هزینه بای پس معده چقدر است

هزینه بای پس معده

Rate this post

جراحی لاغری معده از جراحی‌هایی است که سالانه افراد زیادی برای بهبود سلامت خود، به آن روی می‌آورند. این جراحی، علاوه بر اینکه سلامت بیمار را بهبود می‌بخشد، بلکه هزینه‌های سالانه مراقبت‌های بهداشتی و درمانی را تا ۳۰ درصد کاهش می‌دهد. به بیان دیگر، برای پاسخ به این سوالات که هزینه بای پس معده چقدر است و آیا هزینه عمل لاغری ارزشش را دارد یا نه، لازم است بیماران هزینه این عمل را در کنار مزایایی که به همراه دارد در نظر بگیرند.

بررسی هزینه‌های بای پس معده

هزینه بای پس معده برای هر بیمار مختلف، می‌تواند متفاوت باشد. مشخصاً یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های بیماران قبل از انجام بای پس معده ، این است که آیا هزینه جراحی لاغری را بیمه پوشش می‌دهد یا نه؟ بنابراین ابتدا باید جنبه‌های مختلف قیمت بای پس معده را بشناسید تا روشن شود که چرا هزینه عمل بای پس معده این رقم شده است. نکته مهمی که باید به آن دقت داشته باشید این است که هزینه عمل بای پس معده می‌تواند در در کشورهای مختلف و حتی استان‌های مختلف کشور با یکدیگر تفاوت داشته باشد.
از دیگر مواردی که بر رو قیمت بای پس معده تاثیر‌گزار است این است که آیا جراحی لاغری خود را در کلینیک چاقی یا بیمارستان انجام دهید، می‌تواند روی هزینه بای پس معده شما تاثیر بگذارد. معمولاً کلینیک‌های خصوصی بخاطر داشتن تجهیزات پیشرفته‌تر، هزینه‌های بیش‌تری نسبت به بیمارستان‌های عمومی دریافت می‌کنند.

عمل بای پس معده زیبایی است یا درمانی؟

بیش‌تر افرادی که به عمل بای پس معده روی می‌آورند، به عمل‌های لاغری به عنوان یک عمل جراحی زیبایی نگاه می‌کنند و جراحی چاقی را برای حفظ تناسب اندام خود انجام می‌دهند. اما واقعیت این است که جراحی‌های لاغری علاوه بر کاهش وزن و حفظ تناسب اندام، باعث بهبودی بسیاری از بیماری‌های ناشی از چاقی مثل دیابت، فشارخون بالا، آپنه‌ی خواب، آسم و سایر مشکلات تنفسی، کلسترول بالای خون، بیماری های قلبی و حداقل ۱۰ مورد دیگر از بیماری‌های مرتبط را درمان می‌کند و فرد زندگی سالم‌تر و عاری از بیماری خواهد داشت. هزینه بای پس معده ممکن است برای بیمارانی که به عمل جراحی مکمل نیاز دارند، بیش‌تر باشد.

عمل بای پس معده؛ زیبایی یا درمانی

عمل بای پس معده مانند سایر روش‌های جراحی لاغری،  علاوه بر اینکه با هدف درمانی انجام می‌شود، در گروه عمل‌های زیبایی نیز قرار می‌گیرد. هزینه جراحی لاغری به عوامل مختلفی مانند پیچیدگی‌های عمل، پرسنل پرستاری، دستمزد پزشک لاغری، کارهای آزمایشگاهی، هزینه‌های یکپارچه مرکز جراحی، داروهای قبل و بعد از عمل، هزینه تکنسین بیهوشی و دستمزد پزشک جراحی، مشاوره تغذیه قبل و بعد از عمل، هزینه اتاق عمل بیمارستان، هزینه تجهیزات و لوازم جراحی، قیمت ارز و تورم و… بستگی دارد.
داده‌های پزشکی حاکی از آن است که هزینه جراحی بای پس معده و هزینه بای پس روده در ایران بین 25 تا 40 میلیون متغیر است و در بعضی بیمارستان‌ها یا کلینیک‌ها این هزینه به دلایلی بیش‌تر یا کمتر هم خواهد شد.

چرا هزینه بای پس معده بالا است؟

فراموش نکنید که هزینه‌ای که شما برای جراحی خود پرداخت می‌کنید، فقط شامل هزینه بیمارستان و دستمزد پزشک جراح نمی‌باشد. عمل بای پس معده یک فرایند پیچیده است که نیازمند هماهنگی و همکاری عوامل و افرادی مختلفی است که کنار یکدیگر کار می‌کنند. چنانچه در آینده به برای جراحی چاقی دچار تجدید نظر شوید، ممکن است به پرداخت هزینه اضافی مجبور شوید. اما این موضوع در ارتباط با عمل بای پس معده به ندرت پیش می‌آید و درصورتیکه به توصیه‌های پزشک خود عمل کنید و رژیم غذایی سالمی را دنبال کنید و به طور منظم ورزش داشته باشید، یقینا به اهداف لاغری خود خواهید رسید

هزینه عمل بای پس معده با بیمه

این که عمل بای پس معده تحت پوشش شرکت های بیمه قرار بگیرد، بستگی به هدف شما از انجام این جراحی دارد. چنانچه شما هدف درمانی داشته باشید و بتوانید این موضوع را برای شرکت بیمه‌ای که تحت پوشش آن هستید، اثبات کنید هزینه‌های شما مشمول بیمه خواهد شد.

