هزینه عمل اسلیو چقدر است؟

هزینه عمل اسلیو

Rate this post

جراحی لاغری معده از جراحی‌هایی است که سالانه افراد زیادی برای بهبود سلامت خود، به آن روی می‌آورند. این جراحی، علاوه بر اینکه سلامت بیمار را بهبود می‌بخشد، بلکه هزینه‌های سالانه مراقبت‌های بهداشتی و درمانی را تا ۳۰ درصد کاهش می‌دهد. به بیان دیگر، برای پاسخ به این سوالات که هزینه عمل اسلیو معده چقدر است و آیا هزینه عمل لاغری ارزشش را دارد یا نه، لازم است بیماران هزینه این عمل را در کنار مزایایی که به همراه دارد در نظر بگیرند.

بررسی هزینه‌های عمل اسلیو

هزینه جراحی اسلیو معده  برای هر بیمار مختلف، می‌تواند متفاوت باشد. مشخصاً یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های بیماران قبل از انجام جراحی اسلیو معده، این است که آیا هزینه جراحی لاغری را بیمه پوشش می‌دهد یا نه ابتدا باید جنبه‌های مختلف هزینه اسلیو را بشناسید تا روشن شود که چرا هزینه نهایی عمل اسلیو این رقم شده است. نکته مهمی که باید به آن دقت داشته باشید این است که هزینه عمل اسلیو معده می‌تواند در استان‌های مختلف کشور با یکدیگر تفاوت داشته باشد.

از دیگر مواردی که بر رو هزینه عمل اسلیو معده تاثیر‌گزار است این است که آیا جراحی لاغری خود را در کلینیک چاقی یا بیمارستان انجام دهید، می‌تواند روی هزینه جراحی لاغری شما تاثیر بگذارد. معمولاً کلینیک‌های خصوصی بخاطر داشتن تجهیزات پیشرفته‌تر، هزینه‌های بیشتری نسبت به بیمارستان‌های عمومی دریافت می‌کنند. بیش‌تر افرادی که عمل اسلیو معده روی می‌آورند، به عمل‌های لاغری به عنوان یک عمل جراحی زیبایی نگاه می‌کنند و جراحی چاقی را برای حفظ تناسب اندام خود انجام می‌دهند. اما واقعیت این است که جراحی‌های لاغری علاوه بر کاهش وزن و حفظ تناسب اندام، باعث بهبودی بسیاری از بیماری‌های ناشی از چاقی مثل دیابت، فشارخون بالا، آپنه‌ی خواب، آسم و سایر مشکلات تنفسی، کلسترول بالای خون، بیماریهای قلبی و حداقل ۱۰ مورد دیگر از بیماری‌های مرتبط را درمان می‌کند و فرد زندگی سالم‌تر و عاری از بیماری خواهد داشت. هزینه اسلیو معده ممکن است برای بیمارانی که به عمل جراحی مکمل نیاز دارند، بیش‌تر باشد.

عمل اسلیو معده مانند سایر روش‌های جراحی لاغری،  علاوه بر اینکه با هدف درمانی انجام می‌شود، در گروه عمل‌های زیبایی نیز قرار می‌گیرد. هزینه جراحی لاغری به عوامل مختلفی مانند پیچیدگی‌های عمل، پرسنل پرستاری، دستمزد پزشک لاغری، کارهای آزمایشگاهی، هزینه‌های یکپارچه مرکز جراحی، داروهای قبل و بعد از عمل، هزینه تکنسین بیهوشی و دستمزد پزشک جراحی، مشاوره تغذیه قبل و بعد از عمل، هزینه اتاق عمل بیمارستان، هزینه تجهیزات و لوازم جراحی، قیمت ارز و تورم و… بستگی دارد.

