مکمل های ضروری بعد از عمل چاقی چیست؟

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه

مکمل های ضروری بعد از عمل چاقی چیست؟

همه کسانی که جراحی چاقی انجام می دهند ممکن است تا یک یا حتی دو سال و شاید هم طولانی تر نیاز به مصرف مکمل داشته باشند ما به همه بیماران مولتی ویتامین تجویز می‌کنیم زیرا کاهش وزن شدید دارند به اضافه اینکه نمی‌توانند خوب تغذیه کنند.

از جمله این مکمل ها، مکمل های ویتامینی، مکمل های روی، مکمل های کلسیمی و مکمل های آهنی و دارای اسید فولیک را به افراد تجویز می‌کنیم تا به صورت دوره‌ای مصرف کنند.

بعد از جراحی چاقی احتمال ریزش مو وجود دارد اما موقت است. این دوره که بین سه تا شش ماه است بعد از آن ریزش مو برطرف می‌شود. اما جهت کاهش عوارض ریزش مو هرچه مصرف مواد پروتئینی بالاتر باشد احتمال ریزش مو کمتر می‌باشد. شیر، کشک و مغزیجات پر پروتئین کمک کننده است. مصرف میوه و سبزیجات و ویتامین ث و مایعات نیز باعث می‌شود تا افتادگی پوست و همچنین ضعف و بی حالی بیماران کمتر شود.

اگر بیماران این چند اصل را رعایت کنند. یعنی مواد پروتئینی بالایی مصرف کنند و سراغ مواد پر کالری و قندی مانند برنج و … نروند. از میوه ها و سبزیجات استفاده کنند به اضافه اینکه ورزش منظم داشته باشند. حداقل عارضه را دارند همچنین اگر افتادگی پوست داشته باشند این مقدار بسیار کم می‌باشد. ضعف و بیماری و ریزش مو موقتی بیماران قطعا بر طرف خواهد شد.

توصیه هایی که گفتیم اگر رعایت کنند قطعا در عرض یک سال و نیم که نقطه هدف ما برای رسیدن به وزن ایده‌آل است، با کمترین عارضه ممکن می‌رسند.

یک رژیم پر پروتئین بعد از بایپس چه اهمیتی دارد؟

رژیم پر پروتئین بعد از جراحی چاقی باعث میشود افتادگی پوست کمتر شود. ضعف و بی حالی کمتر شود ، ریزش مو کمتر شود و به اضافه اینکه فرد احساس ضعف و بی حالی کم تری داشته باشد مصرف پروتئین بالا و مصرف مایعات بالا و مصرف موادی که ویتامین ث بالایی دارد خیلی کمک کننده است که عوارضی سراغ فرد نیاید. ضعف و بی حالی بعد از بایپس کمتر شود و احتمال پوست بعد از جراحی کمتر شود.

Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *