوض کنید یا چطور از جای زخم مراقبت کنید. لطفا برای نتیجه‌گیری بهتر دقیقا به توصیه‌های جراح عمل کنید.

2- گن بپوشید!

در این دوره با مشورت جراح شروع به پوشیدن گن کنید. گن به شما کمک می‌کند تا تورم کمتری داشته باشید.

3- استراحت کنید!

در مدت ریکاوری اصلا فعالیت‌های شدیدی مثل بلند کردن وسایل سنگین، انجام دادن کارهای سنگین یا ورزش کردن را انجام ندهید.

4- غذای سالم بخورید!

برای اینکه زودتر حالتان خوب شود از یک رژیم غذایی سالم کمک بگیرید.

5- با جراح خود در تماس باشید!

برای اینکه از روند پیشرفت و از نتایج عمل مطمئن باشید؛ حتما مرتب به جراح خود سری بزنید و در مورد علائمی که در حال تجربه آن هستید با جراح صحبت کنید.

بعد از عمل مرتب با جراح خود در تماس باشید.
بعد از عمل مرتب با جراح خود در تماس باشید.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم شما را با پیکر تراشی شکم و پیکر تراشی پهلو بیشتر آشنا کنیم. همچنین از مزایا و خطرات این عمل صحبت کردیم. اگر قصد انجام این عمل را دارید؛ مهم است که حتما از یک جراح با تجربه کمک بگیرید تا عوارض عمل را به حداقل برسانید و در ضمن بهترین نتیجه را هم به دست آورید. چون نتیجه این عمل تا آخر عمر همراه شما خواهد بود پس مهم است که جراح خوبی را انتخاب کنید. پیشنهاد ما این است که روی مهارت و تجربه‌ی دکتر محمود حیدری حساب کنید. دکتر حیدری بیشتر از 2000 جراحی چاقی موفق داشته‌اند. پس می‌توانید با خیال راحت با ایشان مشورت کنید و برای جراحی تن خود را به دست دکتر حیدری بسپارید. برای ارتباط بیشتر با ایشان می‌توانید با شماره‌ی زیر تماس بگیرید.

09923631169

شما هم اگر تجربه‌ای از پیکر تراشی شکم یا پیکر تراشی پهلو دارید؛ لطفا در قسمت کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

بهترین روش پیکر تراشی شکم و پهلو کدام است؟

راستش پاسخ به این سوال کار سختی است و بستگی به فرم بدن شما دارد. در این مورد بهتر است با جراح مشورت کنید تا ببینید بهترین روش برای شما کدام است.

آیا ممکن است بعد از لیپوساکشن دوباره چاق شوم؟

خوشبختانه نه. چون با این روش سلول‌ها چربی برای همیشه حذف می‌شوند و نمی‌توانند رشد کنند و تکثیر شوند.

 آیا ممکن است بعد از ابدومینوپلاستی دوباره چاق شوم؟اگر با رژیم و ورزش وزن خود را ثابت نگه دارید؛ نه مجددا چاق نخواهید شد.

  Rate this post

  بدون نظر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جدیدترین مقالات