1. هزینه عمل بای پس معده با بیمه تامین اجتماعی

بیش‌تر جراحی‌های لاغری عموما جنبه درمانی ندارند و برای اهداف زیبایی انجام می‌شوند. این موضوع باعث شده که عموما تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار نگیرند. اما چنانچه بتوانید به شرکت بیمه خود ثابت کنید که جراحی بای پس معده را برای اهداف درمانی انجام می‌دهید، احتمال دارد بیمه تامین اجتماعی، هزینه عمل شما را پوشش بدهد. برای انجام پروسه این کار، باید در پرونده پزشکی شما ذکر شده باشد که چاقی در شما ایجاد بیماری کرده است و سلامتی زندگی شما را با خطر مواجه می‌کند.
به بیانی دیگر می‌توان گفت در هنگام محاسبه هزینه بای پس معده با بیمه تامین اجتماعی، قیمتی که به عنوان هزینه بیمارستان در نظر گرفته شده است، از هزینه‌های جراحی کم خواهد شد.
و در نهایت هزینه عمل بای پس معده با بیمه تامین اجتماعی و در بیمارستان‌های سازمان تامین اجتماعی کم‌تر محاسبه خواهد شد. تقریبا می‌توان گفت تمامی بیمه‌های درمانی، در قبال هزینه‌های عمل‌های زیبایی تعهدی ندارند و این عمل‌ها آزاد انجام می‌شوند و تنها برای عمل‌هایی که برای سلامتی لازم هستند، هزینه می‌کنند.

هزینه بای پس معده2. هزینه عمل بای پس معده با بیمه تکمیلی

اگر تصمیم دارید عمل بای پس با بیمه تکمیلی شامل حالتان شود، نیاز است که تحت نظر پزشک مورد اعتماد شرکت بیمه کننده باشید و لازم است مدارک پزشکی و پرونده‌هایی که با آن می‌توانید اثبات کنید که چاقی شما در حالت بیماری‌زا  و خطرناک قرار دارد، در اختیار پزشک مربوطه و مسئولین بیمه قرار دهید. در صورتیکه پزشک متخصص بیمه تشخیص ضرورت درمانی این جراحی را دهد، هزینه‌های آن توسط بیمه تقبل می‌شود. اما اگر ثابت شود که بای پس معده جنبه غیر درمانی و زیبایی دارد، هزینه‌های آن قابل پرداخت نیست.
مقدار هزینه عمل بای پس معده با بیمه تکمیلی که توسط این بیمه پرداخت می‌شود، در شرایط مختلف متفاوت است. بنابراین بهتر است با شرکت بیمه تکمیلی خود در این باره مشورت کنید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید تا بعد از انجام عمل از نظر هزینه با مشکل مواجه نشوید.
از این رو برای محاسبه هزینه بای پس معده با بیمه تکمیلی مانند هزینه این عمل با تامین اجتماعی لازم است فرد بیمار توسط پزشک معتمد بیمه معاینه شود و آزمایش‌های مختلفی را انجام دهد. چنانچه فرد بیمه گذار یا بیمار چاقی پر مخاطره داشته باشد و پزشک بیمه تامین اجتماعی تشخیص دهد که این چاقی سلامتی بیمار را به خطر تهدید می‌کند، بیمه مسئول است که هزینه عمل جراحی بیمه گذار یا بیمار را پرداخت کند.

3. هزینه عمل بای پس معده با بیمه نیروهای مسلح

چنانچه بیمار واجد شرایط ذکر شده باشد و در بیمارستان دولتی عمل می شود و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی یا نیروی‌های مسلح و خدمات درمانی باشد، می‌تواند به طور مستقیم از پوشش بیمه برای کاهش هزینه بای پس معده بهره‌مند شود. اما درصورتیکه در بیمارستان خصوصی جراحی شود، نمی‌تواند به صورت مستقیم هزینه‌ها را کم کند. زیرا این بیمه‌ها فقط در بیمارستان‌ها و مراکز دولتی کارایی دارند. البته حتی در این شرایط هم راهی وجود دارد که بتوان بخش کوچکی از هزینه بای پس معده را باز گرداند. به این صورت که شما باید پیش از جراحی به پزشک مورد اعتماد بیمه خود مراجعه کنید و توسط او تحت معاینه و ارزیابی قرار بگیرید و بعد از عمل، تمام مدارک بیمارستان و شرکت لوازم تخصصی عمل را به دفتر بیمه تحویل دهید.
لازم به ذکر است که هر کدام از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات درمانی شرایط و ضوابط خود را دارند و برای عمل‌های جراحی مختلف سقف تعهد متفاوتی برای بیمه‌های مختلف وجود دارد که هزینه عمل بای پس معده با بیمه نیروهای مسلح نیز از این قائده مستثنی نیست.

سخن پایانی

در پایان برای پاسخ به این پرسش که هزینه بای پس معده یا هزینه بای پس روده چقدر است، باید این نکته را بدانید که این هزینه ممکن است برای هر فردی با توجه به به شرایطش و نوع بیمه‌ای که دارد و بیمارستانی که جراحی می‌شود، می‌تواند متفاوت باشد. به همین دلیل باید برای تشخیص نحوه محاسبه هزینه درمان، لازم است با شرکت بیمه خود در تماس باشید. شما می‌توانید با مشاورین ما در خصوص هزینه‌های عمل بای پس معده در تماس باشید و به ابهامات خود پاسخ دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

      ارتباط با مشاور و هماهنگی