زمان عمل اسلیو چقدر طول میکشد؟

زمان عمل اسلیو

Rate this post

عمل اسلیو معده یک عمل معمولی و ساده نیست و لازم است حتما توسط کسی صورت گیرد که فلوشیپ فوق تخصصی جراحی‌های لاپاراسکوپی داشته باشد و پزشک جراح عمومی، نمی‌تواند این جراحی را به خوبی انجام دهد. به دنبال این روش کالری کم‌تری مصرف می‌شود؛ زیرا فرد بعد از خوردن هر وعده غذایی زود سیر می‌شود و به طور دائم احساس گرسنگی ندارد. در پاسخ به این سوال که زمان عمل اسلیو چند ساعت طول میکشد باید فاکتورهایی را در نظر داشت.

این عمل لاغری در بین افرادی که قصد کاهش وزن دارند، محبوبیت زیادی پیدا کرده است که یکی از دلایل آن، زمان کوتاهی است که نسبت به سایر عمل‌ها دارد.

ممکن است این سوال برای بعضی از داوطلبین جراحی اسلیو معده به وجود بیاید که زمان عمل اسلیو چقدر طول میکشد؟

در پاسخ به این سوال لازم است بگوییم زمانی که خود عمل لازم دارد تا فوق تخصص جراحی لاغری، جراحی را انجام دهد، چیزی بین 30 تا 40 دقیقه می‌باشد. اما قبل از جراحی نیاز به بیهوشی هم هست و آخر جراحی هم لازم است فرد اول به اتاق ریکاوری برود و بعد از به هوش آمدن به بخش انتقال یابد.

اگر بخواهیم با احتساب زمان این کارها بگوییم عمل اسلیو معده چقدر زمان میبرد، می‌توان گفت زمان عمل اسلیو بین 3 تا 4 ساعت می‌خواهد تا تمام این مراحل به طور کامل انجام شود. در نتیجه از زمان ورود بیمار جراحی به بیمارستان تا زمانی که فرد هوشیاری خود را به‌دست می‌آورد و به بخش منتقل می‌یابد، حدود سه الی چهار ساعت زمان نیاز دارد. بهتر است با پزشک جراح خود در این باره صحبت کنید تا زمان عمل اسلیو را دقیق برای شما محاسبه کند و به شما بگوید؛ زیرا امکان دارد زمان عمل هر بیمار با بیمار دیگر تفاوت داشته باشد.

اگر به عنوان بیمار دچار بیماری‌های زمینه‌ای خاصی باشید، جراح ممکن است به زمان بیش‌تری برای جراحی نیاز داشته باشد تا با دقت تمام عمل را انجام دهد و احتمال بروز هرگونه عوارض را به حداقل برساند.

مراحل زمان عمل اسلیو

 مراحل زیر گویای پاسخ به این سوال که عمل اسلیو معده چقدر زمان میبرد؟

 • زمان بندی فرایند بیهوشی عمل اسلیو معده، برای بیش‌تر بیماران از زمانی که تحت بیهوشی قرار می‌گیرند تا پایان عمل تقریبا ۳۰ دقیقه یا کم‌تر طول می‌کشد.
 • اقداماتی از جمله آماده‌سازی بیمار و مراحل لازم و ضروری بعد از زمان عمل اسلیو، به طور کلی حدود یک ساعت طول می‌کشد.
 • بیماران باید طی یک شیانه روز در بیمارستان باشند تا نظارت کاملی بر آنها صورت گیرد.

بهبودی پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده چقدر زمان می‌برد؟

بعد از جراحی، بیمار جهت نظارت بر بیمار باید 1 الی 3 شب در بیمارستان بماند. این کار یک اقدام محتاطانه برای جلوگیری از بروز هر گونه احتمال عارضه است. بیش‌تر بیماران طی دو روز مرخص می‌شوند، مگر اینکه دارای عوارض پزشکی باشند که بروز آنها معمولا نادر است.

زمان مشخص شدن نتایج بعد از جراحی اسلیو معده

زمان مشخص شدن نتایج بعد از جراحی اسلیو معده در هر فردی متفاوت است. در صورتی که بیمار به تمامی‌ دستورالعمل‌های پزشک جراح از جمله رژیم غذایی، تحرک و مصرف مکمل توجه داشته باشد، طی دو ماه شاهد کاهش وزن چشمگیر خود خواهد بود.