چرا هزینه عمل اسلیو بالا است؟

فراموش نکنید که هزینه‌ای که شما برای جراحی خود پرداخت می‌کنید، فقط شامل هزینه بیمارستان و دستمزد پزشک جراح نمی‌باشد. جراحی اسلیو معده یک فرایند پیچیده است که نیازمند هماهنگی و همکاری عوامل و افرادی مختلفی است که کنار یکدیگر کار می‌کنند. چنانچه در آینده به برای جراحی چاقی دچار تجدید نظر شوید، ممکن است به پرداخت هزینه اضافی مجبور شوید. اما این موضوع در ارتباط با جراحی اسلیو معده به ندرت پیش می‌آید و درصورتیکه به توصیه‌های پزشک خود عمل کنید و رژیم غذایی سالمی را دنبال کنید و به طور منظم ورزش داشته باشید، یقینا به اهداف لاغری خود خواهید رسید.

عمل اسلیو با بیمه تکمیلی

اگر تصمیم دارید عمل اسلیو با بیمه تکمیلی شامل حالتان شود، نیاز است که تحت نظر پزشک مورد اعتماد شرکت بیمه کننده باشید و لازم است مدارک پزشکی و پرونده‌هایی که با آن می‌توانید اثبات کنید که چاقی شما در حالت بیماری‌زا  و خطرناک قرار دارد، در اختیار پزشک مربوطه و مسئولین بیمه قرار دهید. در صورتیکه پزشک متخصص بیمه تشخیص ضرورت درمانی این جراحی را دهد، هزینه‌های آن توسط بیمه تقبل می‌شود. اما اگر ثابت شود که عمل اسلیو معده جنبه غیر درمانی و زیبایی دارد، هزینه‌های آن قابل پرداخت نیست.

مقدار مبلغ بیمه‌ای که پرداخت می‌شود، در شرکت‌های بیمه تکمیلی مختلف متفاوت است. بهتر است با شرکت بیمه تکمیلی خود در این باره مشورت کنید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید تا بعد از انجام عمل از نظر هزینه با مشکل مواجه نشوید.

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی

هزینه عمل اسلیو

بیش‌تر جراحی‌های لاغری عموما جنبه درمانی ندارند و برای اهداف زیبایی انجام می‌شوند. این موضوع باعث شده که عموما تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار نگیرند. اما چنانچه بتوانید به شرکت بیمه خود ثابت کنید که جراحی اسلیو معده را برای اهداف درمانی انجام می‌دهید، احتمال دارد بیمه تامین اجتماعی، هزینه عمل شما را پوشش بدهد. برای انجام پروسه این کار، باید در پرونده پزشکی شما ذکر شده باشد که چاقی در شما ایجاد بیماری کرده است و سلامتی زندگی شما را با خطر مواجه می‌کند.

به بیانی دیگر می‌توان گفت در هنگام محاسبه هزینه عمل اسلیو با بیمه تامین اجتماعی، قیمتی که به عنوان هزینه بیمارستان در نظر گرفته شده است، از هزینه‌های جراحی کم خواهد شد.

و در نهایت قیمت این جراحی با بیمه تامین اجتماعی و در بیمارستان‌های سازمان تامین اجتماعی کم‌تر محاسبه خواهد شد. تقریبا می‌توان گفت تمامی بیمه‌های درمانی، در قبال هزینه‌های عمل‌های زیبایی تعهدی ندارند و این عمل‌ها آزاد انجام می‌شوند و تنها برای عمل‌هایی که برای سلامتی لازم هستند، هزینه می‌کنند. از این رو هزینه عمل اسلیو با بیمه تامین اجتماعی همانند عمل اسلیو با بیمه تکمیلی لازم است فرد بیمار توسط پزشک معتمد بیمه معاینه شود و آزمایش‌های مختلفی را انجام دهد. چنانچه فرد بیمه گذار یا بیمار چاقی پر مخاطره داشته باشد و پزشک بیمه تامین اجتماعی تشخیص دهد که این چاقی سلامتی بیمار را به خطر تهدید می‌کند، بیمه مسئول است که هزینه عمل جراحی بیمه گذار یا بیمار را پرداخت کند.

عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح

چنانچه بیمار واجد شرایط ذکر شده باشد و در بیمارستان دولتی عمل می شود و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی یا نیروی‌های مسلح و خدمات درمانی باشد، می‌تواند به طور مستقیم از پوشش بیمه برای کاهش هزینه اسلیو معده بهره‌مند شود. اما درصورتیکه در بیمارستان خصوصی جراحی شود، نمی‌تواند به صورت مستقیم هزینه‌ها را کم کند. زیرا این بیمه‌ها فقط در بیمارستان‌ها و مراکز دولتی کارایی دارند. البته حتی در این شرایط هم راهی وجود دارد که بتوان بخش کوچکی از هزینه عمل اسلیو معده را باز گرداند. به این صورت که شما باید پیش از جراحی به پزشک مورد اعتماد بیمه خود مراجعه کنید و توسط او تحت معاینه و ارزیابی قرار بگیرید و بعد از عمل، تمام مدارک بیمارستان و شرکت لوازم تخصصی عمل را به دفتر بیمه تحویل دهید.

لازم به ذکر است که هر کدام از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات درمانی شرایط و ضوابط خود را دارند و برای عمل‌های جراحی مختلف سقف تعهد متفاوتی برای بیمه‌های مختلف وجود دارد که عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح نیز از این قائده مستثنی نیست.

هزینه جراحی اسلیو معده و سایر بیمه‌ها

عمل اسلیو با بیمه سلامت و بیمه خدمات درمانی، معمولاً افرادی را که در بیمارستان‌های دولتی عمل می‌شوند تحت پوشش خود قرار می‌دهد. چنانچه در کلینیک و یا بیمارستان‌های خصوصی جراحی شوید، ممکن است برای دریافت حمایت‌های شرکت بیمه با مشکل مواجه شوید. بنابراین لازم است که حتماً قبل از عمل با شرکت بیمه خود در تماس باشید و مشورت بگیرید.

چاقی گران‌تر است یا جراحی چاقی

مطالعات حاکی از آن است که بزرگسالان چاق ۴۲ درصد بیش‌تر از بزرگسالان با وزن سالم، ناچار به پرداخت هزینه‌های درمانی هستند.

چاقی مشکلات زیادی برای سلامت به همراه می‌آورد که این مشکلات شامل دیابت نوع دو، فشار خون بالا، آپنه خواب، آرتریت، بیماری قلبی، سکته مغزی، بیماری‌های مرتبط به کیسه صفرا، سرطان پستان، یائسگی زودرس و سرطان‌های دستگاه گوارش می‌شوند. خطر مرگ زودرس در افراد چاق در مقایسه با افرادی که وزن طبیعی دارند بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.

افراد چاق مجبور به پرداخت هزینه بیش‌تری برای بنزین هستند، هزینه سفر برای آن‌ها بیش‌تر و قیمت لباس‌های آن‌ها بالاتر خواهد بود. اگر ریزتر شوید و به جزئیات بیش‌تر توجه کنید، متوجه خواهید شد که این هزینه به نسبت هزینه عمل اسلیو بیش‌تر خواهد بود.

هرچه بیش‌تر متوجه هزینه‌های چاقی و هزینه عمل اسلیو بشوید و آنها را با هم مقایسه کنید، اطمینان بیش‌تری پیدا خواهید کرد که انجام جراحی تصمیم مناسبی است که یک بار برای همیشه به هزینه‌های اضافه شما خاتمه می‌دهد. در واقع می‌توانید هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی و درمانی خود را در بلند مدت بیش از ۳۰ درصد کاهش دهید.

هزینه عمل اسلیو و هزینه عمل لاغری، مسیری هستند که شیوه و سبک زندگی شما را برای همیشه تغییر می‌دهند. زمانی که در این مسیر قدم می‌گذارید، باید متعهد شوید که روند زندگی خود را تغییر دهید و رژیم غذایی سالم، همراه با ورزش و فعالیت بدنی داشته باشید.

سخن پایانی

در پایان برای پاسخ به این پرسش که هزینه عمل اسلیو چقدر است، باید این نکته را بدانید که این هزینه ممکن است برای هر فردی با توجه به به شرایطش و نوع بیمه‌ای که دارد و بیمارستانی که جراحی می‌شود، می‌تواند متفاوت باشد. به همین دلیل باید برای تشخیص نحوه محاسبه هزینه درمان، لازم است با شرکت بیمه خود در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

      ارتباط با مشاور و هماهنگی