در واقع زمان مشاهده نتایج کاملا به خود بیمار بستگی خواهد داشت. به طور کلی معمولا بیماران طی یک سال بعد از جراحی، تمام وزن اضافی خود را از دست می‌دهند. باز هم ، این مورد از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت خواهد بود، اما چنانچه شما از دستورالعمل‌های رژیم غذایی توصیه شده توسط دکتر متخصص و جراح خود پیروی کنید ، در عرض دو ماه نتایج قابل توجهی مشاهده خواهید کرد.

بیش‌تر بیماران زمان عمل اسلیو حدودا تمام وزن اضافی خود را در پایان اولین سال بعد از جراحی از دست می‌دهند. داشتن یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی و ورزش منظم و همچنین مصرف مکمل‌های غذایی توصیه شده توسط پزشک متخصص تغذیه، به شما کمک می‌کند از شکل جدید بدن خود برای سال ها محافظت کنید.

مدت زمان بهبودی پس از اسلیو معده چقدر طول می‌کشد؟

زمان عمل اسلیوعموما بیماران دو روز بعد از عمل اسلیو معده می‌توانند به خانه بازگردند. احساس خستگی و گاهی داشتن ضعف شدید امری طبیعی است. بیماران طی ۴ الی ۶ هفته می‌توانند فعالیت‌های روزمره خود مانند خرید، رانندگی و… را طبق روال گذشته انجام دهند.

ممکن است بعضی از بیماران علائم خاصی را پس از ۳ الی ۶ ماه بعد از جراحی تجربه داشته باشند. این علائم به دلیل کاهش وزن سریع رخ می‌دهند و امری کاملا طبیعی است.

این علائم می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • بروز خشکی پوست
 • ریزش مو شدید
 • تغییرات رفتاری و احساسی
 • احساس سرما در بدن
 • بدن درد و کوفتگی
 • کم حالی

پزشکان متخصص جراحی لاغری و عمل اسلیو، مراقبت‌هایی در خصوص کوتاه کردن روند بهبودی به شما پیشنهاد می‌کنند که شامل موارد زیر می‌باشد:

 • تجویز داروهای مرتبط با چاقی مثل داروهای فشار خون بالا و دیابت در صورت نیاز به بیمار تجویز می‌شود.
 • داروهای مسکن و آرام بخش و پیشنهاد سایر راهکارهای مفید مثل پیاده روی که به کاهش درد کمک می‌کند به بیمار توصیه خواهد شد.
 • یک برنامه تمرینی ورزشی برای بهبود تناسب اندام و کمک به افزایش سرعت کاهش وزن برای بیمار متناسب به وزن از دست داده در نظر گرفته خواهد شد.
 • یک برنامه غذایی مخصوص به همراه مصرف مکمل بعد از عمل اسلیو برای ۴ تا ۶ هفته ابتدایی بعد از جراحی برای کمک به روند بهبود به بیمار داده خواهد شد.
 • برای احتیاط آزمایش خونی برای بیمار تجویز خواهد شد تا پزشکان متوجه شوند که آیا به مکمل‌های بیش‌تری برای تامین ویتامین‌ها و انواع مواد معدنی نیاز هست یا نه.

سخن پایانی

در پایان برای پاسخ به این پرسش که عمل اسلیو چند ساعت طول میکشد باید این نکته را بدانید که مدت زمان عمل اسلیو معده و هر عمل جراحی لاغری دیگری ممکن است برای هر فردی با توجه به به شرایطش متفاوت باشد، به همین دلیل باید برای تشخیص زمان دقیق عمل جراحی، با پزشک متخصص در تماس باشید. در ارتباط با مدت زمان کاهش وزن و روند بهبودی و سلامت هم این موضوع صادق است. به طور کلی اگر به توصیه‌های تجویز شده پزشک قبل و بعد از عمل دقت داشته باشید، به کوتاه‌تر شدن روند یافتن سلامت و کاهش وزن شما کمک بزرگی خواهد کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

   ارتباط با مشاور و هماهنگی